Akıntılı kulak ağrıları yüz felcine yol açabilir

'Genel Sağlık' forumunda NeslisH tarafından 19 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Akıntılı kulak ağrıları yüz felcine yol açabilir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  KAYSERİ (İHA) - Uzmanlar, akıntılı kulak ağrılarının tedavi edilmediği taktirde menenjit ve yüz felci enfeksiyonlara yol açabileceğini söyledi.

  Kayseri'de faaliyet gösteren Özel Tekden Hastanesi Kulak Burun ve Boğaz bölümü doktorlarından Opr. Dr. Mehmet Türkay, orta kulak iltihabıyla başlayan menenjit hastalığına kış aylarında dikkat edilmesi gerektiğini dile getirdi. Bu mevsimde orta kulak enfeksiyonlarında artış yaşandığını ifade eden Türkay, kulak ağrısının geçiştirilecek bir durum olmadığının altını çizdi.

  Kulak enfeksiyonlarının menenjit ve yüz felcine de yol açacağını kaydeden Türkay, “Orta kulakta yerleşen mikrop, beyin zarına yerleşir. Oradan da beyin dokusuna geçen bu rahatsızlık, ileri derece hastalıklara yol açabilir. Akıntılı kulakları mutlaka tedavi etmek gerekir. Tedavi olunmadığı taktirde menenjit, beyin apsesi, şiddetli baş dönmesi, yüz felci gibi enfeksiyonlar gelişebilir” dedi.

  “ÇOCUKLAR DAHA FAZLA ETKİLENİYOR”
  Çocukluk yaş grubunda menenjite yakalanma ihtimalinin yüksek olduğunu belirten Türkay, “Zaman zaman kulak burun ve boğaz kliniklerine hastalar menenjit sebebiyle getirir. Hastalığın kaynağı, genellikle orta kulak enfeksiyonlarıdır. Menenjitte o yüzden orta kulak enfeksiyonundayken hastalığı tedavi etmek lazım. Bu yüzden olay daha ortakulak enfeksiyonu halindeyken, bir hekim önerisiyle tedavi edilmesi lazım” diye konuştu.mynet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Akıntılı kulak ağrıları Forum Tarih
Ünlülerin Takıntılı Olduğu Giysi Ve Aksesuarlar Populer markalar & Moda 9 Şubat 2009
OBSESİF MİSİNİZ?Takıntılı olduğunuzu düşünüyorsanız 10 soruda bunu test edin Psikoloji 5 Ocak 2009
Çocuklarda kabakulak belirtileri tedavisi Çocuk Sağlığı ve Bakımı 24 Haziran 2015
Kulak Zarına Gelen Ses Dalgaları Hangi Yapılar Tarafından Taşınıyor Konu Dışı Başlıklar 11 Ocak 2014
Kulak Asmamak Deyimi Anlamı Cümle ve Hikaye Örneği Atasözleri & Deyimler 25 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş