Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi

  GENEL BİLGİLER

  Fen Edebiyat Fakültesi 1992 yılında kurulmuş 1993 yılında eğitim ve öğretim başlamıştır. Türk Dili ve Edebiyat, Tarih, Matematik, Biyoloji, Coğrafya, Sosyoloji, Fizik, Kimya,Cagdas Türk Lehce ve Edebiyati, İstatistik olmak üzere toplam 10 bölümü bulunan fakültemiz ilk mezunlarını 1997 yılında vermiş olup, bu güne kadar 2770 mezun vermiştir. 2006 yılı Eğitim-Öğreti sonunda 504 mezun öğrenci bulunmaktadır. İstatistik 40 ögrenci ve Cagdas Türk Lehce ve Edebiyati bölümleri 2006-2007 Eğitim Öğretim yılında 52 öğrenci alarak eğitime başlamıslardır.
  Fakültede Türk Dili ve Edebiyat, Tarih, Matematik, Biyoloji, Coğrafya, Sosyoloji bölümlerinde ikinci öğretim yapılmaktadır.
  Fakültemiz Ahmet Necdet Sezer Kampusünde eğitim-öğretim vermektedir.
  Dekanın Mesajı

  Fakültemiz,16 yıldır 10 bölümle eğitim ve öğretim hizmeti sunmaktadır. Beşi fen bilimleri ve beşi de sosyal bilimler alanında olan bölümlerinde 3012 öğrenci öğrenim görmektedir.
  Sevgili Öğrenciler,
  Sizler hem ülkemizin hem de insanlığın geleceğini oluşturacaksınız. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz siz gençlerimizin bilgili, yetenekli, mesleki becerilerle donanmış olmasını sağlamak en önemli görevlerimizden birisidir. Bunun yanısıra özgür düşünen,akılcı ve bilimsel yaklaşıma sahip, ülkesini seven, Türkiye Cumhuriyetinin temelini oluşturan Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı bir nesil oluşturmak da görevimizdir.
  Bu hedeflere ulaşmak için hep birlikte çaba göstereceğimiz ümidiyle başarılar dilerim.  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  İletişim Bilgileri

  Dekanlık Binası
  Telefon: +90 272 228 13 39
  Faks: +90 272 228 12 35
  E-Posta: fenedfak@aku.edu.tr
  Adres: Ahmet Necdet Sezer Kampusü, 2. Eğitim Binası, 03200, AFYONKARAHİSAR

  http://www.fef.aku.edu.tr
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş