AGSoft Çevireç Programı 1.1

'A-B' forumunda Siraç tarafından 21 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  AGSoft Çevireç Programı 1.1 konusu AGSoft Çevireç Programı 1.1

  Üreticiden: Çevireç Programı, DOS ortamında çok iyi çalışan ve Excel'e bazı raporlamalarını yapamayan muhasebe programlarından Excel ve HTML'ye raporların aktarılması amacıyla hazırlanmıştır.

  Aktarım işlemi Tutar hanelerini, Tutar; Tarih Hanelerini de Tarih olarak sorunsuz olarak aktarmaktadır.

  Çok pratik ve basit Bir program olarak tasarlanmıştır. Tek tuşla Excel raporlarının alınması amaçlanmıştır.

  Programı Çalıştırma ve İlk Kullanım:

  Muhasebe programından ürettiğimiz NOT ve TXT raporunu programımızdaki “AÇ” komutuyla açılan dosya açma penceresinden Excel'e aktaracağımız NOT veya TXT dosyasını bularak “Aç” diyoruz. Dosya açılırken otomatik olarak Excel'e aktarım işlemini gerçekleştirecektir. Penceremizden satır ve sütunlarımızı kontrol ediyoruz.

  Örnek Muhasebe Programından NOT veya TXT Dosyasının Üretimi:

  Programlara text veya not raporunun tanıtılması:

  Programın “SERVİS” bölümünden “SABİT TANIMLARI”, sonra “ORTAK TANIMLARI”, sonra “YAZICI TANIMLARI”, sonra ”YAZICI TANIM DOSYASI” menüsünden ulaştığımız Yazıcı Tanımları bölümünün en altındaki alanda cihaz bölümünde eğer ***.NOT Cihaz İsmi tanımlı değilse isim bölümüne herhangi bir isim veriyoruz, cihaz bölümüne ise ***.NOT yazarak escape sequance bölümüne 27 67 88 15 yazdıktan sonra Satır no 250 olarak yazıyoruz (Satır sayısı alınacak doküman uzunluğunda olmalıdır, bu nedenle olabilecek en büyük sayıyı seçmemizde fayda var.). Kayıt ettikten sonra programın excel'e aktarmak istediğimiz bir bölümüne gidiyoruz.

  Raporun saklanması:

  Burada rapor kriterlerini verdikten sonra Shift F4 ile az önce tanımladığımız Cihaz ismine göre raporumuzu TEXT veya not haline getiriyoruz. Not haline dönüştürdüğümüz dosya çalıştığımız firmanın altında ***.NOT olarak kayıt edilmiş bulunmaktadır. Eğer aldığımız rapor 150 satırdan az ise programdan F9 ve Not Sahifesi yardımı ile başka isimle kayıt edebiliriz. Eğer 150 satırdan fazla ise Çalıştığımız firmanın altına giderek bu dosya ismini kendimiz değiştiriyoruz. Oluşturduğumuz bu dosyayı programın “Aç” komutuyla açarak raporumuzu açıp “Excel” tuşuyla excel'e “HTML” koduyla web sayfası olarak kaydederek, bu kayıt ettiğimiz dosyayı Excel'den veya tarayıcıdan açıyoruz.

  http://www.malidanisman.com/download/Cevirec.exe
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş