Adsense Reklam Filtresi

'Webmaster Genel' forumunda Siraç tarafından 1 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Adsense Reklam Filtresi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilindiği gibi herkes sitesinde kaliteli reklamlar çıksın ister; güzel reklamlar çıksın ki ziyaretçi de tıklasın… Ama bu her zaman böyle olmuyor. Bazı insanlar, daha fazla para kazanmak için Google Adsense‘ye sürekli site kayıt ettiriyor. Görmüşsünüzdür; 250 bedava kontör, aşk falı, sevgilinle uymunu ölç vs.. Ve bu tür reklamlar çok az para veriyor; 0,01 $… E kim ister ki sitesinde böyle reklamlar çıksın? İşte Google’da buna bir çözüm bulmuş adsense kullananlar için.


  Peki nasıl engellerim sitemde bu tür reklamların çıkmasını?


  • Öncelikle sitenizde reklamını çıkmasını istemediğiniz siteleri, başına “www” koymadan bir yere not edin. ( Uğraşmamak için Google‘da aratın hazır vardır genelde.)
  • Sonra google.com.tr/adsense yazarak adsense kontrol panelinize gelin.
  • Panelde ” Adsense kurulumu ” denen bir link vardır, buna tıklayın.
  • Gelen sayfada ” Rekabetçi reklam filtresi ” yazan linke tıklayın.
  • Ve aşağıda boş bir yer vardır, buraya sitenizde reklamını çıkmasını istemediğiniz siteleri yazın. ( Veya bir yerden bulduysanız yapıştırın.)
  • Ve kaydedin, bu kadar…
   

 2. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

 3. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Filtre listeme nasıl site eklerim?

  Yazdır
  Filtre listenize en fazla 200 site ekleyebilirsiniz. Filtre listenize eklediğiniz adresler web sitesinin gerçek URL'i veya o sitede görüntülenen reklamların URL'leri olabilir.

  • https://www.google.com/adsense adresinden hesabınıza girin
  • İçerik için AdSense sekmesinin (içerik sayfaları için) veya Arama için AdSense sekmesinin (arama için AdSense sonuç sayfaları için) altındaki URL Filtre Listesine tıklayın.
  • Site Ekle / Düzenleye tıklayın
  • İlgili metin kutusuna sitenizden veya arama için AdSense sonuç sayfalarınızdan filtrelemek istediğiniz sitelerin adreslerini girin.. her sırada bir URL girin.
  • Değişikliklerinizi kaydedin
  Sayfalarınız için yeni URL'lerin filtrelenmesi işleminin 3 saati bulabileceğini unutmayınız
   

 4. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Seçili reklamverenlere ait reklamların tümüne nasıl izin verebilir veya engelleyebilirim?


  Google YardımıAdSense YardımReklamları ÖzelleştirmeReklam İnceleme Merkezi › Seçili reklamverenlere ait reklamların tümüne nasıl izin verebilir veya engelleyebilirim?
  Seçili reklamverenlere ait reklamların tümüne nasıl izin verebilir veya engelleyebilirim?

  Yazdır
  Belirli bir reklamverene ait reklamların tümüne izin vermek veya engellemek için söz konusu reklamverenle ilişkili bir reklam grubunun yerini belirleyin. İnceleme ayarları açılan menüsünde, tercihlerinize bağlı olarak 'Bu reklamverenin tüm reklamlarına izin ver' veya 'Bu reklamverenin tüm reklamlarını engelle' seçeneğini belirleyin. Ayarlarınızı kaydettiğinizden emin olun.
  Daha sonra Reklam İnceleme Merkezi'ni ziyaret ederek izin verilen ve engellenen reklamverenler listelerinizi görüntüleyebilirsiniz. Sayfanın üst kısımlarına doğru tam olarak alt sekmelerin üzerinde hem izin verilen, hem de engellenen reklamverenler listelerinize giden bağlantıları görebilirsiniz. 'Her zaman izin verilen reklamverenler' veya 'Her zaman engellenen reklamverenler'in yanındaki uygun düzenle bağlantısını tıklayın.
  Reklamlarını daha önceleri onayladığınız reklamverenleri engellediğinizde, bunların web sitenizde görüntülenmesinin sona ermesi için yaklaşık bir gün geçmesi gerektiğini unutmayın. Ayrıca, geçmişte engellediğiniz reklamverenleri onaylamaya başladığınızda da bu gecikmeyi yaşayabilirsiniz.
   

 5. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  izin verdiğim reklamlar neden sitemde gösterilmiyor?


  Bir reklama izin verdiğiniz saat ile söz konusu reklamın sitenizde yayınlanacak reklamlara yönelik açık artırmada rekabet etmeye başladığı saat arasında 2 saatlik bir gecikme olabilir. Ayrıca, bir reklama izin vermenin o reklamın mutlaka sitenizde görüneceği anlamına gelmediğini unutmayın. Reklam İnceleme Merkezi'nde izin verdiğiniz reklamların sayfalarınızda görünebilmek için rekabet etmesi ve açık artırmayı kazanması gerekir.
  Daha önceleri onaylamadığınız reklamların sayfalarınızda görünmesi için aradan 24 saat geçmesi gerekebilir.
   

 6. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Engellediğim reklamlar neden hala sitemde gösteriliyor?

  Bir reklamı daha önce hiçbir zaman onaylamamışsanız, önceden izin verilmiş bir reklamı engellediğiniz saat ile bu reklamın artık sitenizde yayınlanmamaya başladığı saat arasında 2 saatlik bir gecikme olabilir. Önceden onayladığınız reklamlar söz konusu olduğunda, önceden onaylanmış bir reklamı engellediğiniz saat ile bunun sayfalarınızda gösterilmesinin sona erdiği saat arasında yaklaşık olarak 24 saat olması gerekebilir.
   

 7. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Sitemdeki reklamların adreslerini nasıl öğrenirim?


  Filtre listenize bir adres eklemek istiyorsanız fakat yolu görünmüyorsa, lütfen adresi almak için reklama tıklamayın. Sitenizdeki reklamlara tıklamanız reklamverenlerin bakiyesini düşürecektir. Sayfalarınızda görüntülenecek reklamları görmek için AdSense Önizleme Aracı'nı kullanmanızı öneririz. Önizleme Aracı geçersiz tıklama oluşturmadan reklamverenlerin reklamlarına tıklamanıza izin verir ve tüm reklamların hedef adreslerini kolayca görmenizi sağlar. Önizleme Aracı hakkında daha fazla bilgi alman ve aracı indirmek için lütfen AdSense önizleme aracı nedir? sayfamızı okuyun.
  Alternatif olarak, web sayfalarınızdaki reklamların adreslerini doğrudan görmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Reklam başlığına sağ tıklayın ve 'Kısayolu kopyala' (IE) veya 'Copy Link Location'ı (Netscape) seçin.
  • Düzenlemek için seçimi bir metin editörüne yapıştırın.
  • Reklamın hedef adresi 'adurl=' ve '&' arasındaki metni içerir. Örneğin kopyalanan adres aşağıdaki şekilde görünsün: http://pagead2.googlesyndication.com...er.com&client=
   veya http://www.googleadservices.com/page...logger.com&sa=
   Yukarıdaki örnekte hedef URL 'http://www.blogger.com'dur. Tarayıcınızın adres çubuğuna bu adresi girerek reklamı görebilirsiniz. Ayrıca filtre listenize 'blogger.com'u ekleyerek bu siteden gelen reklamları engelleyebilirsiniz.
   

 8. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Web sitemde görmek istemediğim bir reklam buluyorum önce, sonra da sayfa üzerinde sağ tuş tıklıyorum ve "Google Adsense Previw Tool" seçeneğini tıklıyorum. Aşağıda bulunan resimdeki pencere açılıyor.

  Engellemek istediğim reklamın üzerindeki radyo butonunu işaretliyorum ve "Show Selected URLs" linkine tıklıyorum. İşte sitemde görmek istemediğim reklam linki karşımda...

  Long Description

  Preview the Google ads that may show on any web page.

  ***************
  IMPORTANT NOTE:
  This Firefox extension is not endorsed nor affiliated in any way with Google. The Adsense Preview Tool remains the property of Google, Inc.
  Clicking the ads does not count as impressions nor will the advertisers be charged anything.

  [​IMG]

  [​IMG]

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2132
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Adsense Reklam Filtresi Forum Tarih
Adsense Reklam kodunuzu uygulama Webmaster Genel 8 Kasım 2010
Adsense reklam alaka düzeyi ve hedefleme Webmaster Genel 8 Kasım 2010
Google AdSense'den reklam yerleşimi tavsiyesi Webmaster Genel 7 Haziran 2009
Adsense üçüncü parti reklamcılar Webmaster Genel 7 Haziran 2009
Google AdSense reklamlarında yeni fontlar Webmaster Genel 7 Haziran 2009

Bu Sayfayı Paylaş