Akıllı Hırsızlar..

'Fıkra & Komik Yazılar' forumunda NeslisH tarafından 13 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Akıllı Hırsızlar.. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hırsızın biri, bi apartmanın çatısına çıkıp gözüne kestirdiği bi dairenin anten kablosunu kesmiş Evin ahalisi o sırada televizyon seyrediyomuş. Yayın kesilince, TV'yi bir-iki kurcaladıktan sonra, "Bozuldu heralde" diye düşünüp, yatmışlar.

  Ertesi gün adam işe gittikten sonra kapı çalınmış. Kapıda mavi iş önlüklü biri. Adamın karısına, "Yenge, beni abi gönderdi. Sizin televizyon bozukmuş galiba. 'Alın da bir bakın' dedi" demiş. Kadıncağız da ne bilsin, vermiş tabii televizyonu. Akşam adam eve geldiğinde televizyonu görmeyince sormuş haliyle. Kadın da, "Aa! Sen bi usta gönderip aldırdın ya gündüz" demiş. İşin aslı ortaya çıkınca adam dumur olmuş. Yapacak bi şey olmadığından televizyonun üzerine bi bardak soğuk su içmişler.

  Aile olayın olduğu hafta sonu balkonda kahvaltı yapıyomuş. Bizim hırsız da o sırada aşağıdan ıslık çala çala geçmez mi?! Kadın o an hırsızı tanımış ve "Bey, televizyonu çalan işte buydu!" demis. Adam hemmen pijamalarla apar topar aşağıya inip hırsızı kovalamaya başlamış. Herif tazı gibi koşuyomuş. Bizim adamcağız da, garibim, gurur meselesi yaptığından dalağını tuta tuta kovalıyomuş.

  Beş dakika sonra evin kapısı çalınmış. Bi adam, evin hanımına, "Yengecim abi hırsızı yakaladı. Şimdi karakoldalar. Pantolonuyla, cüzdanını istiyor" demiş. Kadın da vermiş tabii ki normal olarak.

  Bu arada bizim adam hırsızı uzun bir süre kovalamış ama nafile, herif sokak aralarında kaybolup gitmiş. Umudu kalmayınca kan ter içinde eve dönmüş. Kapıdan girer girmez, televizyonun üstüne bir de pantolon ve cüzdanın gittiğini öğrenince o şokla koltuğa yığılıp kalmış
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Akıllı Hırsızlar Forum Tarih
Akıllı bir varlık olmak insana nasıl yararlar sağlar kısaca Eğitim Bilgileri 18 Şubat 2017
2013 Akıllı Tv Frekansı, Akıllı Tv Frekansları 2013 Populer Uydular Frekanslar 21 Şubat 2013
Akıllı Sözler Mesajlar Güzel Sözler-Mesajlar 6 Şubat 2012
Akıllı Tasarım Nedir Akıllı tasarım nedir? Akıllı tasarım hakkında bilgi Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 13 Aralık 2011
Aydilge Akıllı Bir Deli Şarkısı Sözleri Yerli şarkı sözleri 18 Eylül 2011

Bu Sayfayı Paylaş