AJDA PEKKAN Şarkı Sözlerı ArşivAJDA PEKKAN

'Yerli şarkı sözleri' forumunda UquR tarafından 21 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  AJDA PEKKAN Şarkı Sözlerı ArşivAJDA PEKKAN konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  AJDA PEKKAN


  BİYOGRAFİSİ

  Ayşe Ajda Pekkan, 12 Şubat 1946 yılında İstanbul'da doğdu. Deniz binbaşısı olan babasının görevi dolayısıyla çocukluğu Gölcük'te geçti. Şarkıcı olmak için büyük heves taşıyan Çamlıca Kız Lisesi öğrencisi Ajda Pekkan, 1962 yılında dönemin en popüler gece kulübü Çatı'nın sahibi olan İlham Gencer'e ulaştı. İlk olarak seslendirdiği Mina'nın "Il Cielo In Una Stanza" şarkısıyla kendini kabul ettirdiği Çatı gece kulübünde Los Çatikos topluluğu eşliğinde bir müddet sahne çalışması yaptı. 1963 yılında bir aile dostlarının teşvikiyle Ses dergisinin, sinemaya yeni yüzler kazandırmak amacıyla açtığı kapak yıldızı yarışmasına katıldı. Ediz Hun'un erkekler dalında birinci, Hülya Koçyiğit'in bayanlar dalında ikinci olduğu yarışmada, birinci seçilen Ajda Pekkan'ın profesyonel kariyeri böylece başlamış oldu. 1963 yılında "Adanalı Tayfur" ile ilk kez çıktığı kamera karşısında, 1967 yılındaki son filmi olan "Harun Reşid'in Gözdesi"ne kadar baş rollerini Ayhan Işık, Cüneyt Arkın ve Tamer Yiğit gibi sanatçılarla paylaştığı 47 film çevirdi. Ses kabiliyeti rol aldığı filmlerdeki yapımcıların da dikkatinden kaçmadı ve pek çok filminde şarkıcı rolü üstlendi ve çeşitli şarkılar seslendirdi. İlk filmi "Adanalı Tayfur"da seslendirdiği "Göz Göz Değdi Bana" şarkısı, arka yüzünde Öztürk Serengil'in seslendirdiği "Abidik Gubidik" şarkısıyla birlikte 45'lik plak olarak yayınlandı. Sinemaya başlamadan önce tanışıp şarkıcılık yapabilmesi için yardım istediği ve kabiliyetine ikna ettiği Fecri Ebcioğlu, sinema yıllarında da Ajda Pekkan'la irtibatını hiç koparmadı ve 1965 yılında kendine ait ilk plağı olan "Her Yerde Kar Var / 17 Yaşında" piyasaya sürüldü. Birkaç plak denemesinden sonra 1968 yılında çıkardığı "İki Yabancı" 45'liği ile aranjman dalında onbinlerce plak satarak satış rekoru kırdı. "Dünya Dönüyor", "Saklanbaç" ve "Üç Kalp" gibi üstüste çok başarılı plaklar yaptı. Bu yükselen trendin neticesinde yurtdışından davetler aldı ve Atina'daki Uluslarası Apollonia Müzik Festivali'nde '68 yılında "Özleyiş" ve '69 yılında "Perhaps One Day" şarkıları ile üstüste iki kere dördüncü olarak müzik piyasasındaki yerini sağlamlaştırdı. Barcelona'daki Akdeniz Şarkıları Festivali'nde "Ve Ben Şimdi" şarkısı ile Türkiye'yi temsil etmesi ve şarkılarının pek çok filmde fon müziği olarak kullanılması, Ajda Pekkan'ı tüm ülkede tanınır hale getirdiği gibi, ilk olarak Zeki Müren'in alt kadrosunda yer aldığı gazino sahnelerinin de aranan isimlerinden biri oldu.

  Her ülkenin starlarını bünyesinde barındırmaya özen gösteren Philips firması, Türkiye'den seçtiği Ajda Pekkan'ı kanatlarının altına aldı ve kayıtları Fransa'daki stüdyolarda gerçekleştirilen, Fikret Şeneş'in sözlerini yazdığı şarkılarla, Ajda Pekkan'ın diğer şarkıcılardan bir adım öne fırladığı yıllar başladı. Üstüste gelen hit plaklarla Ajda Pekkan'ın sesi tüm ülkede keyifle dinlendiği gibi, şık giyimi, sürekli kendini yenileyen görünümü ve değişime açık tavrıyla sadece müzikte değil moda konusunda da hayranlarını sürükleyen bir ikon haline geldi. "Sensiz Yıllarda", "Yalnızlıktan Bezdim" gibi şarkılarla fırtına gibi girdiği 70'lerin ortalarında seslendirdiği "Tanrı Misafiri", "Kimler Geldi Kimler Geçti", "Hoşgör Sen", "Sana Ne Kime Ne" gibi ileride birer Ajda Pekkan klasiği haline gelecek şarkılarıyla Türkiye sınırlarını zorlamaya başladı. Bu üstün performansının sonucunda 1976 yılında Paris'in ünlü Olympia müzikholünde, dönemin ünlü Cezayir asıllı Fransız şarkıcısı Enrico Macias'la seri konserler verdi. Bir dost toplantısında Hürriyet Gazetesi sahibi Erol Simavi'nin "Ajda Pekkan'a Star demek yetmez, ancak Süperstar dersek yerini bulur." sözüyle birlikte önce sanat çevrelerinde, sonra hayranlarının arasında, daha sonra da tüm ülkede "Süperstar" ünvanıyla anılır oldu. 1977 yılında bu ünvanını ilk kez resmileştiren, o güne kadar benzeri görülmemiş bir kapak dizaynı ve prodüksiyonla piyasaya sunulan, "Kim Ne Derse Desin", "Hancı" gibi şarkıların yer aldığı albümü "Süperstar"ı hazırladı. Aynı yıl Tokyo'daki Yamaha Müzik Festivali'nde "A Mes Amours" şarkısıyla elde ettiği başarılı netice, -70'lerin başında yurtdışında ilk olarak bir Almanca ve daha sonra birkaç Fransızca plağı satışa sunulan- Ajda Pekkan'ın '77 ve '78 yıllarında Fransa'da ses getiren 45'lik çalışmaları yapmasına ve sonunda "Pour Lui" isimli Fransızca albümünü hazırlamasına ön ayak oldu. Halk konserleri, sahne çalışmaları ve konuk sanatçı olarak katıldığı uluslararası organizasyonlar ile başarısını pekiştiren Ajda Pekkan, 1979 yılında "Bambaşka Biri", "Haykıracak Nefesim" gibi şarkıların yer aldığı Süperstar serisinin ikinci albümü "Süperstar 2"de kariyerinin doruğuna çıktı. 70'li yıllarda defalarca yılın sanatçısı seçildiği gibi şarkıları da liste başlarından inmedi, çeşitli ödüller kazandı.

  O seneye kadar, Türkiye'yi temsil etme görevinin, eleme usulüyle belirlendiği Eurovision şarkı yarışmasına 1980 yılında atama yoluyla Ajda Pekkan seçildi. İlk önce tespit edilen 5 bestecinin şarkılarının jüri tarafından 3'e düşürülmesiyle, "Bir Dünya Ver Bana", "Olsam" ve "Pet'r oil" ile Tv ekranlarında boy gösterdi. "Pet'r oil"ın Türkiye'yi temsil etmesine karar verilen gece sonunda, ülkemizde hiç olmamış birşey oldu ve henüz plağı satışa sunulmamış bir şarkı tüm halk tarafından ezbere söylenir oldu. Kulis faaliyetlerinin yetersizliği, şarkının siyasi hicivli yapısı ve yarışma gecesindeki organizasyon bozuklukları neticesinde Ajda Pekkan bu yarışmada hayal kırıklığı yaratan bir derece aldı. Süperstar'ı bir hayli küstüren bu yarışmadan sonra bir süre dinlenme kararı alıp A.B.D.'ye yerleşti. 70'lerin sona ermesiyle birlikte pop müziğin cazibesini yitirip, alaturka ve arabeske yönelindiği yıllarda "Sen Mutlu Ol" ve "Sevdim Seni" isminde hafif müzik ve alaturka sentezi iki albüm yaptı. Ancak Süperstar'ın bir türlü içine sinmeyen ve kendi isteği doğrultusunda gerçekleşmeyen, ısmarlama olarak hazırlanan bu albümler Ajda Pekkan hayranlarının beklediği renkten ve kıvamdan uzaktı. Yerli bestecilerle çalışmaktan beklediği verimi alamayan Ajda Pekkan, 70'lerde kendi önderliğinde yükselen aranjman akımına geri döndü. "Süperstar 83 Show"uyla sahnelerde fırtına gibi eserken, en başarılı çalışmalarında yanında olan Fikret Şeneş'le birlikte çalıştığı "Uykusuz Her Gece", "Son Yolcu" gibi şarkıların yer aldığı "Süperstar 83" albümüyle yeniden gönülleri fethetti. Reklam filmleri, Tv programları, sahne çalışmalarıyla ikinci baharını yaşayan Süperstar, '84 yılının sonlarında yapımcılarının ve yakın çevresinin ısrarıyla dönemin popüler gruplarından Beş Yıl Önce 10 Yıl Sonra ile bir albüm hazırladı. "O Benim Dünyam" şarkısıyla yeniden çıkış yakalayan Ajda Pekkan, şarkı yorumlarındaki üstün bir performansına rağmen şarkıların özensizliği ve zorlama bir albüm olmasından dolayı, yeni ekibiyle beklediği sükseyi yapamadı. '87 yılında Ülkü Aker ve Fikret Şeneş'in sözlerini yazdığı "Kim Olsa Anlatır", "Yalnızlık Yolcusu" gibi şarkılarla, özel hayranları için eşsiz olarak nitelenen ancak hit şarkı eksikliği nedeniyle, fazla tutulmayan "Süperstar 4" albümünü hazırladı. Sonrasında yaptığı evlilik nedeniyle aldığı müziği bırakma kararı tüm müzik severleri üzse de, müzikten ayrı geçen günlerinde yaşadığı boşluk hissi neticesinde yeniden müziğe dönüş kararı verdiği sıralarda evliliği de sona erdi.

  1989 yılının son günlerinde "Ajda '90" albümünü piyasaya sürdü. Pop müziğin çıkmaza girdiği, hatta unutulduğu günlerde "Yaz Yaz Yaz" ile ortalığı kasıp kavurdu. Yarısı yerli beste, yarısı aranjman olan bu albüm, Ajda Pekkan'ın muhteşem dönüşünün bir işaretiydi adeta. Peşi sıra başlayan Rumelihisarı konserleriyle Süperstar, sevenlerini kaldığı yerden büyülemeye devam etti. '91, '93 ve '96 yıllarında çoğunlukla yerli bestecilerle çalıştığı albümleri, sivrilen bir kaç şarkı dışında beklenen ilgiyi görmedi. 90'ların ortalarına kadarki 30 senelik müzikal kariyerinde hiç toplama albüm yapmayan Ajda Pekkan'ın, hayranlarını çok memnun etse de kendi rızası dışında yayınlanan "Hoşgör Sen" ve "Unutulmayanlar" albümleri piyasaya çıktı. Çeşitli sahne çalışmalarına devam ederken '98 yılında eski şarkılarının yeni düzenlemelerini seslendirdiği "Best Of" albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Yüksek satış grafiği yakalayan bu albümün devamı niteliğinde, 2000 yılında 2 CD'den oluşan "Diva" albümü piyasaya çıktı. Bu albümde Ajda Pekkan'ın eski şarkılarının yeni yorumlarının yanı sıra, "Mutlu Bütün Şarkılar" ve "Aşka İnanma" gibi iki yeni şarkı ve kardeşi Semiramis Pekkan'ın eski şarkılarından "Dert Ortağım" ile "Bu Ne Biçim Hayat"ın da Ajda Pekkan yorumları yer aldı. 2003 yazına sözü ve müziği Şehrazat'a ait "Sen İste" isimli single çalışmasıyla bomba gibi giren Ajda Pekkan, halen yaz başında piyasaya verilmesi beklenen yeni albümünün hazırlıklarını sürdürmektedir.

  Kariyeri Türk pop müziğiyle yaşıt olan Ajda Pekkan, bugüne dek -13'ü LP, 6'sı CD formatında- 19 tane albüm, 56 tane 45'lik, 1 tane single çalışması yapmış, 1998 ve 2000 yıllarındaki yeniden yorumladığı şarkıları ve remixleri haricinde, plak ve CD'lerinde 221 tane şarkı seslendirmiştir.:

  Anlamadim Gitti
  Bir Dünya Ver Bana
  Boş Sokak
  Göz Göz Değdi
  Her Yerde Kar Var
  Hoşgör Sen
  Kader Rüzgarı
  Kim Ne Derse Desin
  Olsam
  Onyedi Yaşında
  Petrol
  Sakın Sakın Ha
  Saklanbaç
  Sana Ne Kime Ne
  Sensiz Yıllarda
  Yere Bakan Yürek Yakan
  Yıllar
   

 2. UquR

  UquR Üye

  mucize...
  Birgün gülersin
  Birgün ağlarsın
  Birgün bulursun kendini yerde...
  Ama belli olmaz
  Hayat bu inanılmaz
  Zenginde olsak aynı fakirde...

  Bir mucize tanrım bize
  Hayat biraz gülsün diye
  Günah değil ayıp nede
  Tanrım bize mucize

  Bir mucize tanrım bize
  Hayat biraz gülsün diye
  Günah değil ayıp nede
  Tanrım bize mucize

  Melekte olsak
  Şeytanda olsak
  Toprakta olsak aynı ateşte...

  Bir mucize tanrım bize
  Hayat biraz gülsün diye
  Günah değil ayıp nede
  Tanrım bize mucize...

  Bir mucize tanrım bize
  Hayat biraz gülsün diye
  Günah değil ayıp nede
  Tanrım bize mucize...
  Kimler geldi

  Bilmem ki bu akşam sen de bir hoş musun
  İçmeden hatıralardan sarhoş musun
  Ellerin sanki bak hala ellerimde
  Yanıyor duyuyor musun

  Dostlar seni söylüyor sahi mutsuz musun
  Bu yolda dönüş yok sen bilmiyor musun
  Herşey gönlünce olmaz demiştim sana
  Kaderden kaçılmaz görüyorsun

  Kimler geldi hayatımdan kimler geçti
  Hiçbirisi hasretini gidermedi
  En güzeli senin kadar sevilmedi
  Kimler geldi kimler geçti

  Korkma bu akşam gelip çalmam kapını
  Başkası paylaşıyor alın yazını
  Ben sensiz yaşıyorum yasak aşkını
  Söylüyorum şarkını

  Kimler geldi sorma sakın kimler geçti
  Hiçbirisi hasretini gidermedi
  En güzeli senin kadar sevilmedi
  Kimler geldi kimler geçti


  Hoşgör sen

  Bilsen neler dönüyor şu garip dünyada
  Arkadaşlık düşmanlıkla yanyana
  Bazen sebep bir aşksa çoğu zaman da para
  Değiştirir insanları hep bir anda

  Hiç bunları kendine dert etmeye değer mi
  Şu kısacık ömürler yeter mi

  Hoşgör sen affet gitsin aldırma
  Büyüklük sende kalsın sonunda
  Sen sarıl o sana sarılmazsa
  Sen unut unutmazsa

  Hangimiz uğramadık sanki haksızlıklara
  Dinle beni sakın uyma şeytana
  Pişman oluyor herkes sonra yaptıklarına
  Esir olma boş yere gururuna

  Hiç bunları kendine dert etmeye değer mi
  Şu kısacık ömürler yeter mi

  Hoşgör sen affet gitsin aldırma
  Büyüklük sende kalsın sonunda
  Sen sarıl ona sana sarılmazsa
  Sen unut unutmazsa

  Boş sokak


  Hiç niyetim yoktu ben maziye
  Dönüp seni anıp düşünmeye
  Eski bir şarkının o an birden
  Geldiğini duydum penceremden

  Koştum birden koştum baktım hemen
  Seni aradım hep penceremden
  Gözlerimde yaşlar birden coştu
  Fakat ne yazık ki sokak boştu

  Gözlerim dolaştı bir bir bu yollarda
  Aradım seni her köşe başında
  Kalbim ağlarken ah ne yazık ki
  Belki de sen, sen başka kollarda

  Kapandi pencerem şarkın sustu
  Artık o kalbimde çalıyordu
  O eski hislerim tekrar coştu
  Fakat ne yazık ki sokak boştu  Haykıracak nefesim


  Her sabah uyandığında
  Beni farzet yanında
  Böylece kolaylaşır herşey birden
  Bakarsın gelirim aniden

  Fırsat verme gözyaşlarına
  Söz geçmez anılara
  Bugünü yaşamak dururken hala
  Dargınsın yarınlara

  Haykıracak nefesim kalmasa bile
  Ellerim uzanır olduğun yere
  Gözlerim görmese ben bulurum yine
  Kalbim durmuşsa inan çarpar seninle

  Her güzel şey çabuk biter
  Soldular dünkü çiçekler
  Ne dostlar ne de geçen mutlu günler
  Bizimle her an beraberler

  Aşk başkadır bunlardan
  Döner gelir uzaklardan
  Bir ses bir şarkıyla bazen
  Hemen başlar sıfırdan

  Haykıracak nefesim kalmasa bile
  Ellerim uzanır olduğun yere
  Gözlerim görmese ben bulurum yine
  Kalbim durmuşsa inan çarpar seninle

  Bambaşka biri
  Sardı korkular gelecek yıllar
  Düşündüm sensiz nasıl yaşanacaklar
  Gözlerimde canlanırken yaptığın haksızlıklar
  Güçlendim herşey bambaşka olacak

  Döndün bak geldin şimdi
  Bugünü aslında nasıl sabırla bekledimdi
  Seni yalvarırken görmek seni ağlatabilmek
  Geçmişi senden geri almak bütün ümidimdi

  Olmaz artık kapı açık
  Arkanı dön ve çık istenmiyorsun artık
  Bir zamanlar sen de bana acımadın
  Yalnız kaldım yıkılmadım ayaktayım

  Oh yaşadım yaşıyorum
  Başım yukarda meydan okuyorum hayata ve sana
  Gönlüm doluyor aşkla barıştım bak hayatla
  Başladım yaşamaya hey hey

  Şimdi gel de gör beni bambaşka biri
  Topladım dağılan kalbimin her köşesini
  Ardından ağlayan o zavallı kız nerede şimdi
  Gel gör beni

  Sevenlere vereceğim sevgimi herşeyimi
  Bugünü aslında nasıl sabırla bekledimdi
  Seni yalvarırken görmek seni ağlatabilmek
  Geçmişi senden geri almak bütün ümidimdi

  Olmaz artık kapı açık
  Arkanı dön ve çık istenmiyorsun artık
  Bir zamanlar sen de bana acımadın
  Yalnız kaldım yıkılmadım ayaktayım
   

 3. UquR

  UquR Üye

  Dert ortağım


  Aşk kadehiyle içtiğim sensin
  Sevgili diye seçtiğim sensin
  Bütün dünyayı gezdim dolaştım
  Anladım ki tek sevgilim sensin

  Dert ortağım benim biricik sevgilim
  Söyle senden başka kimim var benim

  Senden uzakta geçmez günlerim
  Bir gün görmesem seni özlerim
  Başka birini sevemem artık
  Gelmesen bile seni beklerim

  Dert ortağım benim biricik sevgilim
  Söyle senden başka kimim var benim
  Petrol


  Tanımlı Petrol
  Sen gelmeden önce her yer karanlık
  Dünya ıssız dünya durgundu bilmem niçin
  Her yerde aradım tatlı bir ışık
  Bir ateş bul gönlümü ısıtmak için

  Sen gelince sanki bir güneş doğdu
  Aydınlık günüm gecem artık çok güzel hayat
  Sanki herşey birden bambaşka oldu
  Sensiz ne kadar zormuş meğer ne güçmüş hayat

  Aman petrol, canım petrol
  Artık sana sana muhtacım petrol
  Elinde petrol, sonunda petrol
  Artık dizginlerim senin elinde petrol

  Öyle gururlusun giremem yanına
  Girmişsin kimbilir kaç aşığın kanına
  Dolardan marktan başka laf çıkmaz dilinden
  Neler neler çekiyorum senin elinden

  Nice zengin dilber düşmüş ardına
  Düş başka gerçek başka yar olmazsın sen bana
  Belki gideceksin bir gün gerçekten
  İşte senin ardından ağlıyorum şimdiden

  Gözünaydın  Gözünaydın olan oldu sonunda
  Sonunda görenler şaşırdı senin kolunda

  Gözünaydın olan oldu sonunda
  Sonunda kaderim değişti senin yolunda

  İçelim hayatı delice kana kana
  Düşmanlar olsa da dostlar hep bizden yana

  Şakası yok giden geri gelmiyor gelmiyor
  Sensiz hayat bana bir tat vermiyor

  Düşünme hiç


  Düşünme hiç neden diye yorulma
  O yıllar ki yaşanmayacak seninle bir kez daha
  Gittikçe kaybolan bir aşk hatırlanan
  Bizden de güzeldi zaman

  Acı nedir bilmeden yağmurlu gün görmeden
  Hep akıllı geçindik, kalp kırmayı öğrendik
  Söyle ne oldu bize nefret girdi sevgiye
  Kaldın bak sen kendine, ben de kendi kendime

  O günlerde bir başkaydın gözümde
  Tek senle ben kalmıştık sanki yer yüzünde
  Uzak birbirinden kutuplar gibiyken
  Neydi çeken bizi birden  Kimler geldi


  Bilmem ki bu akşam sen de bir hoş musun
  İçmeden hatıralardan sarhoş musun
  Ellerin sanki bak hala ellerimde
  Yanıyor duyuyor musun

  Dostlar seni söylüyor sahi mutsuz musun
  Bu yolda dönüş yok sen bilmiyor musun
  Herşey gönlünce olmaz demiştim sana
  Kaderden kaçılmaz görüyorsun

  Kimler geldi hayatımdan kimler geçti
  Hiçbirisi hasretini gidermedi
  En güzeli senin kadar sevilmedi
  Kimler geldi kimler geçti

  Korkma bu akşam gelip çalmam kapını
  Başkası paylaşıyor alın yazını
  Ben sensiz yaşıyorum yasak aşkını
  Söylüyorum şarkını

  Kimler geldi sorma sakın kimler geçti
  Hiçbirisi hasretini gidermedi
  En güzeli senin kadar sevilmedi
  Kimler geldi kimler geçti
   

 4. UquR

  UquR Üye

  Kim ne derse desin  Tanımlı Kim ne derse desin
  Kim ne derse desin aşk için
  Önce hoş sonra boş gelir
  Her seferinde canım yanar
  Aşk bana yalan gelir

  Doğrusunu sence kim bilir
  Aşk nedir nerdedir
  İnanmaktır diyorsan bana
  Zor gelir çok zor gelir

  Başrolde çoğu zaman bir kadın
  Peşinde bir erkek adım adım
  Dünyanın kanunu besbelli
  Söyler hep aynı şeyi, aynı şeyi

  Kim ne derse desin aşk için
  Önce hoş sonra boş gelir
  Her seferinde canım yanar
  Aşk bana yalan gelir


  Sana doğru


  Herkes seçer kendi yolunu
  Bilmem ki mutsuzluk mu sonu
  Şu günlük güneşlik dünyada
  Bulur en zorunu

  Benim yolumsa sana doğru
  Dolandı durdu
  Çıkmazmış bir sokakmış
  Meğer dönülmez oldu

  Dik yokuşlar uçurumlar
  Anlaşmazlıklar pusu kurmuş önümde
  Kurtar desem de sen vazgeçsen de
  Dönüp gitsem de sevgi mahkum elinde

  Bizi güçlükler ayırsa da
  Umudum var hala yarın da
  Ben severim aşkın zorunu
  Kimi gider kolayına


  sana neler edeceğim

  Çoktandır anladım senin gözün dışarda
  Eskisi gibi bağlı değilsin bana
  Gelmem bu oyuna bırakmam yanına
  Ne işler açarım başına

  Seveceğim gezeceğim
  Görürsün sana neler edeceğim
  Bir yerine bin cezayla
  Hakkından geleceğim senin

  Ne hayrın dokunur ne birşey umulur
  Başkası sende bilmem ki ne bulur
  Elinden uçanla bir kaçan kurtulur
  Bugün seversin yarın unutur

  Seveceğim gezeceğim
  Görürsün sana neler edeceğim
  Bir yerine bin cezayla
  Hakkında geleceğim senin

  Kolla kendini sıra bana geldi
  Kadının fendi erkekleri yendi
  Bak zaman değişti sabırlar tükendi
  Yalvarmak çok eskidendi

  Seveceğim gezeceğim
  Görürsün sana neler edeceğim
  Bir yerine bin cezayla
  Hakkından geleceğim senin
  Son yolcu

  Bu gece hiç konuşmadan
  Söndür ışığı da uyu yanımda
  Yarın güneş doğmadan
  Gitmiş olacağım belki burdan

  Ağlar sesin kulağımda
  Sıcaklığın da hala avucumda
  Sabah olmadan daha
  Sokulsam yanına

  Yağmur öncesi gibi
  Yaşla doldu gözlerim
  Kalbimden en son geçen yolcu
  Yolcu sensin

  Acılar sevinçlerin
  Sevinçler acıların gölgesi
  Bazen gezer başında
  Aşkın da böylesi

  Yağmur öncesi gibi
  Yaşla doldu gözlerim
  Kalbimden en son geçen yolcu
  Yolcu sensin

  Kimini sevgi kimini nefret
  Kimini hasret alır ya
  Kimi aylarca kimi yıllarca
  Bir yaşamca kalır ya  İnanmam


  Uzakta gördüğüm yüz benim mi
  Birin arayan gözlerim mi
  Yalvaran boş kalan ellerim mi
  İnanmam olamaz inanmam

  Bu yollar bu çıkmaz kaderim mi
  Yanımda ağlayan ses benim mi
  Şu giden yabancı sevgilim mi
  İnanmam olamaz inanmam

  Birden nasıl oldu değişti
  Herşey bir başka renkti
  Mavi toz pembe yemyeşildi
  Gördüğüm rüya bu değildi

  İçinden yıkılan eserim mi
  Kendini kandıran sözlerim mi
  Gelmesin son günüm bekledim mi
  İnanmam olamaz inanmam

  Birden nasıl oldu değişti
  Herşey bir başka renkti
  Mavi toz pembe yemyeşildi
  Gördüğüm rüya bu değildi

  dile kolay

  Ağlıyorsun derdin mi var
  Aşık mısın benim kadar
  Çaresini kimler arar
  Bu aşk neler neler yapar

  Delisin mecnun misali
  Ecel bu dinlemez mani
  Yalandır herşey bu sahi
  Yaratan bilir bu hali

  Bile bile düştünse sen
  O dinlemez canın versen
  Peşindedir kaçıp gitsen
  Bırakmaz ki öldürmeden

  Sonu yok bu sevgi böyle
  Kırılır bir tek sözünle
  Yaş olur akar gözünde
  Yaradır kanar gönlünde

  Unut demek dile kolay
  Ateş düştüğü yeri yakar
  Anlamaz ki o zalim yar
  Gezer gezer uzaktan bakar

  Seni ben ben işte böyle
  Severim böyle sevince
  Yaşarım güzelliğince
  Solarım seninle ben de
  Hancı

  Gurbetten gelmişim yorgunum hancı
  Şuraya bir yatak ser yavaş yavaş
  Aman karanlığı görmesin gözüm
  Perdeleri ger yavaş yavaş

  Garibim her yer bana yabancı
  Dertliyim çekinme doldur hancı
  Önce kımıldar hafif bir sancı
  Ayrılık sonradan der yavaş yavaş

  Bende bir resmi var yarısı yırtık
  On yıldır evimin kapısı örtük
  Garip bir de sarhoş oldu mu artık
  Bütün sırlarını der yavaş yavaş

  İşte hancı ben her zaman böyleyim
  Öteyi ne sen sor ne ben söyleyim
  Kaldır artık boş kadehi neyleyim
  Şu bizim hesabı gör yavaş yavaş
  İki yabancı


  Gece karanlık eller birleşmiş
  Gece karanlık kalpler sözleşmiş
  İki yabancı tanışmışlar böyle

  Yıldızlar şahit olmuş bu aşka
  Mehtap demiş ki gece aşk başka
  Yabancılara yapmış bir de şaka

  Kaybolmuş mehtap dalmış gitmiş buluta
  Karanlıklarda aşıklar hep yanyana
  Neden geceyi hep seçiyorlar
  Yabancılar karanlıkta elele sevişiyorlar

  İki yabancı gözler birleşmiş
  İki yabancı kalpler sözleşmiş
  İki yabancı gölgelere sinmiş

  Aşkın gözü kör ya geceninki
  Saklanıyorlar yarına belki
  Çünkü geceler günahlarla gizli
  Sensiz yıllarda

  Yağmurlu bir gündü
  Tıpkı bugün gibi
  Kaybetmiştim seni
  Taştı gözyaşım
  Karıştı yağmura

  Bensizdin yıllarca
  Sen neyi aradın
  Sevgiyi buldun mu
  Yabancı kollarda
  Mutlu oldun mu

  Sensiz yıllarda yaşadım sanma
  Sensiz yıllarda unutmadım seni
  Sensiz yıllarda belki arar da
  Sorarsın diye avunmadım
   

 5. UquR

  UquR Üye

  Bir günah gibi


  Bir sayfa kopuyor zamandan
  Ayrılırken sen yanımdan
  Bu aşkın daha en başından
  Korkuyordum ben sonundan

  Bir günah gibi gizledim seni
  Kimse görmedi seninle beni
  Ağlarken içim güldü gözlerim
  Bir günah gibi gizledim

  Ne bugün ne de yarından
  Beklediğim ne kaldı
  Beni o gün senden kıskanan
  Resimler de sarardı  Aşka inanma

  Aşka inanma aşka inanma
  Yanılır yanar gönül yanar aldanma
  Her yudumunda ayrı tat var ya
  Zehir olur bazen dünya bazen cennet ya

  Ne olurdu dönsen yanıma gelsen
  Bir sarılsam doya doya hasret gidersem
  Üç günlük dünya üç günlük dünya
  Neye yarar yaşanmazsa
  Yaşamadım deme sonra
  Herşey gibi o da yalan
  Hele aşka hiç inanma

  Aşka inanma aşka inanma
  Yanılır yanar gönül yanar aldanma
  Her durapında acık yükler ya
  İçine işler canım ölsen çıkmaz ya

  Ne olurdu dönsen yanıma gelsen
  Bir sarılsam doya doya hasret gidersem
  Üç günlük dünya üç günlük dünya
  neye yarar yaşanmazsa
  Yaşamadım deme sonra
  Herşey gibi o da yalan
  Hele aşka hiç inanma

  Bu ne biçim hayat


  Her kalbin bir aşk hikayesi vardır
  Benim hikayemse çok acıklı
  Bir tek sevdiğim elimden gitti
  Dinleyin bu hayat ne acı

  Bu ne biçim hayat dünyada yok rahat
  Yeni bir aşk bul eskisini sen at
  Ölsen de ölmesen sevsen de sevmesen
  Olacak bir gün hepsi kabahat

  Bana çok sevdiğini söylemişti
  Hayat olmaz sensiz demişti
  Bir baktım ki bana yüz çevirdi
  Kalbini de başkasına verdi

  Bu ne biçim hayat dünyada yok rahat
  Yeni bir aşk bul eskisini sen at
  Ölsen de ölmesen sevsen de sevmesen
  Olacak bir gün hepsi kabahat  Mutlu bütün şarkılar
  Ne yıllar umrumda ne de geçmiş aşklar
  Sadece sen varsın hiç olmamış kadar
  Ne diller umrumda ne de dilsiz yıllar
  Şimdi sen varsın ya mutlu bütün şarkılar

  Söyle söyle bir daha söyle duysun tüm dünya
  Sevmek sevilmek ne hoş ayrılık hiç olmasa
  Söyle söyle bir daha söyle duysun tüm dünya
  Sevmek sevilmek ne hoş bu seven sen olunca

  Ne yıllar umrumda ne de geçmiş aşklar
  Sadece sen varsın hiç olmamış kadar
  Ne diller umrumda ne de dilsiz yıllar
  Şimdi sen varsın ya mutlu bütün şarkılar

  Ey anılar hadi gelin karşıma
  Dönün bakın ben miyim ben mi o ağlayan

  Söyle söyle bir daha söyle duysun tüm dünya
  Sevmek sevilmek ne hoş ayrılık hiç olmasa
  Söyle söyle bir daha söyle duysun tüm dünya
  Sevmek sevilmek ne hoş bu seven sen olunca
  Olanlar oldu bana

  Kendim anladım kimselere soramadım
  Onu bulup sarmak ister canım
  Çare aradım aşkına doyamadım
  Onu bulup kaçmak ister canım

  Hayırsız amma düştüm ağına
  Olanlar oldu bana
  Yalancı amma tadı da başka
  Olanlar oldu bana

  Zalim bilmiyor sabah olmuyor
  Derdim bitmiyor aman
  Taştan mı sandın beni sen
  Tanrım garibim, aldandın
   

 6. UquR

  UquR Üye

  Böyle ilişki olmaz gözyaşı kaçınılmaz
  Merak etme sevgilim amazonlar asla ağlamaz
  Kalbini geri verdim bir daha işim olmaz
  Merak etme sevgilim amazonlar asla ağlamaz

  Romantik komedi filminde değiliz anladım nihayet
  Bir savaş sahnesi bu ister cesaret

  Sevişmek olmuyorsa savaşırız elbet gülüm
  Güllerin savaşında gözyaşı değil çözüm
  Güldüğüme hiç bakma sen içimden ağlıyorum
  Bir savaşçı yarattın çok tebrik ediyorum  Öldür ama aldatma

  Unuttum ne var ne yoksa
  Kötüyü sildim ben sen de sil
  Koca bir masal bu dünya
  Belki de tamamı rüya bil

  Herşeyi affettim çoktan
  Ve çıktım karanlığımdan gel
  Anladım herşey daha az
  Değerli arkadaşlıktan aşktan

  Ama beni aldatma
  Kimseyi aldatma
  İhanet onarılmaz
  Ne olur aldatma

  Acıyor aldatma
  Değmiyor aldatma
  İhanet onarılmaz
  Öldür ama aldatma

  Sen benim aynam gibisin
  Ben senin cama yansıyan aksin
  Ayrılık, kavga, nefret, aşk
  Ve gülüm ölüm hepimiz için
  Ama beni aldatma

  Spente Le Stelle

  Quel cuor perdesti
  Per un miraggio
  Quel cuor tradisti
  Odiar di più, non puó !
  La mia voce, senti
  Il suo dolor... o no ?
  La tua sparí
  E io, pazza, t'aspetto !

  Dimenticar...
  O non più vivere
  Ormai, salvo...
  La notte... la notte... la notte...
  Ah !...

  Spente le stelle
  Col pallido raggio di luna
  Piange l'amore
  Che si lancia come l'onda poi se ne va
  Vuota, la notte
  E la sua speranza breve
  Ora sgorga l'amaro pianto
  Un cuor ferito, disperato passa qua

  Dunque fuggisti
  I sogni vuoti
  Dunque perdesi
  I brevi vortici

  Dimenticar...
  O non più vivere
  Ormai, salvo...
  La notte... la notte... la notte...
  Ah !...

  Spente le stelle
  Col pallido raggio di luna
  Piange l'amore
  Che si lancia come l'onda poi se ne va
  Vuota, la notte
  E la sua speranza breve
  Ora sgorga l'amaro pianto
  Un cuor ferito, disperato passa qua

  Vuota, la notte
  E la sua speranza breve
  Ora sgorga l'amaro pianto
  Un cuor ferito, disperato passa qua  Tufan
  Ben dedim ki yerine koyarım
  Her köşede bekliyor aşk ararsan çok
  Seneler geçti acıyla farkına vardım
  Taklidi var hakikisi yok

  Yaşayıp görmeden mümkün değil bunu anlamak
  Senden sonra tufan, senden sonra tufan

  Umudumdan vazgeçmedim gel kurtar beni gururumdan
  Ah ne yaptım ben eser yok hiç huzurumdan
  Ayrılıncaya kadar fani benden ruhumdan
  Sesimi duyana kadar usanmadan bağıracağım
  Ölene kadar aşkı çağıracağım

  Neye yarar olsan bile bin pişman
  Aşk kapıyı iki kere çalmıyor
  Oldu ki Allah'ın sevgili kuluysan
  Bu defa sen de hal kalmıyor

  Yaşayıp görmeden mümkün değil bunu anlamak
  Senden sonra tufan, senden sonra tufan
  sevdalı başım

  Ah benim sevdalı başım
  Ah benim dünya telaşım
  Ah benim sarhoşluğum
  Ah çılgın yüreğim
  Sus artık uslandır beni

  Daha çok yalnız geçtim böyle
  Kaç denizde yitip gittim
  Kırılmış direkler yırtık yelkenlerle
  Kaç seferden yorgun döndüm

  Ah benim yaralı ruhum
  Ah benim insan kusurum
  Ah benim isyanlarım
  Ah yalnızlıklarım
  Gel artık uslandır beni

  Ah benim iyimser yanım
  Ah benim aldanışlarım
  Ah benim kavgalarım
  Ah pişmanlıklarım
  Sus artık uslandır beni
  Yok ki

  Yok ki daha iyi bir yol dedim aman
  Kurşun gibi hızla akıyor zaman
  En az ne kaybedebilir ki insan
  En çok ne kazanabilir ki hayattan

  Hani yıllar geçiyor gençlik gidiyor elden
  Aklını başına hadi davran vakit varken
  Bir düzenin olsun bir yuvan çoluğun çocuğun
  Yani nedir ki hayat dediğin bu kadar zaten

  Derken anladım aslında çok hazin hikaye
  Dünya adaleti bu kötülükten ziyade

  Ağladım olmadı çaresi yok söylesem
  Sözlerim zehirler ah dönüp yine beni vuracaklar
  Yalnız yürümekten korkuyorum çok  Vitrin

  İçime attım ne varsa
  Anlamaya çalıştım herkesi
  Aşkı da sevdim kavgayı da
  Anlatamadım ki

  Hiç korkmadım çelişkiden
  Onaylanmadan ilişkiden
  Ne çoğaldım övgüden
  Ne azaldım yergiden

  Hiç korkmadım yasaklardan
  Korunmadım tuzaklardan
  Kalktım güvenli kucaklardan
  Hep denedim bilerek göstermedim

  Kendimi sakladım görmeyi bilenlere
  Vitrinime değil iklimime gelenlere
  Deliyim aslında Allah'ına kadar deliyim
  Kalbimi vereceğim aslımı görenlere  Cool kadın

  Ne kadar çok sevgim vardı
  Bir o kadar da endişem gösteremedim
  Ben aslında gördüğün o cool kadın değildim

  İçim titriyordu deli gibi geceleri
  Kalkardım seni seyrederdim
  Uyurken okşardım saçlarını öperdim
  Kırdılar kalbimi defalarca kırdılar

  Bu yüzden oldum hayattan bu yüzden
  Bu yüzden kaybettim aşktan bu yüzden
  Tam anladım vakit daraldı
  Ömür yaprak yaprak sarardı
  Yıllar bana da ihanet ediyor
   

 7. UquR

  UquR Üye

  Zor Gibi

  Uzaktan gelen sesin sarar beni geceleri
  Yanık bağrıma sarmalanan ellri gözleri
  Gün biter sokulur yanıma yalnız geceleyin uğultusu
  İstediğim sadece gülyüzlüden gül kokusu

  Zor gibi zor gibi zor gibi anlar
  Kor gibi kor gibi kor gibi dudaklar
  Böyle mi böyle mi böylemi başlar ahh aşklar

  Uzaktan dostluğum susar
  Duyulmaz sevincimin çığlıkları
  Uzaktan dostluğum susar
  Demek ki birşeyler var aramızda
  Suskunluktur buluşturmuş acıları anıları
  Suskunluk ki sağır eder uğultusu insanları

  Zor gibi zor gibi zor gibi anlar
  Kor gibi kor gibi kor gibi dudaklar
  Böyle mi böyle mi böyle mi başlar ahh aşklar  Yıllar
  Günlerdir hep aradım durdum seni
  Yüreğim acıyor gel artık
  Başımda sevda yelleri esiyor
  Beni yıktı yıllar

  Yüreğimde senin ateşin
  Gözlerinde ışıklar ve yollar
  Burada tek başıma bir garibim
  Sensizim yalnızım beni yıkmayın yıllar

  Duran dağlarımı yıkmayın
  Günahım çok umrumda değil
  Sensizlik ölümden beter
  Şimdi yalnızım denizler gibi

  Güneşimdin şimdi yoksun
  Yıldızlara soramam seni
  Çünkü onlar kadar uzaktasın
  Şimdi nerelerdesin
  Beni sevdiğimden ayımayın yıllar

  SENİ BULDUM

  Tanımlı Seni Buldum
  Yağmur biter ben başlarım
  Sensizliğe ağlamaya
  Aşkımız bitmiş şaşkınım
  Bu nedensiz ayrılığa

  Islandı hayallerim ihanetin sularında
  Kurudu sevgilerim yalnızlığın sıcağında

  Aradan yıllar geçse
  Unutamam seni ben
  Yalnızlık bizi seçse
  Geçemem ben sevgimden

  Şimdi bir şiir ile bir ezgisin dilimde
  Sen buldum sonunda
  Gitarımın tellerinde

  Doğmamış bir güneşsin kalbimin buzulunda
  Yeşermemiş çiçeksin gözlerimin ufkunda
  Bulamazsın sevgilim benim gibi birini
  Anlayamazsın ki sen karşılıksız seveni


  Tanımlı Seni Buldum
  Yağmur biter ben başlarım
  Sensizliğe ağlamaya
  Aşkımız bitmiş şaşkınım
  Bu nedensiz ayrılığa

  Islandı hayallerim ihanetin sularında
  Kurudu sevgilerim yalnızlığın sıcağında

  Aradan yıllar geçse
  Unutamam seni ben
  Yalnızlık bizi seçse
  Geçemem ben sevgimden

  Şimdi bir şiir ile bir ezgisin dilimde
  Sen buldum sonunda
  Gitarımın tellerinde

  Doğmamış bir güneşsin kalbimin buzulunda
  Yeşermemiş çiçeksin gözlerimin ufkunda
  Bulamazsın sevgilim benim gibi birini
  Anlayamazsın ki sen karşılıksız seveni
   

 8. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - AJDA PEKKAN Şarkı Forum Tarih
Ajda Pekkan Kalbe Dolan O İlk Bakış Şarkısı Sözleri Yerli şarkı sözleri 11 Haziran 2012
Ajda Pekkan Yakar Geçerim Şarkısı Sözleri Yerli şarkı sözleri 1 Mayıs 2012
Ajda Pekkan-Yan Şarkısının Sözleri Yerli şarkı sözleri 27 Eylül 2010
Ajda Pekkan Farkın Bu Remixes 2012 Albümü Tanıtımı Albüm Tanıtımları 18 Ocak 2012
Orhan Gencebay ve Ajda Pekkan düeti 2011 Müzik Sohbet & Fan Club 4 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş