Agnitum Tauscan 1.7 (1414) Download

'Güvenlik Programları' forumunda Siraç tarafından 31 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Agnitum Tauscan 1.7 (1414) Download konusu Agnitum Tauscan 1.7 (1414) Download

  Sürüm : 1.7 (1414)

  Boyut : 1.85 Mb

  Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)

  Kısıtlama : 30 gün

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows 95/98/Me/NT/2000/XP

  Üretici Firma : Agnitum Ltd


  Tanıtım:
  Üreticinin açıklaması:
  Tauscan, sisteminiz için tehlike arzeden zararlı yazılımları tespit etme ve temizleme yeteneğine sahip, geniş menzilli ve kolay kullanımlı bir anti-Truva atı aracıdır.

  Sistemi yormadan, arka planda çalışarak, Truva atı bulaşmasına karşı etkin bir şekilde çalışır. Yerleşik Talepli Tarayıcı (On-Demand Scanner), tüm sistemi taramanıza imkan verdiği gibi, sadece seçili alanları taramayı da destekler. Tarama sonucunda bulunan zararlı dosyalar sistemden ayıklanır.
  Güncellenebilir zararlı yazılım tanımları veritabanı ile sisteminiz için her zaman en güncel koruma sağlanır. Düşük sistem kaynakları tüketimine, kolay kullanıma ve sezgisel bir arayüze sahiptir

  Özellikleri:

  Tauscan, 5000‘in üzerinde Truva atını ve bunların türevlerini tespit etme ve temizleme yeteneğine sahiptir.
  Program açılışı sırasında sistem belleğini de tarayarak, bulduğu Truva virüslerini temizler.
  Basit fakat fonksiyonel bir arayüze sahiptir. Programın geliştirilmesi sırasında acemi kullanıcılar göz önünde bulundurulmuştur. Tüm önemli fonksiyonlar, araç çubuğu üzerinde konumlandırılmıştır ve her istendiğinde kolaylıkla ulaşılabilir.
  Belirli dosya veya klasörleri sadece sağ tıklayıp “tara” seçeneğini seçerek tarayabilme kolaylığı sunar.
  Tauscan programının sunduğu bir diğer eşsiz özellik ise tarama yapılması istenen dosya veya klasör üzerine program simgesinin sürüklenip bırakılmasıdır. Bu yöntem daha çok 'exe' uzantılı kurulum dosyalarının, kurulumdan önce kontrol edilebilmesi için kullanılır. Aynı şekilde sağ tıklama ve “tara” seçeneği ile de benzer sonuca ulaşılabilir.
  Tau Monitör (Tau Monitor) özelliği ile sisteminizde hali hazırda çalışmakta olan işlemleri herhangi bir Truva virüsünün varlığına karşı kontrol eder ve istenilen işlemlerin, iki fare tıklamasıyla sonlandırılmasına imkan tanır.
  İçerik Yardım Menüsü (Context Help Menu) ve web sitesi üzerinden verilen destek ile hem acemi hem de profesyonel kullanıcılar için etkili olduğu kadar kolay kullanıma da sahip olan bir programdır.
  Sihirbaz özelliği ile kurulum kolaylığı yanında, sağladığı ek fonksiyonlarla tarama sırasında size yol göstererek etkin bir program kullanım imkanı sunar.
  Tauscan Ekibi, Internet üzerinde sürekli izleme yaparak atalarından türeyen veya tamamen yeni ortaya çıkan Truva virüslerini takip altında tutar.
  Ayrıca Tauscan programının “güncelleme” özelliği ile en son güncellemeleri ve en son virüs tanımlamalarını indirerek, en yeni saldırı biçimlerine karşı hazırlıklı olmaya olanak tanır. Tauscan programı yeni bir güncelleme paketi çıktığında sizi uyarır. Program güncellemelerini indirmek için pekçok farklı yerde bulunan mirror sunucularını kullanır. Aynı zamanda proxy (vekil) sunucularını da destekler.
  Silk Rope, Joiner ve TOP gibi programlar kurulum dosyalarının içerisinde gömülü olarak gelen korsan yazılımlar içerirler hatta siz bu programların kurulumlarını birkez başlattıktan sonra iptal etmek isteseniz bile gömülü olan zararlı kodlar yüklenmeye devam eder. İleri düzey Truva Analizcisi (Trojan Analyzer), herhangi bir Truva atı başka bir program içerisine gömülü olarak kurulmaya çalışsa bile bunu tespit ederek temizler.
  Tauscan, her bir tarama işlemi için ister düz metin dosyası formatında ister HTML formatında bir günlük dosyası oluşturur.
  Tarama işlemi başlatıldıktan sonra, istenildiği taktirde herhangi bir zamanda askıya alınabilir ve daha sonra kaldığı yerden devam ettirilebilir. Ayrıca taramanın önceliği belirtilerek, program arka planda çalışırken kullanıcı kendi günlük işlerini sürdürebilir.

  Programı kurduktan sonra güncelleme yaparak programın veritabanını güncelleyebilirsiniz. (Eğer güvenlik duvarı programı kullanıyorsanız bu programın internete çıkmasına izin vermelisiniz)

  Programın lisanslı fiyatı ise 14.95$'dır.

  [​IMG]


  Agnitum Tauscan 1.7 (1414)
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Agnitum Tauscan (1414) Forum Tarih
Agnitum OutPost Firewall Pro 2009 Download Güvenlik Programları 1 Şubat 2009
Agnitum OutPost Firewall Pro 2008 6.0.2284.253.0485 Güvenlik Programları 1 Şubat 2009
Agnitum OutPost Security Suite Pro 2009 Download Güvenlik Programları 1 Şubat 2009

Bu Sayfayı Paylaş