Ahmet Süreyya Durna kimdir? Ahmet Süreyya Durna'nın biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda ifilla tarafından 29 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. ifilla

  ifilla Yeni Üye

  Ahmet Süreyya Durna kimdir? Ahmet Süreyya Durna'nın biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ahmet Süreyya DURNA

  1954 Doğumlu olan gazeteci-şair Ahmet Süreyya DURNA; Kahramanmaraş�ın Afşin ilçesine bağlı Nadır köyünde dünyaya geldi. İlkokul, orta, lise ve imam hatip lisesinden sonra yüksek öğrenimini tamamladı.

  İki dönem, bir siyasi partinin İskenderun ilçe başkanlığını yaptı. Uzun süre Akdeniz Bölgesi Basın Ajansı olarak çalıştı. Bazı gazetelerde belgesel araştırmalarının yanında, kültürel makaleleri yayınlandı. İç ve dış gezileriyle ilgili yazılar kaleme aldı, röportajlar aktardı. Daha sonra belirli aralıklarla köşe yazarlığı icra etti. Anadolu�nun muhtelif yerlerinde çıkan mahalli gazetelerde de kalemiyle hizmetini sürdürdü.

  Mizah, Milli Mücadele, İttihat, Somuncu Baba, Kültür- Sanat, Bengisu, Mefkûre gibi bir çok Edebiyat dergilerinde şiirleri neşredildi ve bazı eserleri bestelendi. Aynı zamanda, bu dalda bir çok ödüller aldı. Afşin Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevinde de bulunan Ahmet Süreyya DURNA, makalelerini bir müddet müstear isimle yazdı.

  Evliya Çelebi� nin Seyahatnamesinde ayak bastığı yerlerin tümünü istisnasız dolaşan Gazeteci-Şair, İskenderun Demir Çelik Fabrikalarından emeklidir ve iyi bir gezgindir.

  Ayrıca Taekwondo milli hakemidir ve sporla iç içe yaşamaktadır. Sosyal faaliyetlerinin dışında, Hat sanatı ve Osmanlı arşivi üzerinde çalışmaları mevcuttur.

  Eserleri:
  Muzır İkili (hikayeler),
  Denemeler (edebiyat seçkisi), Şafak Taarruzu (şiirler) yayınlanmış eserleri arasındadır.
  �Yalaka Üretim Merkezi� adlı eseri ise basım aşamasındadır.
   

Bu Sayfayı Paylaş