Ahmet Selim Kimdir - Ahmet Selim Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda SeLeN tarafından 4 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ahmet Selim Kimdir - Ahmet Selim Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ahmet Selim Kimdir - Ahmet Selim Resimleri - Ahmet Selim Biyografisi - Ahmet Selim Hakkında  Ahmet Selim, (d. 1944, İstanbul) gazeteci, yazar.

  Asıl adı Zeki Önal olup 1944 İstanbul doğumludur. Tahsil hayatını sırasıyla Mihrimah Sultan İlkokulu, Karagümrük Ortaokulu, İstanbul Erkek Lisesi ve İktisat Fakültesi'nde tamamladı. Lise öğrencisi iken kaleme aldığı Tanzimat’ı konu lan makale dönemin Yeni İstanbul gazetesinde yayımlanmıştır. Daha sonra değişik aralıklarda Yeni İstanbul, Son Havadis, Haber, Hakikat, Dünya, Bizim Anadolu, Sabah gibi gazetelerde yazıları neşredilmiştir. Yazar lise ilk yıllarını şu şekilde anlatmaktadır:

  “ Sakal traşı oluyordum. Boyum 1.80’in, kilom 70’in üzerinde… Günde 4-5 gazete okuyorum, birkaç dergiyi muntazaman alıyorum. 200-300 ciltlik bir kitaplığım var. Siyasetle, felsefeyle, edebiyatla ilgileniyorum. Harıl harıl Batı klasiklerini okuyorum. Peyami Safa’nın, Necip Fazıl’ın, tiryakisiyim… Abdurrahman Şeref Güzel Yazıcı’nın derslerine gidiyorum. İsmail Hilmi Soykut Bey kompozisyonlarımı saklıyor, ileride adam olduğumda benimle gurur duyacak diye!.. Bazı federe takımlarla yapılan özel maçlarda top oynuyorum… ”

  1971 yılından itibaren eski Sabah gazetesinde 13 sene boyunca düzenli olarak makale, köşe yazısı ve başyazıları çıkmıştır. Yayın yönetimi görevini yürüttüğü Ufuk ve Dağarcık dergilerinde de yazıları yayımlanmıştır. 24 Şubat 1988'den beri Zaman Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır.[2] Aksiyon dergisinde de yazılar yayımlamaktadır. Yazılarının konusu tarih, din, siyaset ve futbol gibi geniş bir yelpaze oluşturmaktadır. Çok sayıda basılmış kitabı bulunan yazar, evli ve bir çocuk babası olup İstanbul'da yaşamaktadır.

  Eserleri

  * Hüzün Yağmuru
  * Uyanış Zamanı
  * Nazım Dünya ve Biz
  * Medeniyet Krizi
  * Millî-Manevî Bütünlüğümüz
  * Din-dil-Tarih Şuuru
  * Din- Medeniyet ve Laiklik
  * Serbest Vuruş / Efsane Futbolcular ve Gerçekler
  * Dünya İslâm'a Muhtaç (2 cilt)
  * Nâzım Dosyası / Edebiyat - Düşünce - Tenkid
  * Sevgiyle Yaşamak / Ruhun Hürriyetidir Sevgi
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ahmet Selim Kimdir Forum Tarih
Ahmet Selim Kimdir, Ahmet Selim Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 8 Şubat 2012
Benliahmet Köyü Selim Kars Kars Tanıtımı 20 Mart 2010
Hezarfen Ahmet Çelebi'nin yaptıkları kısaca Biyografi & Otobiyografi 26 Ocak 2017
Ahmet Kutsi Tecer kimdir hayatı ve edebi kişiliği kısaca Biyografi & Otobiyografi 18 Ocak 2017
Ahmet Muhip Dıranas kimdir kısaca Biyografi & Otobiyografi 7 Ocak 2015

Bu Sayfayı Paylaş