Ahşap Boyama Çay Tepsisi Modeli Yapılışı

'Hobiler Ve Videolar' forumunda Mavi_inci tarafından 2 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Ahşap Boyama Çay Tepsisi Modeli Yapılışı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ahşap Boyama Çay Tepsisi Modeli Yapılışı

  Ahşap Boyama Çay Tepsisi Modeli Yapılışı


  Malzemeler
  Bir tane ahşap tepsi
  Pembe ahşap boya
  Mavi ahşap boya
  Yeşil ahşap boya
  Bir adet yaldız

  Akrilik Mat Ahşap Boyası özellikleri

  Akrilik esaslı su bazlı boyalardır.Tüm boyalı,ham ahşap,cam,metal,porselen,seramik,karton vb. yüzeylerde uygulanabilir.Kuruduğunda suya dayanıklı bir tabaka oluşturur.Saksı,gemi maketleri gibi suyla fazlaca temas halindeki objelerdede rahatlıkla kullanılabilir.52 adet rengi mevcuttur.Mat ahşap boyaları ile objelere efektler ve eskitmeler yapılabilir.Kullanmadan önce biraz su eklenerek istenilen kıvama getirilebilir.Renk açmada ve ışık oyunlarında çok fazla kullanılan beyaz biraz daha kıvamlıdır.Yine su ile homojen hale getirilir.ARTDECO HOBİ BOYALARI akrilik esaslı olduğundan çabuk kurur.Çabuk kurumasını istemediğimiz çalışmalarda boyanıza bir miktar ARTDECO GLAZE MEDIUM ilave edebilirsiniz.

  Bir adet hazır resim
  Tutkal
  Zımpara
  Fırça

  Yapılışı
  Önce tepsimizi zımparalıyoruz. Daha sonra çalımak istediğiniz renk boyamızla cilalıyoruz. Bir süre kurumaya bırakıyoruz. Kuruduktan sonra bir kez dahaaynı renk boya ile cilalıyoruz. Tepsinin ön yüzüne tutkalımızı sürüyoruz.

  [​IMG]

  Tutkal kurumadan üzerine aldığımız hazır resimi yapıştırıyoruz. Daha sonra tepsimizin kenarına yaldızımızı sürüyoruz. Hemen ardından verniğimizi tepsimizin her tarafına sürüyoruz. Çok kullanışlı ve çeyizlik bir tepsi elde ediyoruz.

  Alıntı
   

Bu Sayfayı Paylaş