Ahmet Bileydi İlköğretim Okulu Merkez Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 14 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ahmet Bileydi İlköğretim Okulu Merkez Antalya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Ahmet Bileydi İlköğretim Okulu Hakkında - Ahmet Bileydi İlköğretim Okulu Resimleri - Ahmet Bileydi İlköğretim Okulu Bilgileri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri


  [​IMG]

  OKULUMUZUN TARİHÇESİ

  27 şubat 1989 yılında 18 derslikli olarak eğitim öğretime açılan okulumuza daha sonra derslik yetersizliğinden dolayı 1993 yılında 12 derslikli ek bina yapılmıştır.Ancak zemin probleminden dolayı 1999 yılında keşif istenmiş 2003 yılında keşif yapılarak Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile Akdeniz Üniversitesinin incelemeleri sonucunda tehlike arz ettiği belirlenmiş ve 2003 yılında binalar yıkılmıştır.Yerine her türlü eğitim ve öğretim için donanımlı alt yapısı ve fiziki ortamı eğitim öğretim için uygun olan yeni binamız yapılmıştır.Yeni binamızda eğitim öğretim 17 Ekim 2005 yılında başlamıştır.

  OKULUMUZUN BU GÜNÜ

  Okul beş katlı olup, üç katında lavabo ve tuvaletleri mevcuttur. Ayrıca bir Müdür odası, bir Müdür Baş Yardımcısı Odası, üç Müdür Yardımcısı Odası, iki Öğretmenler Odası, bir Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Odası, bir destek eğtim Odası,bir Hizmetli Odası, bir Memur Odası, bir Bilgi Teknolojisi Sınıfı, iki Anasınıfı, bir Kantin, bir Kütüphane, yirmibir adet derslik, bir Fen ve Teknoloji Labaratuarı, bir toplantı odası, dört atölye ( Görsel Sanatlar Atölyesi, Müzik Atölyesi, Teknoloji Tasarım Atölyesi, Sosyal Bilgiler dersliği ) bir beden eğitimi malzeme odası ve beden eğitimi dersliği vardır.Okulumuzda ikili öğretim yapılmaktadır. Binanın her katında yangın musluğu ve yangın muhbir sistemi mevcuttur , 400 metrekarelik çok amaçlı bir salon, 3 gözlü ısıtmalı duşluk, kız ve erkek soyunma odaları ile asansör bulunmaktadır. Her sınıfın kablolu TV ve internet bağlantısı vardır. Binanın ısıtma sistemi kaloriferli ve klimalıdır.Okulumuz bir Müdür , bir Müdür Baş Yardımcısı, üç Müdür Yardımcısı, iki Ana Sınıfı öğretmeni, yirmiyedi Sınıf Öğretmeni, yirmiyedi Branş Öğretmeni, bir Memur, bir sözleşmeli görevli, bir hizmetli, dört sözleşmeli yardımcı hizmetler sınıfı personeli ve 1804 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir. 900 metrekare bina oturumu, 4015 metrekare bina çevresinde, oyun alanı ve bahçe olarak kullanılmaktadır. Ayrıca bilgisayar labaratuarında ve sosyal bilgiler dersliğinde akıllı tahta, atölyelerde, toplantı odamız da , Fen - Teknoloji labaratuarımızda ve sınıflarımızda projeksiyon cihazımız bulunmaktadır.


  Ahmet Bileydi İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ahmet Bileydi İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ahmet Bileydi İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ahmet Bileydi İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ahmet Bileydi İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ANTALYA / MERKEZ

  Adı: AHMET BİLEYDİ İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Deniz Mah.136.Sok.Antalya

  Telefon Numarası: 2422484619

  Faks Numarası: 2422475003

  E-mail Adresi:Bilgi Yok

  Web Adresi:Antalya Ahmet Bileydi İlköğretim Okulu  [​IMG]


  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ahmet Bileydi İlköğretim Forum Tarih
Hezarfen Ahmet Çelebi'nin yaptıkları kısaca Biyografi & Otobiyografi 26 Ocak 2017
Ahmet Kutsi Tecer kimdir hayatı ve edebi kişiliği kısaca Biyografi & Otobiyografi 18 Ocak 2017
Ahmet Muhip Dıranas kimdir kısaca Biyografi & Otobiyografi 7 Ocak 2015
Ahmet Adnan Saygun Kimdir Kısaca Hayatı ve Eserleri Biyografi & Otobiyografi 19 Şubat 2014
Ahmet Haşim Kimdir Kısaca Hayatı Biyografi & Otobiyografi 21 Ocak 2014

Bu Sayfayı Paylaş