Ahmet Ergün İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 6 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ahmet Ergün İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ahmet Ergün İlöğretim Okulu Hakkında - Ahmet Ergün İlköğretim Okulu Resimleri - Ahmet Ergün İlöğretim Okulu Tanıtım - Ahmet Ergün İlöğretim Okulu Avanos Nevşehir - Nevşehir'deki Okullar  OKULUMUZ
  [​IMG]
  Okulumuz, 1987 Yılında Ahmet Cevdet Paşa İlkokulu olarak hizmete girmiş, 1994 Yılında Ahmet Ergün isimli hayırsever vatandaşımızın mevcut binamızın ikinci katını ve kalorifer tesisatını tamamlamasıyla Ahmet Ergün İlköğretim Okulu adıyla eğitim ve öğretime başlamıştır. Okulumuz bu geçen süre içerisinde, eğitim ve öğretimin daha iyiye gitmesi, kalitesinin yükseltilmesi için artan bir performans ile çalışmalarını sürdürmüştür, sürdürmektedir. Öğrenmenin temel ihtiyaç olduğunu, her velinin, öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğinin bilmesini sağlamaya çalıştık. Devletimizin katkılarının yanında, bu vizyon ile, velilerimizin maddi ve manevi desteklerini her zaman yanımızda hissettik. Onlara güvenilir bir ortam yarattık. Biz; Ahmet Ergün İlköğretim Okulu Öğretmenleri, Yöneticileri ve tüm çalışanları, öğrencilerin öğrenmelerini sağlamanın, onların bilgili, becerili, kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımanın, onlara 21.yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek becerileri kazandırmanın, okulumuzun yaşanan, aranan ve tercih edilen bir eğitim-öğretim kurumu olduğu düşüncesinin, var olmamızın nedenini oluşturduğuna inandık, çalıştık. Bu Misyonumuzu bugün de sürdürmeye kararlıyız.
  Okulumuzun araç ve gereç yönünden önemli bir sıkıntısı bulunmamaktadır. Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve Matematik dersleri ile ilgili eğitim materyalleri ile, 2 adet tepegözümüz, 2 adet projeksiyon makinemiz,1 Adet Akıllı Tahtamız,1 adet fotokopi makimamız,2 adeti Okul İdaresinde, 1 adedi Öğretmen odasında, 16 adedi öğrencilerimizin kullanımında olmak üzere 19 adet Bilgisayarımız mevcuttur. İnternet bağlantımız ADSL üzerinden öğretmen ve öğrencilerimizin hizmetindedir. İşlik eksiğimiz söz konusudur.
  Okulumuz çarşı merkezine 400 metre uzaklıkta olup İlçemizin merkezi okullarından biridir. Hemen yanında Avanos Öğretmen Evi bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları okulumuzun yanından geçmektedir. Bu yüzden diğer semtlere ve Nevşehir merkeze ulaşım çok kolaydır. İlçemiz, Nevşehir'e 16, Kayseri'ye 63 km uzaklıktadır. Okul çevremizde kiralık konut sıkıntısı yoktur. Kaloriferli ev bulma imkanı vardır. Okulumuzun lojmanı yoktur.

  Adres:Yukarı Mahalle Atatürk Caddesi No: 13 Avanos NEVŞEHİR 50500
  Telefon: 0384 511 2496
  Ahmet Ergün İlköğretim Okulu
   

Bu Sayfayı Paylaş