AGSoft Çevireç Programı 1.2 Indir

'A-B' forumunda Dine tarafından 7 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  AGSoft Çevireç Programı 1.2 Indir konusu AGSoft Çevireç Programı 1.2

  Boyut
  : 742 Kb

  Kullanım İzni
  : Özellik Kısıtlamalı (Demo)

  Dil: Türkçe

  İşletim Sistemi
  : Windows (Tümü)

  Üretici Firma: AGSoft Yazılım

  [​IMG]

  Tanıtım:
  Üreticiden: Çevireç Programı, DOS ortamında çok iyi çalışan ve Excel'e bazı raporlamalarını yapamayan muhasebe programlarından Excel ve HTML'ye raporların aktarılması amacıyla hazırlanmıştır.

  Aktarım işlemi Tutar hanelerini, Tutar; Tarih Hanelerini de Tarih olarak sorunsuz olarak aktarmaktadır.

  Çok pratik ve basit Bir program olarak tasarlanmıştır. Tek tuşla Excel raporlarının alınması amaçlanmıştır.

  Programı Çalıştırma ve İlk Kullanım:

  Muhasebe programından ürettiğimiz NOT ve TXT raporunu programımızdaki “AÇ” komutuyla açılan dosya açma penceresinden Excel'e aktaracağımız NOT veya TXT dosyasını bularak “Aç” diyoruz. Dosya açılırken otomatik olarak Excel'e aktarım işlemini gerçekleştirecektir. Penceremizden satır ve sütunlarımızı kontrol ediyoruz.

  Örnek Muhasebe Programından NOT veya TXT Dosyasının Üretimi:

  Programlara text veya not raporunun tanıtılması:

  Programın “SERVİS” bölümünden “SABİT TANIMLARI”, sonra “ORTAK TANIMLARI”, sonra “YAZICI TANIMLARI”, sonra ”YAZICI TANIM DOSYASI” menüsünden ulaştığımız Yazıcı Tanımları bölümünün en altındaki alanda cihaz bölümünde eğer ***.NOT Cihaz İsmi tanımlı değilse isim bölümüne herhangi bir isim veriyoruz, cihaz bölümüne ise ***.NOT yazarak escape sequance bölümüne 27 67 88 15 yazdıktan sonra Satır no 250 olarak yazıyoruz (Satır sayısı alınacak doküman uzunluğunda olmalıdır, bu nedenle olabilecek en büyük sayıyı seçmemizde fayda var.). Kayıt ettikten sonra programın excel'e aktarmak istediğimiz bir bölümüne gidiyoruz.

  Raporun saklanması:

  Burada rapor kriterlerini verdikten sonra Shift F4 ile az önce tanımladığımız Cihaz ismine göre raporumuzu TEXT veya not haline getiriyoruz. Not haline dönüştürdüğümüz dosya çalıştığımız firmanın altında ***.NOT olarak kayıt edilmiş bulunmaktadır. Eğer aldığımız rapor 150 satırdan az ise programdan F9 ve Not Sahifesi yardımı ile başka isimle kayıt edebiliriz. Eğer 150 satırdan fazla ise Çalıştığımız firmanın altına giderek bu dosya ismini kendimiz değiştiriyoruz. Oluşturduğumuz bu dosyayı programın “Aç” komutuyla açarak raporumuzu açıp “Excel” tuşuyla excel'e “HTML” koduyla web sayfası olarak kaydederek, bu kayıt ettiğimiz dosyayı Excel'den veya tarayıcıdan açıyoruz.

  Yeni Sürümdeki Değişiklikler:
  Excel ortamına aktarım esnasında tutar hanelerinin sayısal olarak, tarih hanelerinin de tarih formatında aktarım yapması sağlandı.

  AGSoft Çevireç Programı 1.2
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - AGSoft Çevireç Programı Forum Tarih
AGSoft Çevireç Programı 1.1 A-B 21 Şubat 2009
AGSoft Çevireç Programı A-B 15 Şubat 2009
AGSoft Enflasyon Düzeltmesi Programı 2010 2.5 İndir A-B 26 Nisan 2010
AGSoft Çocuk Doktoru Hasta ve Randevu Takip Programı 5.2 İndir A-B 5 Nisan 2010
AGSoft Personel Bordro Takip Programı 4.4 Indir A-B 12 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş