Ahatlı İlköğretim Okulu Merkez Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 14 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ahatlı İlköğretim Okulu Merkez Antalya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Ahatlı İlköğretim Okulu Hakkında - Ahatlı İlköğretim Okulu Resimleri - Ahatlı İlköğretim Okulu Bilgileri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri  [​IMG]  OKULUMUZUN TARİHÇESİ

  1979 Yılında yerleşim yerinin gecekondu bölgesi olması nedeniyle halk tarafından Ömür Yapı Kooperatifi binası olarak yapılan bina, ihtiyaç üzerine ve kooperatifin faaliyet göstermemesi çevresinde “ Ahatlı Mahallesi” olarak tanınması sonucu “Ahatlı Ortaokulu” adı altında eğitim ve öğretime 02/10/1979 tarihinde valilik tarafından açılmıştır.

  Bina, yer olarak vakıf ve çalışanlar arasında tartışmalı bir alan üzerine kurulmuştur. Bu nedenle bina ve arazinin tapusu yoktur.

  Yapılan binanın oda sayısı, hacmi ve alanı o günkü koşullarda yeterli olurken daha sonra çevrenin yoğun nüfus artışına ve ihtiyaca cevap veremeyecek duruma gelmiştir.Bunun üzerine imar planında okul alanı olarak ayrılan ve sözü edilen eski binaya sınır olan alan üzerine 1988 yatırım programı gereğince valilik,Belediye ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün üçlü protokolü gereğince üç katlı 18 derslikli yeni bir bina yapılmıştır.Bu yeni binada eğitim ve öğretime 24/02/1989 tarihinde geçilmiştir. Bakanlığımız İlköğretim Genel Müdürlüğü’nün 16/07/1992 tarih ve 14526 sayılı onayı ile de 1992-1993 öğretim yılı başından itibaren “Ahatlı İlköğretim Okulu” olarak eğitim öğretime devam etmektedir.
  Ahatlı İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ahatlı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ahatlı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ahatlı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ahatlı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ANTALYA / MERKEZ

  Adı: AHATLI İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: AHATLİ MAH.3170 SOK.NO.12

  Telefon Numarası: 2422270023

  Faks Numarası: 2422277118

  E-mail Adresi:Bilgi Yok

  Web Adresi:Antalya Ahatlı İlköğretim Okulu

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ahatlı İlköğretim Okulu Forum Tarih
Ahatlı İlköğretim Okulu Elmalı Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 31 Temmuz 2010
Ahatlı Köyü Gebze Kocaeli Kocaeli Tanıtımı 6 Mayıs 2010
Ahatlı Köyü Elmalı Antalya Akdeniz Bölgesi 28 Mart 2010
Ahatlı Köyü Alaplı Zonguldak Zonguldak Tanıtımı 25 Mart 2010
Ahatlı Köyü Çaycuma Zonguldak Zonguldak Tanıtımı 25 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş