AGSoft Sakıncalılar Listesi Hızlı Arama Programı 3.7 Download

'A-B' forumunda Siraç tarafından 26 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  AGSoft Sakıncalılar Listesi Hızlı Arama Programı 3.7 Download konusu AGSoft Sakıncalılar Listesi Hızlı Arama Programı 3.7 Download

  Sürüm : 3.7

  Boyut : 2.09 Mb

  Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)

  Kısıtlama : 30 gün

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : AGSoft Yazılım


  Tanıtım:
  Üreticiden : AGSoft Sakıncalılar Listesi Hızlı Arama Programı, Yeminli Mali Müşavirlerin bilgisayarlarında mutlaka olması gereken bir programdır. Faydası fiyatının yanında çok çok küçüktür.

  AGSoft Sakıncalılar Listesi Hızlı arama programı, Yeminli Mali Müşavirlerin denetim ve KDV iade raporları hazırlamaları esnasında, YMM odası tarafından Excel ortamında kendilerine verilen vergi dairesi tarafından işlemleri sakıncalı bulunan mükellefleri arama programıdır. Sakıncalılar Listesinde daha fazla, daha detaylı ve pratik, daha hızlı ve kapsamlı arama yapmak amacıyla hazırlanmıştır.

  Normalde listede tarama yapmak günlerle ifade edilebilecek miktarlarda sürebilirken, bu programla saatler veya dakikalar içerisinde tarama yapılmaktadır. Şu kadar ki 1000 adetlik bir tarama işlemi sadece 1 saat içerisinde yapılabilmektedir.

  Arama istenirse sadece vergi numaralarında, istenirse tüm alanlarda birden yapılabilmektedir.

  Sonuçlar bir liste halinde raporlanmaktadır. İsterseniz tamamını, isterseniz hakkında olumsuz rapor bulunanların dökümünü alabiliyorsunuz.

  Program içindeki veriler boş olarak kullanıcıya gelir. İçindeki verilerin dağıtımı üretici tarafından yapılmamaktadır. Kullanıcı tarafından temin edilip yüklenmesi gerekmektedir.

  Bu verileri olmayan kullanıcılara bu programın herhangi bir faydası yoktur.

  Sakıncalılar Listesinde, Excel dosyası olan kullanıcıların programa veri transferleri de pratik hale getirilmiştir. Herhangi bir ek girişe gerek kalmadan tek bir tuşa tıklayarak bu verilerin 10-30 dakika arasında bir sürede giriş yapılabilinmesi sağlanmıştır.

  PROGRAMIN İŞLEYİŞİ:

  Verilerin Yüklenmesi

  Ana Menü’den “Excel’den Veri Aktarma” seçeneğini tıklayarak “Veri Aktarma Formu”na ulaşırız. Burada üç farklı şekilde veritabanımızı program veritabanına aktarabiliriz. En pratik olan birinci seçeneğimiz olan “Tek Tuşla Aktarım” seçeneği olup, orijinal Sakıncalılar Listesi’nden tek tuşla verimizi rahat bir şekilde en kısa sürede aktarabilir ve güncelleyebiliriz.

  Diğer seçenekler “Hızlı Aktarma” ve “Detaylı Aktarma” bize aktarmamızı daha detaylandırarak kontrol altında yapmamızı sağlar.

  Tek Tuşla Aktarım

  Bu bölümde yapmanız gereken sadece programa Orijinal Sakıncalılar Listesi Excel dosyasının yerini göstermektir.

  Bu dosya ilk orijinal dosya ya da değiştirilmemiş dosya olmalıdır. Bu bölümden aktarmaya başlamadan önce gereksiz diğer programlarınızı kapatmanız ve programın çalıştığı sürece başka bir program çalıştırmamanız tavsiye edilir.

  Aktarma sonunda “Ana Menü”den “Detaylı Sakıncalı Arama” seçeneğinden, ilgili kodlar seçilerek ilk ve son kayıtlar kontrol edilmelidir.

  Detaylı Aktarma

  Hızlı Aktarma ile yapılan işlem aynıdır, sadece ilave olarak eklenecek sütunların numaraları detaylı olarak girilmek zorundadır.

  Ana Menü Arama Sonuçları

  Arama sonuçları “Yazdır” tuşuna basılarak çıktısı alınabilir. Sonucun üzerinde çift tıklama ile orijinal kaydına ulaşılabilir. “Boşalt” tuşu ile tüm arama sonuçları silinebilir. “AÇ” tuşuyla aranmış kayıt sonuçları görülebilir. Verilerin içindeyken sağ fare tıklamasıyla veriler tek tek silinebilir veya diğer seçeneklere ulaşılabilir.

  Ana Menü Tek Arama

  Genel Aranacak Kelime alanına girilen herhangi kelimenin tüm alanlarda araması yapılır ve yapılan aramalar listesine kayıt yapılır.

  Bunun için “Genel Aranacak Kelime” bölümüne aranacak kelimeyi giriniz, “Arama Nedeni” bölümüne (isteğe bağlı) arama nedenini giriniz. “Ara” tuşuna basarak aramanızı başlatın. Bulunan sonuç varsa altta arananlar listesinde çıkacaktır.

  Bulunan sonuçlardan kaydına rastlanmayanları görmek istemiyorsanız, “Kaydına Rastlanmayanları Gösterme” kutucuğunu seçili hale getirin.

  Bulunan kayıtları silmek için farenin sağ tuşuna tıkladığızda çıkan menüden tek tek ya da hepsini silebilirsiniz.

  Ana Menü Çoklu Arama

  Ekranın solundaki tabloya birden fazla kayıt aramaları için giriş yapılır ya da Excel'de aranacak kelime listeleri mevcut ise, “Excel’den Al” tuşuyla dosya açılarak, aranacak kelimelerin sütun numarası girilir, başlangıç ve bitiş sütunları girildikten sonra, aranacak kelime sütunundaki kelimelerin arasındaki boşlukların kaldırılması isteniyorsa “Boşlukları Sil” seçili hale getirilir, açıklama sütunu mevcut ise ve sonuçlar kısmındaki kayda alınmak isteniyorsa “Açıklamaları Al” sütunu seçilir ve “Açıklama Sütunu” numarası girilir. “Ara” tuşuna basılmasıyla seçili sütündaki kelimelerin tüm alanlarda araması yapılır ve yapılan aramalar listesine kayıt yapılır.

  Bulunan sonuçlardan kaydına rastlanmayanları görmek istemiyorsanız, “Kaydına Rastlanmayanları Gösterme” kutucuğunu seçili hale getirin.

  Bulunan kayıtları silmek için farenin sağ tuşuna tıkladığızda çıkan menüden tek tek ya da hepsini silebilirsiniz.

  “Yeni Dosya” seçeneği ile arama verileri silinir.

  3.1 SÜRÜMÜ İLE GELEN YENİLİKLER:

  1. Arama sonuçlarının filtrelenmesi ile birkaç konu ile ilgili arama sonuçlarının silinmeden alınması sağlanmıştır.
  2. Arama sonuçlarının Excel'e aktarım yapılabilmesi sağlanmıştır.
  3. Arama sonuçları raporu alınırken başlık eklenebilmesi sağlanmıştır.
  4. 8 numaralı kod 3'e bölünmüştür.
  5. Arama ve yükleme işleminin kodlara göre parçalanabilmesi sağlanmıştır.

  VERSİON 3.7 İLE GELEN YENİLİKLER:

  Odanın verdiği yeni listeye göre düzenleme yapılmıştır.


  [​IMG]


  AGSoft Sakıncalılar Listesi Hızlı Arama Programı 3.7
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş