Afyonkarahisar - Sultandağı - Sultandağı Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 21 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Afyonkarahisar - Sultandağı - Sultandağı Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Afyonkarahisar - Sultandağı - Sultandağı Lisesi  Sultandağı Lisesi, tüm öğrencilerini yüksek öğretime hazırlamak bireysel özelliklerini ve yeteneklerini azami düzeye kadar geliştirerek, toplumda yapıcı, uyumlu ve girişimci yurttaşlar olmalarını sağlayıp, bilim ve teknolojide derinleşmenin yanında, toplumun sahip olduğu milli ve manevi değerlere saygılı birer fert olarak yetişmelerini sağlamak için açılmıştır. 1958–1959 Öğretim yılında Sultandağı Ortaokulu olarak devlet-halk işbirliği ile ortaöğretime açılmış olup, 1972–1973 yılında Lise kısmı hizmete girmiştir. İlköğretimlerin 8 yıla çıkması nedeniyle 1998–1999 öğretim yılında son mezunlarını veren Ortaokul kısmı kapanmıştır.2002 depreminde var olan ek binası ağır hasar gördüğünden yıkılarak okulumuzun şimdiki kullanım alanı ile devam etmektedir. Okulumuzun kuruluşundan bugüne müdürlerimiz ve görev yaptıkları yıllar şöyledir.

  Okulumuzun alanı 5458 m2 dir.958 m2 lik alan bina 4500 m2 lik alan ise okul bahçesidir. Okulun bahçesinde basketbol ve voleybol alanları bulunmaktadır. Okulun derslik sayısı 9,şube sayısı ise 8 dir. Bilgisayar Laboratuarımızda 20+2 bilgisayar mevcut olup öğrencilerimize hizmet vermektedir. Kütüphanemizde 1500 adet kitap vardır. Okulumuz tam gün öğretime devam etmekte, Fizik, Kimya, Biyoloji derslerinin ortak olarak kullanıldığı laboratuarımız öğrencilerimize hizmet vermektedir.2007–2008 Öğretim yılına okulumuz genel onarım ve yapım ihalesi yaparak, eskiyen ve ihtiyacı karşılamayan kalorifer kazanı stokerli olarak yenilenmiş, personel ve öğrenci tuvaletleri onarımdan geçmiş pencerelerin bir kısmı PVC ile değiştirilmiş, güvenlik açısından alt pencerelere korkuluklar takılmış, iki bina arası birleşim çatısı, okul bahçe duvarı ve olmayan okul kapısı yapılmış, sınıfların boyası, bahçe düzenlemesi ile okulumuz yeni öğretime hazır hale gelmiştir.

  MİSYONUMUZ

  Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline getirmiş, çağdaş, demokratik lider özelliklerine sahip, okuduğu okula bağlılık duygusu gelişmiş ve laik gençler yetiştirmektir. Bu çerçeveden hareketle biz, öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak; onların bilgili, yetenekli ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine zemin hazırlamak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

  VİZYONUMUZ

  Sultandağı Lisesi’ni okul paydaşlarımızın (yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, mezunlarımız ve velilerimizin) güç birliği ile 4 yıl içinde; Okulumuz için belirlenmiş olan eğitim öğretim programını çevre faktörlerini de dikkate alarak, etkili ve verimli bir şekilde uygulamak, öğrencilerin kabiliyetlerine ve ihtiyaçlarına uygun bir eğitim vermek, onların sosyo-kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlamak ve okulda öğrenmenin kalitesini artırmak, Üniversite sınavları sonucunda üniversitelerimize her yıl artan sayıyla öğrenci yerleştiren,  Sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettiren, Avrupa Birliği normlarına eşdeğer eğitim veren güçlü bir eğitim kurumu yapmaktır.


  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Afyonkarahisar Sultandağı Sultandağı Forum Tarih
75. Yıl İlköğretim Okulu Bilgileri Sultandağı Afyonkarahisar Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 10 Nisan 2012
Yakasenek İlköğretim Okulu Bilgileri Sultandağı Afyonkarahisar Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 10 Nisan 2012
Selçuk İlköğretim Okulu Bilgileri Sultandağı Afyonkarahisar Afyonkarahisar Tanıtımı 10 Nisan 2012
Kırca İlköğretim Okulu Bilgileri Sultandağı Afyonkarahisar Afyonkarahisar Tanıtımı 10 Nisan 2012
Dereçine İlköğretim Okulu Bilgileri Sultandağı Afyonkarahisar Afyonkarahisar Tanıtımı 10 Nisan 2012

Bu Sayfayı Paylaş