Akıllı Kadınlar Yanlış Seçimler

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Siraç tarafından 24 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Akıllı Kadınlar Yanlış Seçimler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Kadınlar, genellikle erkeklerle ilgili romantik hayaller kurarlar. Tüm ünlü erkekler kadın düşlerine konu olmuştur. Bir kadının ideal erkek arayışının kökleri ilk çocukluk deneyimlerinde, özellikle baba-kız ilişkisinde yatar.

  Kadın hareketi anne babanın güçlü ama zararlı etkilerini ve işleyişini ortaya çıkarmıştır; bununla beraber çoğu bekar kadın, aileleri tarafından cinsel ön yargılar ve geleneksel davranışlarla engellenmiş gibidir. Kim bilir bu cümleleri kaç kez duymuş ya da söylemişsinizdir:

  “Çok şanssızım. Her zaman karşıma yanlış erkekler çıkıyor.”
  “İyi erkeklerle dolu bir yerde bir tek uygunsuz adam varsa onu da ben bulurum.”
  “Karşılaştığım tüm erkekler ya çok sıkıcı ya da çok züppe. Eğer ilginç, sıcak ve ilgili birine rastlayacak kadar şanslıysam, eminim er ya da geç onun da evli olduğunu öğrenirim.”

  “Hiçbir yere ulaşamayacağımı ve karısını asla terk etmeyeceğini biliyorum ama bana öylesine sahip ki. Sanki benliğimde geziniyor ve ben de buna izin veriyorum.”
  "İlişkilerim her zaman iyi başlıyor ama sanki bende erkekleri iten bir şeyler var.”

  Psikolog olarak bizler, benzer sözleri hemen her gün duyuyoruz. Aslında son zamanlarda kadınlar arasında, erkeklere ilişkin bu tür ciddi hayal kırıklıklarında büyük bir artış var ve biz bu duygu ve ikilemlerin yaygın bir içe kapanma ve karamsarlık durumunu yansıttığını bildiğimiz için kaygılanıyoruz.

  Aslında kadınlar, yanlış erkekle ilişkilerini kolay sona erdiremezler. Çünkü güçlü vaatlere dayanan ilişkiler, insan aklının idrak ve kontrolü dışında, açıklanamaz güçlerin etkisiyle bozulmazlar. Aslında, bu tür yakınmaları olan kadınlar, "akılcı olmayan" seçimler yapmışlardır.

  Bulgularımıza göre kadın ne kadar akıllı ve kültürlü olursa, yaptığı seçimler ve aşk ilişkilerindeki davranış biçimi de o kadar yıpratıcı ve akılsızca oluyor. Bu akılsız seçimlerin, kadınların erkekler hakkında inandıkları oldukça yanlış modern inançlar aracılığıyla başlamış ve ebedileşmiş olduğuna inanıyoruz. Dahası, kadınların aşk ilişkisi konusunda beklentileri, "Tamamına sahip olabilirsin" inancıyla abartılmıştır.

  Gözlemlerimize göre, akıllı kadın hâlâ mükemmel erkeğin yani "beyaz atlı prensin" arayışı içindedir.
  Elinizdeki bu kitap kadın-erkek ilişkilerine bambaşka bir boyutla bakıp, farklı bir bakış açısıyla siz okurlarımıza sunuyor. Keyifli okumalar…  Akıllı Kadınlar Yanlış Seçimler
  Yazar : C.Cowan - M.Kinder
  Yayınevi : Nokta Yayınları
  Sayfa Sayısı : 232
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Akıllı Kadınlar Yanlış Forum Tarih
Kadınlar akıllıdır.. Fıkra & Komik Yazılar 21 Ekim 2009
Akıllı bir varlık olmak insana nasıl yararlar sağlar kısaca Eğitim Bilgileri 18 Şubat 2017
2013 Akıllı Tv Frekansı, Akıllı Tv Frekansları 2013 Populer Uydular Frekanslar 21 Şubat 2013
Akıllı Sözler Mesajlar Güzel Sözler-Mesajlar 6 Şubat 2012
Akıllı Tasarım Nedir Akıllı tasarım nedir? Akıllı tasarım hakkında bilgi Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 13 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş