Ahmetli Köyü Simav Kütahya

'Kütahya Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 10 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Ahmetli Köyü Simav Kütahya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ahmetli köyü bilgileri - ahmetli köyü tanıtım - ahmetli köyü resimleri  Ahmetli Köyü, Kütahya'nın Simav ilçesinin bir köyüdür.

  2007 sayımına göre nüfusu 438 kişiden oluşmaktadır. Kütahya'ya 156 km, Simav'a 13 km uzaklıktadır. Köyde Sağlık Ocağı ya da sağlık evi bulunmamaktadır. Taşımalı eğitim yapılmaktadır.


  Tarih

  Köye Kula'dan gelen ilk 7 aile nin en önde gelen kişisinin adı Ahmet olduğu için köyün adı Ahmetli köyüdür.

  Kültür

  köyün gelenekleri ve görenekleri kütahya çevresinde tektir varmı ahmetli köyün üstüne köy herşeyinle on numaradır bunu bilin.köyümüzden birçok okumuş insan bugün ülkeye hizmet vermektedir.dr.öğretmen,yarbay,askeri sivil memur,imam,mühendis,danışman,iş adamı,sanatcı,hatırladıklarım bunlar.ayrıca 2. ve 3. kuşakta da birçok eğitimli insan mevcuttur

  Coğrafya

  Kütahya iline 156 km, Simav ilçesine 13 km uzaklıktadır.

  İklim

  Köyün iklimi, karasal iklimin etki alanı içerisindedir.Türkiye'nin en büyük karaçam ormanlarından birisinin bulunduğu Simav Dağları'nın eteğindeki bu köyde gece ile gündüz arasındaki arasındaki sıcaklık farkı fazladır.

  Nüfus

  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007 438
  2000 410
  1997 512

  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.


  Altyapı bilgileri

  Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur, fakat ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
  [​IMG]

  kaynak / yerel net / vikipedi özgür ansiklopedi  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş