Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu Konya Akşehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 20 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu Konya Akşehir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu Hakkında - Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu Tanıtım - Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu Resimleri - Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu İletişim  [​IMG]

  Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu Konya Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu Tarihi:


  Okulumuz binası 1955 yılında Belediyemize ait gazhane olarak kullanılırken, Yeni Mahalleye bir okulun gerekli olduğu o zamanın belediye başkanı Ömer ŞEKER tarafından dile getirilmiş ve belediyemizin gazhanesi okula çevrilerek "YENİ İLKOKUL" adıyla 1955 yılında eğitim öğretim dönemine 5 derslikte başlamıştır.

  Okulumuzdan ilk mezun olan öğrencimiz "Fehamet BAŞARAN" dır.

  1962 - 63 Öğretim yılında okulumuzun adı "AKŞEHİR DENEME YENİ İLKOKULU" olmuştur.

  1964 - 65 öğretim yılında "AKŞEHİR PROGRAM GELİŞTİRME YENİ İLKOKULU" oldu.

  1965 - 66 Öğretim yılında da okulumuzun adı İlçemizde yaşamış olan Nasreddin Hoca ismini taşıyan bir okul olmadığından dolayı "NASREDDİN HOCA İLKOKULU" olarak komisyonca değiştirilmiştir (Milli Eğitim Müdürlüğünün 30.04.1965 tarih ve 243.1/8148-7638 sayılı yazıları ile).

  Okulumuzun 2. katı 1967 yılında yaptırılmış ve binamızın derslik sayısı 9 a çıkmıştır. Okulumuz binasında bir Müdür odası, bir öğretmenler odası, hizmetli odası, memur odası gibi bölümler bulunmaktadır.

  1997 yılında kesintisiz 8 yıllık eğitimi geçildiğinde okulumuz Nasreddin Hoca İlköğretim Okulu olarak eğitim ve öğretime devam etmiştir.
  Okulumuz Yeni Mahalle, İstasyon Mahallesi ve Meydan Mahallesinde oturan vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Bu üç mahallenin kalabalık nüfusu olması ve okulumuzun merkezi bir yerde bulunmasından dolayı öğrenci mevcudu artmış ve sınıflar 55-60 mevcutlu duruma gelmiştir. Bunun üzerine yapılan çalışmalar neticesinde okulumuzun yanında bulunan Şeker A.Ş. ait 2374 metre karelik depolarının olduğu arsa Danıştay yoluyla okulumuza kazandırılmış 2003 yılı itibarı ile 83 milyar bedelle bu depoların olduğu yer alınmış 2004 yılı Temmuz ayında okulumuzun yeni 24 derslikli inşaatına başlanmıştır. Okulumuz 590 milyar bedelle 2005 Temmuz ayında bitirilmiş ve 2005 - 2006 Eğitim öğretim yılında kullanılmaya başlanmıştır.

  Okulumuzdan bu zamana kadar Akşehir' de okuyan bir çok insanın yanı sıra TV sunucusu "Ali KIRCA" ve eski Devlet Bakanlarımızdan "Ahad ANDİCAN" mezun olmuştur.

  Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: KONYA / AKŞEHİR
  Adı: AKŞEHİR NASREDDIN HOCA İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: YENİ MAH.İSTASYON CAD.NO:28 AKŞEHİR KONYA
  Telefon Numarası: 3328136438
  Faks Numarası:
  E-mail Adresi:
  Web Adresi: - nasreddinhocaioo.meb.k12.tr

  Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu Resimleri:

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Akşehir Nasreddın Hoca Forum Tarih
Başakşehir'in Milli Eğitim Müdürü Kimdir ? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 19 Nisan 2012
Akşehir Gölü Hakkında Bilgiler İç Anadolu Bölgesi 29 Aralık 2011
Başakşehir Devlet Hastanesi Telefon Numarası Genel Sağlık 5 Mayıs 2011
Başakşehir Devlet Hastanesi Online Randevu al Genel Sağlık 4 Mayıs 2011
Başakşehir Devlet Hastanesi Online Randevu Alma Genel Sağlık 4 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş