Ahtapotun Kolları Kitabı - Osman Aysu

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda DeMSaL tarafından 30 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Ahtapotun Kolları Kitabı - Osman Aysu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Osman Aysu Ahtapotun Kolları kitap tanıtımı - kitap özeti  Kitabın künyesi

  Ahtapotun Kolları
  Osman Aysu

  İnkılap Kitabevi
  Roman
  Edebiyat
  Fiyatı : 19,00 TL
  Temmuz 2010,
  336 sayfa,
  ISBN: 9789751029997


  Kitap hakkında

  Cezmi Kardelen kısa bir an durakladı. Sonra bitkin ve yorgun bir eda ile mırıldandı: “Burada bir cinayet işlendi. Önce maktulü sana göstermek istiyorum. Sonra seninle özel bir konuşma yapacağız.”

  Cinayet vakaları zaten Altan'ın asli göreviydi. Bunun şaşılacak hiçbir yanı yoktu ama davet edilişindeki şekil huzurunu şimdi biraz daha kaçırmıştı. Cezmi Kardelen ona koridora bakan, kapısı açık ama ışığı sönük bir odayı işaret etti. Birlikte yürüdüler. Oda kapısının önünde Başsavcı bir adım öne geçerek duvardaki elektrik butonuna bastı. Karanlık oda bir anda ışığa boğuldu.

  Başkomiser'in ilk gördüğü şey atlas kumaşların örttüğü yataktaki kanlı erkek cesediydi. Alışkanlıkla cebinden çıkardığı plastik eldivenlerini takarak karyolaya yaklaştı. Öldürücü darbe adamın başına indirilmişti. Sol şakağı adeta içine çökmüştü. Hemen yanı başında yastığın kenarında, yine kana bulanmış ufak tunç bir heykelcik duruyordu. Altan cesede önce uzaktan baktı. En fazla yirmi beş ile otuz yaşları arasında olmalıydı ve ceset çırılçıplaktı.

  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş