Akasya Durağı Oyuncularindan Onur Şan

'Akasya Durağı - Dizisi' forumunda Fatma tarafından 27 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Akasya Durağı Oyuncularindan Onur Şan konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Doğum Yeri : Sivas
  Doğum Tarihi : 24 Temmuz 1981
  Eğitimi : Akademi

  İlk orta ve liseyi İstanbul'da Ata Koleji'nde tamamladı. Halen "İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı THM Şan Bölümü'nde eğitimine devam etmektedir. Müzik yaşantısına 8 yaşında bağlama çalmayı öğrenerek başlayan "Onur Şan" Milliyet Gazetesinin düzenlemiş olduğu "Liseler Arası THM Ses yarışmasında" gösterdiği üstün performansıyla "birinci" oldu. TRT'nin düzenlediği yarışmada İstanbul bölge "birincisi" ardından Türkiye "ikincisi" seçildi . TRT'nin düzenlemiş olduğu sınavı kazanarak "Türk Halk Müziği Sanatçısı" olmaya hak kazandı. 2000-2002 yılları arasın da "TRT İstanbul Radyosunda" akitli THM ses sanatçısı olarak görev aldı. Bunun yanı sıra 1998 Yılında "İtalya" ve "Fransa" da düzenlenen folklor festivaline katılarak genç sanatçı Türk Halk Müziği kültürünü ve sanatını yurt dışında da başarı ile icra etti .

  "Yolcular Türkü Nağme" adlı grup albümü ile Türkü severlerle ilk buluşmasını gerçekleştiren ardından "Aşkın Mavisi" ve son olarakta "Dağlarına Kar olurum Yar" adlı albümüyle müzik yaşamına devam eden "Onur Şan" TRT ekranların da yayınlanan ve gençleri ekrana bağlayan "Halkalı Şeker" ve "Anadolu'nun Sesi" Programını başarıyla sundu. Ayrıca yine TRT ekranlarında yayınlanan 28 bölümlük "Zeytin Dalı" adlı dizi de rol alıp içindeki gizli kalmış oyunculuk yeteneğini ortaya çıkararak ikinci oyunculuk deneyimini Kanald ekranlarında yayınlanan "Yaşanmış Şehir Hikayeleri" adlı dizideki rolüyle kendini geliştirip oyunculuk dalında da başarılı olduğunu kanıtladı.
  Gerek yurtiçi-yurtdışı gerekse Üniversite Konserleriyle ve bar programlarıyla THM' ne hizmet etmeye devam etmektedir sevenleri tarafından TÜRKÜLERİN PRENSİ ünvanını almıştır.

  Derlemeleriyle TRT arşivine büyük hizmetler sağlayan Babası "A.Turan Şan" Amcası "Ömer Şan" ve Yengesi "Bilge Şan" TRT İstanbul Radyosu THM sanatçılarıdır. Onur Şan TRT kökenli Sanatçı bir ailenin evladı olma şansına ve şerefine de sahiptir.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekkürler....
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Akasya Durağı Oyuncularindan Forum Tarih
Akasya Durağı oyuncularindan biri Zeki alasya Akasya Durağı - Dizisi 27 Ekim 2008
Akasya Durağı Oyuncularindan Binnur Serbetçioğlu Akasya Durağı - Dizisi 27 Ekim 2008
Akasya Durağı oyuncularindan Berk Oktay Akasya Durağı - Dizisi 27 Ekim 2008
Akasya Durağı oyuncularindan Cezmi Baskın Akasya Durağı - Dizisi 27 Ekim 2008
Akasya Durağı oyuncularindan Ömer Levent Ülgen Akasya Durağı - Dizisi 27 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş