Ahmet Ferda Kahraman İlköğretim Okulu Merkez Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 14 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ahmet Ferda Kahraman İlköğretim Okulu Merkez Antalya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Ahmet Ferda Kahraman İlköğretim Okulu Hakkında - Ahmet Ferda Kahraman İlköğretim Okulu Resimleri - Ahmet Ferda Kahraman İlköğretim Okulu Bilgileri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri  Okulumuzu yaptıran AHMET FERDA KAHRAMAN,

  1924 Yılında Antalya'da doğdu. İlköğrenimini Antalya Gazi Mustafa Kemal İlkokulu, Ortaöğrenimini Ankara Maarif Koleji, Yükseköğrenimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır.

  Dr. Galip KAHRAMAN ve Azize KAHRAMAN'ın oğlu olan Ahmet Ferda KAHRAMAN 20 Temmuz 1993 tarihinde geçirmiş olduğu bir trafik kazası sonucu aramızdan ayrılmıştır.

  Bu seçkin ve saygıdeğer insan eğitimimize ve toplumumuzayaptığı hizmetlerle hep aramızda yaşayacaktır. Kendisini her zaman şükran duyguları ile anacağız.

  TARİHÇE

  1974-1975 Öğretim Yılında eğitim ve öğretime Ahmet Ferda Kahraman İlkokulu olarak başlamıştır. Okulumuz arsası, binanın zemin katı ve 1.katını Avukat Ahmet Ferda Kahraman bağışlamıştır.

  1976-1977 Öğretim Yılında ilkokula dayalı bir şube anasınıfı açılmış ve 1978 yılında iki şubeye çıkmıştır. 1978-1979 Öğretim Yılında ''Özel Sınıf'' açılarak ağır öğrenen öğrencilerin eğitilmeleri sağlanmıştır.

  1979 Yılında öğleden sonraları okulun bir katı ''Meslek Yüksek Okulu''na tahsis edilmiş ve iki okul aynı binada eğitim öğretim görmeye başlamıştır. Meslek Yüksek Okulu kendi binasına 1982 yılında taşınmıştır.

  1983-1984 Öğretim Yılında okulumuz Fen Bilgisi Laboratuarına kavuşmuştur. Aynı okul bahçesi asfaltlanarak, basketbol potaları yapılmış ve sportif faaliyetlerine başlamıştır.

  1984-1985 Öğretim Yılında devlet halk işbirliği ile okulun 2. katı yapılmıştır.

  1997-1998 Öğretim Yılında, zorunlu eğitimin 8 yıla çıkmasıyla okulumuz Ahmet Ferda Kahraman İlköğretim Okulu olarak eğitim öğretime devam etmiştir.

  Halen 1 Bilgisayar Sınıfı, 1 Kütüphane, 1 Fen Laboratuarı, 1 Özel Sınıf Dersliği, 1 Anasınıfı Dersliği, 12 Normal Derslik, 1 Müdür Odası, 1 Müdür Yardımcıları Odası, 1 Memur Odası, 1 Spor Odası, 1 Hizmetli Odası ve Okul Aile Birliği Odası ile hizmet vermektedir.
  Ahmet Ferda Kahraman İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ahmet Ferda Kahraman İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ahmet Ferda Kahraman İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ahmet Ferda Kahraman İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ahmet Ferda Kahraman İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ANTALYA / MERKEZ

  Adı: AHMET FERDA KAHRAMAN İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Güllük Cad.No88 Antalya

  Telefon Numarası: 2423455666

  Faks Numarası: 2423455666

  E-mail Adresi:Bilgi Yok

  Web Adresi:Tarihçe
  [​IMG]


  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ahmet Ferda Kahraman Forum Tarih
Hezarfen Ahmet Çelebi'nin yaptıkları kısaca Biyografi & Otobiyografi 26 Ocak 2017
Ahmet Kutsi Tecer kimdir hayatı ve edebi kişiliği kısaca Biyografi & Otobiyografi 18 Ocak 2017
Ahmet Muhip Dıranas kimdir kısaca Biyografi & Otobiyografi 7 Ocak 2015
Ahmet Adnan Saygun Kimdir Kısaca Hayatı ve Eserleri Biyografi & Otobiyografi 19 Şubat 2014
Ahmet Haşim Kimdir Kısaca Hayatı Biyografi & Otobiyografi 21 Ocak 2014

Bu Sayfayı Paylaş