Ailemiz İçin En Güzel Dua

'Dualarımız Dua paylaşımları' forumunda DeMSaL tarafından 20 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Ailemiz İçin En Güzel Dua konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Eşler için dua - çocuklarımız için en güzel dua - Furkan Suresi 74. ayet - Furkan suresi 74. ayet ve anlamı - mutlu bir aile hayatı için dua - Kuranı Kerimden dualar - evlenmek isteyenler için dua - kim evlenmek isterse - anne olmak için dua  Ey keremi bol Rabbimiz! Bize gözümüzün, gönlümüzün süruru olan temiz eşler ve nesiller ihsan eyle ve bizi takva sahiplerine önder kıl.” (Furkan 25/74)


  amin..

  diyerek Rablerinden, kendilerine temiz, salih eşler ve çocuklar vermesini, kendilerini günahlardan korunanlara önder yapmasını dileyerek daima dua ve niyazda bulunurlar.
  Bu ayette inananların yüce Allah’tan kendilerine temiz, salih eş ve çocuklar nasip etmesi için dua ettiklerinden bahsedilmektedir. Çünkü salih eş, insanın hem dünyada mutlu olması hem de ahiretteki ebedi saadeti kazanması için bir vesiledir. Çocuklar ise geleceğimizin teminatıdır

  Kaynak: Abdulkadir geylaniz hazretlerinin evlenmek isteyen insanlar için çocuk sahibi olmak isteyen insanlar beni vesile ederek kim bu duayı ederse olur.

  4 rekat namaz kılınacak. Namazdan sonra

  peygamber efendimizin yüzü hörmetine sahabelerin yüzü hörmetine ve sonra abdulkadir geylani hazretleri vesile edilerek bu dua edilecek.


  ayrıca namazlardan sonra veya namazlarda zammı sure yerine okunabilir.

  diğer mealleri:

  Diyanet Vakfı

  FURKAN 74. (Ve o kullar): Rabbimiz! Bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve zürriyetler bağışla ve bizi takvâ sahiplerine önder kıl! derler.
  Diyanet İşleri

  FURKAN 25/74. Onlar: "Rabbimiz! Bize eşlerimizden ve çocuklarımızdan gözümüzün aydınlığı olacak insanlar ihsan et ve bizi, Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder yap" derler.

  Yaşar Nuri Öztürk
  FURKAN 74.Onlar, şöyle yakarırlar: "Rabbimiz, eşlerimizden ve çocuklarımızdan bize göz aydınlığı bağışla. Bizi takvaya sarılanlara önder kıl."

  alıntıdır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ailemiz İçin Güzel Forum Tarih
Ailemize karşı sorumluluklarımız maddeler halinde Seviyeli-Ciddi Konular 24 Mart 2014
Ailemize karşı sorumluluklarımız maddeler halinde kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 22 Şubat 2014
Genel seçimler niçin yapılır? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Yerel seçimler niçin yapılır? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Aileniz hangi işlemleri gerçekleştirmek için belediye hizmetlerinden yararlanır? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş