"AIDS'in yakın zamanda ortadan kalkacağını beklemeyin"

'Genel Sağlık' forumunda NeslisH tarafından 30 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  "AIDS'in yakın zamanda ortadan kalkacağını beklemeyin" konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA (ANKA) - Birleşmiş Milletler Genel Sekteri Ban Ki-moon, AIDS'in hala başta Afrika olmak üzere dünya genelinde en fazla ölüme neden olan hastalıklardan biri olduğunu belirterek, "AIDS'in yakın bir zamanda ortadan kalkacağını beklemeyin. Hala, hastalığa yakalanma hızı, hastaları tedavi altına alma hızından daha fazla” dedi.

  Ban Ki-moon, 1 Aralık Dünya AIDS Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, AIDS'in dünyada hala ölüm nedenlerinin arasında ilk onda olduğunu kaydederek, Afrika'da ise birinci sırada yer aldığını belirtti. “AIDS'e kayıtsız kalma lüksümüz yok” diyen Ban Ki-moon, mesajında şunları kaydetti:

  “Birçok kişinin HIV'den korunma ve tedavi görme şansını engelleyen, utanç duygusuna ve ayrımcılığa son vermemiz gerekiyor. Toplumlar ve ülkeler üzerinde anlamlı bir etki bırakacak hizmetleri sunmamıza yetecek seviyede kaynağa ihtiyacımız var. AIDS konusunda liderlik yapma, yetkilendirme ve sonuçladırma her zamanki kadar gerekli ve aciliyet arz ediyor. Dünya AIDS günü vesilesiyle gelin hepimiz AIDS'siz bir geleceği teşvik eden ve bu amaca yönelik olarak harekete geçen umut verenlerden olacağımıza dair taahhütte bulunalım.”
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş