Ahmet Güneştekin Ölümsüzlük Sergisi

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Mavi_Sema tarafından 24 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Ahmet Güneştekin Ölümsüzlük Sergisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ahmet Güneştekin Ölümsüzlük Sergisi

  resim sergisi
  [​IMG]

  Tarih: 05.02.2010
  27.02.2010 tarihleri arasında sergilenmektedir.
  Mekan: Casa Dell`Arte Galeri
  Adres: İstiklal Cad. No:163 Mısır Apt. Kat:3 D:10
  İl/ilçe: İstanbul / Beyoğlu
  Telefon: (0212) 251 12 14
  Fiyat: ...

  Ahmet Güneştekin`in kapı üçlemelerinin sonuncusu olan Truva Kapısı 5-27 Şubat tarihleri arasında Casa Dell`Arte Galeri`de `Ölümsüzlük ` adlı sergiyle sanatseverler ile buluşuyor.

  Ressam Ahmet Güneştekin, başyapıtlarından olan kapı üçlemelerine Cennet Kapısı ile başladı. İkincisi, Ölümsüzlük Kapısı, ilk kez Contemporary İstanbul`09 da sergilendi. Üçlemenin sonuncusu ise Case Dell`Arte salonlarında şubat ayında sergilenecek olan Truva Kapısı.

  Efsaneye göre 10 yıl sürecek savaş, Kavga Tanrıçası Epis`in, üzerinde "En güzele" yazılı elmayı ziyafet sofrasına atmasıyla başlar. Böylece Truva, Paris ve Helen`in aşkı yüzünden, 10 yıl sürecek bir savaşa girmiş olur.

  Ahmet Güneştekin, daha önce yaptığı ve büyük ilgi toplayan Truva belgeseli dışında, Truva`ya Adak ve Truva`nın Çöküşü adlı iki eserle daha işlediği bu aşk savaşının öyküsünü şimdi görkemli bir başyapıt ile devam ettiriyor. Ressamın Anadolu`nun çeşitli efsane ve mitolojik öykülerinden derlediği 20 yeni eseri de bu sergide sanatseverler ile buluşacak.
   

Bu Sayfayı Paylaş