ADSL’e 250 milyon dolar yatıracak !

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 10 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  ADSL’e 250 milyon dolar yatıracak ! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ADSL’e 250 milyon dolar yatıracak, ses ve TV’yi internetten verecek.

  Alternatif telekom operatörü Koç.net, yüzde 35 pazar payı hedefiyle ADSL (genişbant internet) sektörüne girerken, ADSL üzerinden telefon, televizyon, video hizmeti vermeye hazırlanıyor. Koç.net Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, ADSL’in bütün hizmetlerin tek yerden alındığı noktaya gittiğini belirterek, her şeyin bir arada bulunduğu hizmeti 2009’da vermeyi düşündüklerini söyledi.
  Akarca, "VOIP (internet üzerinden ses) teknolojisiyle beş yıldır ses hizmeti taşınıyor. Bu herkesin kullandığı bir teknoloji haline geldi. Telefon, genişbant internet hizmetleri, internet televizyonu hizmeti tek yerden alınabilecek. Bunun en son aşaması ise cep telefonlarıyla kablosuz internetle VOIP üzerinden telefon görüşmesi yapılması" dedi. Bu hizmetlerden yakında sabit ücretle yararlanılabileceğini aktaran Akarca, ADSL’den hem internete bağlanılacağını, hem telefon görüşmesi yapılabileceğini, hem de televizyon izlenebileceğini ifade etti.
  250 milyon dolar yatırım
  Akarca, beş yıl içinde ADSL’ye 250 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını açıklayarak, ADSL’de kısa sürede yüzde 35’lik pazar payı hedeflediklerini kaydetti. Akarca, Türkiye’de bugün 5 milyon olan ADSL kullanıcı sayısının 2013’de 14 milyona çıkmasını beklediklerini dile getirdi. ADSL hizmetinde ’Biri’yle internet üzerinden ses hizmeti de alındığını ifade eden Akarca, ses ve internetin gelecekte tek hizmet olacağına dikkat çekti.
  Mehmet Ali Akarca, ’Biri’ aboneliğinde 24 ay taahhüt şartı koymadıklarını, ayda 14.90 YTL kaşılığında Türkiye çapındaki 3 bin 500 Arçelik ve Beko satıcısında abone olunabileceğini aktardı.
  Akarca, 2013 yılına kadar kendi altyapılarına yatırım yaparak abone sayısını 1.4 milyona yükseltmeyi ve alternatif telekom pazarında da yüzde 35’lik pazar payı hedeflediklerini kaydetti.
  Türkiye’de regülasyonların ve altyapının yeterince gelişmemesi nedeniyle bugüne kadar kurumsal alanda faaliyet gösterdiklerini, ’Biri’ ADSL ile bireysel alana da girdiklerini aktaran Akarca, "Yerel ağın paylaşıma açılması kendi şebekemizi kurma olanağı sağladı. Avrupa Birliği’nde (AB) yerel ağın paylaşıma açılması tamamlanmış durumda. AB’de ama operatörlerin ortalama pazar payları yüzde 45’lerde." diye konuştu.
  Faturanın yüzde 80’i şehiriçi
  MEHMET Ali Akarca, Türkiye telekom pazarında hakim operatörün payının yüzde 97’lerde olduğunu ifade ederek, "Alternatif operatörlerün payı az. Şehiriçi telefon görüşmelerinin, faturaların yüzde 80’ini oluşturması bunun nedenlerinden biri. Türkiye’de şehiriçi telefon görüşmelerinin rekabete açılması önemli. 2010’da pazarın büyüklüğü 2 milyar dolara, alternatif
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - ADSL’e milyon dolar Forum Tarih
Milyonda bir kısım (ppm) ne demektir? FrmArtuklu TatLı SöZLük 24 Şubat 2013
Kızıltepe'ye 45 milyon dolarlık Dev Yatırım Mardin Tanıtımı 12 Mart 2011
9 milyon emekliyi ilgilendiren zam kararı Ekonomi Ve Borsa 6 Ocak 2011
Milyonlarca Sığırcık Kuşlarının Görsel Şöleninden Harika Görüntüler Kuşlar 21 Aralık 2010
New York'ta 5 Minare 3 milyonu geçti Kültür Sanat Haberleri 9 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş