Ahmet Türk'ün eşi: O yumruk kalbimi kırdı

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 14 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Ahmet Türk'ün eşi: O yumruk kalbimi kırdı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Samsun'da yumruklu saldırıya uğrayan Ahmet Türk'ün eşi Mülkiye Türk, duygularını, "'Ahmet'e yapılan saldırıyı duyunca kahroldum, içim sızladı, oturup saatlerce ağladım' şeklinde ifade etti.


  [​IMG]


  Ali Ekber Ertürk'ün haberi
  Eşinin karıncayı bile incitmekten çekindiğini belirten Mülkiye Türk, 'İçi sevgiyle dolu, barışsever, herkese karşı saygılı, kibar, yaşlı birine bu yapılır mı? Ahmet'in uğradığı saldırıyı bir türlü kabullenemiyorum, bu olmamalıydı' dedi.

  'ÜZÜNTÜM SONSUZ'
  Türk'ün, bütün yaşamını barışa ve kardeşliğe adadığını söyleyen Mülkiye Hanım, saldırıyı duyunca kahrolduğunu şöyle anlatıyor; 'Ahmet'e yapılan saldırıyı duyunca kahroldum, içim sızladı, oturup saatlerce ağladım. Üzüntüm sonsuzdur. Sadece eşim için değil, yitirilen değerler için de ağladım. Çünkü bu yumruk eşime değil, Kürt ve Türk halklarına, barışa, kardeşliğe ve demokrasiye atılmıştır. Ahmet'e yapılan saldırı, Kürt halkına da bir haksızlıktır, lanetliyorum. Şiddetle hiçbir şey çözülmez, o yumruk saflaşmayı, gerilimi artırmaktan başka bir işe yaramaz.'

  POLİS SEYİRCİ GİBİ
  Eşine yapılan saldırı nedeniyle polisi de suçlayan Mülkiye Türk, 'Polisler göz göre göre saldırıya seyirci kaldılar. Olay sırasında hiçbir şey yapmıyorlar, saldırıdan sonra müdahale ediyorlar. Bunu kabul etmek mümkün değil' diye konuştu. Olayın duyulmasının ardından dünyanın her yerinden, destek ve geçmiş olsun mesajları aldığını da ifade eden Mülkiye Türk, eşinin bu denli sevilmesinden gurur duyduğunu söyledi.


  (Akşam)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ahmet Türk'ün eşi Forum Tarih
Hezarfen Ahmet Çelebi'nin yaptıkları kısaca Biyografi & Otobiyografi 26 Ocak 2017
Ahmet Kutsi Tecer kimdir hayatı ve edebi kişiliği kısaca Biyografi & Otobiyografi 18 Ocak 2017
Ahmet Muhip Dıranas kimdir kısaca Biyografi & Otobiyografi 7 Ocak 2015
Ahmet Adnan Saygun Kimdir Kısaca Hayatı ve Eserleri Biyografi & Otobiyografi 19 Şubat 2014
Ahmet Haşim Kimdir Kısaca Hayatı Biyografi & Otobiyografi 21 Ocak 2014

Bu Sayfayı Paylaş