Agelong Tree 3.1.1 İndir

'A-B' forumunda Siraç tarafından 24 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Agelong Tree 3.1.1 İndir konusu Agelong Tree 3.1.1


  Tanıtım:
  Birçok insan ailesinin kökenini ve akrabalık ilişkilerini merak eder. Ataları hakkında araştırma yapıp, onları ve akrabalık ilişkileri hakkında bilgi öğrenmeye çalışır. Bu öğrenilmiş bilgilerin derli toplu bir halde ve bilgisayar ortamına aktarılması hem işinizi kolaylaştırır hem de hızlı ve pratik yoldan düzenleme yapmanıza olanak sağlar.

  Agelong Tree programı, modern bilgi teknolojisini kullanarak girmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda bir soy ağacı oluşturmaya yarar. Tüm akrabalık ilişkilerini ölenler ya da halen yaşayanlar olarak bir tablo içinde şeceresini çıkartır.
  Agelong Tree bilgisayar programı ile aile ağacını kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

  Programa şu bilgileri girebilirsiniz: Adı, soyadı, orta adı, doğum yeri, doğum tarihi, ikametgah, evlilik tarihi, nişanlılık tarihi, evlatlık bilgileri, eğitim, askerlik, iş, ölüm, boşanma, gibi çeşitli bilgilerin girilmesi yanında özel kategorilerde eklenebilir. Programın içinde resimler, sesler ve metinler bu yapı içinde depolanabilir. Kişi hakkında genel bilgilerin girilmesi yanında resim ekleme de yapılabilir. Her oluşturulan kişiye ait bir kart içinden o kişiye ait her türlü bilgiye erişebilirsiniz. Bu oluşturulan bilgiler doğrultusunda soy ağacı yapısı kolay bir şekilde oluşturulabilir.

  Soy ağacı kişi ve bu kişilerin beraberindeki olaylara dayanarak yapılır. Seçilmiş kişiden yola çıkarak bir yapı inşa edilebilir. Seçilmişten ataya ya da atadan başlayarak en son ferde ulaşılabilir. Bunun içinde girmiş olduğunuz veriler doğrultusunda büyük baba/anne, anne/baba, çocuklar, amca, dayı, teyze, hala, kuzen, yeğen gibi tüm akrabalık ilişkileri gösterilebilir. Oluşturulan bu şecereyi de yazdırabilirsiniz.

  Programın anahtar unsurlarından biri de olaylardır. Bir kişinin hayatı içinde bir sıra olay meydana gelebilir (doğum, evlilik, ölüm gibi). Standart olay türleri oluşturup ve diğer bir takım olayları da kendi hayatınız içine katabilirsiniz. Her olay bir ya da birden fazla katılımcıya sahip olabilir.

  Örneğin: Doğum olayında üç standart katılımcı vardır. Olaydaki rolleri; yeni doğmuş bir çocuk, anne ve babadır. Bir olay ve diğer katılımcıların rollerini sınırsız
  katılım sayısıyla ekleyebilirsiniz. Örneğin: Bir şahit gibi.

  Listedeki tüm kişileri çeşitli ölçütlere göre süzebilirsiniz. Örneğin: İstanbul'da yaşayan ya da belli tarihte doğanlar gibi. Tüm kişilerin listede istatistiğini alabilir ve seçili kişi ya da kişilerden soy ağacı oluşturabilirsiniz.
  Yapmış olduğunuz veritabanını kendi dosyası halinde kaydedebilir (.atd), ZIP arşiv olarak kaydedebilir ve arşivden geri yükleyebilirsiniz. XML ve Gedcom dosya olarak dışarıya verebilirsiniz/kaydedebilirsiniz. Program içinde yer alan 'Studbook/Soy ağacı kaydı' ile bağlı bilgiler hakkında bir nesil oluşumunu görebilirsiniz.

  Bilgi nesiller boyunca düzenlenmiş, ilk nesil en eski ata hakkında metin bilgileri içerir; ikinci nesil onun ya da çocukların sürece katılması şeklinde bir metin bilgisi olarak depolanır.

  'Options' > 'Language'den Turkish'i seçtiğinizde Türkçe olur.

  Kısıtlama
  Programın kayıtsız sürümünde sadece 40 kişinin kaydı yapılabilir.

  Programın fiyatı ise 39.95$'dır.


  Sürüm : 3.1.1

  Boyut : 3.96 Mb

  Kullanım İzni : Özellik Kısıtlamalı (Demo)

  Kısıtlama : 40 kişi sınırı

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows 2000/2003/XP/Vista

  Üretici Firma : Genery Software


  [​IMG]


  Agelong Tree 3.1.1
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Agelong Tree İndir Forum Tarih
Agelong Tree 3.0.4 (Türkçe) A-B 21 Şubat 2009
Atatürk's Family Tree Atatürk Hakkında Herşey 1 Şubat 2012
Mohombi Coconut Tree Şarkısı Sözleri Yabancı şarkı sözleri 20 Kasım 2011
Street Racing Syndicate Oyunu Hileleri Oyun Hileleri 3 Şubat 2011
Ağaç Filmi - The Tree Sinema Film Tanıtımları 9 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş