Against All Enemies - Richard A. Clarke

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 1 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Against All Enemies - Richard A. Clarke konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Against All Enemies - Richard A. Clarke

  Beyaz Saray’da, ABD Dışişleri Bakanlığında ve ABD Savunma Bakanlığında otuz yıllık bir çalışma hayatı olan bir kimse olarak, devlet hizmetinden ayrıldıktan hemen sonra ‘hatıra’larını yazanlara biraz küçümseyerek bakmışımdır. Ancak devlet hizmetinden ayrıldıktan sonra, ülkemin tarihinde bir dönüm noktası teşkil eden 9/11 olaylarının arka perdesinin ne kadar az ve eksik bilindiğini görünce ben de başkalarında küçümsediğim yola girme mecburiyetini hissettim.

  2003 senesinin olayları gelişirken duyduğum endişeler de artmağa başladı. Amerikan halkı olanlar hakkında yanlış bilgileniyordu. Halkın çoğunluğu, Bush yönetimi söylediği için, 9/11 al Qaeda saldırısının Saddam Hüseyin ile bağlantısı olduğuna inanıyordu.

  Halkın çoğunluğu Bush yönetiminin, *****le mücadelede başarılı olduğunu düşünüyordu. Halbuki gerçek bunun tam tersi idi. Yönetim, Irak’ı işgal ile, al Qaeda’yı bertaraf etmek fırsatını kaçırmıştı. Al Qaeda, daha güçlü olarak karşımız da idi.

  Bu kitap benim açımdan, al Qaeda’nın nasıl gelişip ABD’ye saldırdığının hikayesidir. Aynı zaman da CIA ve FBI’nın yaklaşan tehlikeyi nasıl göremediğinin, gördükleri zaman da neden önleyemediklerinin hikayesidir. Ayrıca dört ABD Başkanının hikayesidir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Against Enemies Richard Forum Tarih
Britney Spears Hold It Against Me Promo Albümü 2011 Albüm Tanıtımları 27 Şubat 2011
No Angels - Shield Against My Sorrow Şarkısının Sözleri Yabancı şarkı sözleri 1 Ekim 2010
Against the Grain Şarkı Sözleri Yabancı şarkı sözleri 21 Eylül 2010
Navy F-14 - Against Vietnam Java Oyunu İndir Java Oyunları 12 Haziran 2010
Christina Milian - Us Against The World Yabancı şarkı sözleri 5 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş