Aegisub (Macintosh) 2.1.8 Indir

'Diğer İşletim Sistemleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 22 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Aegisub (Macintosh) 2.1.8 Indir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aegisub (Macintosh) 2.1.8

  Boyut
  : 30.2 Mb

  Kullanım İzni: Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)

  Dil: Ingilizce

  İşletim Sistemi
  : Mac OS X

  Üretici Firma
  : Aegisub

  [​IMG]

  Tanıtım:
  Aegisub, filmlere, dizilere altyazı hazırlama, efekt ekleme, yazı ve sesi eşleştirme programıdır. Program sayesinde videoları açarak altyazı dosyasıyla kolay bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

  Program öncelikle Anime tabir edilen Japon çizgi animasyonlar için yapılmıştır. Daha sonra geliştirilerek hem Anime hem de diğer filmler için düzenlenmiştir. Program altyazı oluşturma, düzenleme, efekt verme, jenerik müziği düzenleme gibi hem yazı hem de seste oluşacak hataları da düzeltebilir.

  Program sayesinde izleyici açısından kolay ve görsel olarak hoş konuşma diyalogları hazırlanabilir. Zaman, sahne, başlık gibi yerlerinde çeviriye dahil edilmesiyle daha çarpıcı ve anlaşılır bir altyazı içeriği sunulabilir.

  Program ASS, SSA, SRT, TXT, XTX, SUB, MKV, MKA, MKS altyazı dosya türlerini destekler.

  File > Open Subtitles yoluyla altyazı dosyası açılır. Açılan dosyada altyazıların başlama, bitme ve zaman süreleri gösterilir. Bu kısımdan kolay bir şekilde düzenleme yapılabilir. Program video dosya biçimi olarak AVI, MKV, MP4, AVS, D2V, OGM uzantılarını destekler. Video kısmı içinden video dosyasını açıp görüntü ile altyazıyı daha kolay bir şekilde düzenleyebilir ve bu sayede çerçevedeki altyazının kayma sorunu giderilebilir. Bir altyazıyı düzenlerken ayrıca yazıları kalınlaştırabilir, renklendirebilirsiniz.

  Program Windows, Macintosh ve Linux işletim sistemlerini destekler ve ücretsizdir.

  Aegisub (Macintosh) 2.1.8
   

Bu Sayfayı Paylaş