Adsense üçüncü parti reklamcılar

'Webmaster Genel' forumunda Siraç tarafından 7 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Adsense üçüncü parti reklamcılar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]  Adsense takımının şurda açıkladığı gibi, adsense'te üçüncü parti olarak reklam verenlerin reklamları da yayınlanmaya başladı.

  Üçüncü taraftan kasıtları nedir, eskiden adsense'te sadece AdWords kullanıcılarının reklamları çıkardı, şimdi ise DoubleClick gibi başka şirketler de kendi reklamlarını AdSense ağı üzerinden dağıtım yapabilecek. Açıklamada bunun nedeni olarak AdWords kullanıcıları bazı kampanyaları başka ağlar üzerinden yapıyorlar, ve bunların hepsini aynı panelden yönetme kolaylığı için gibi gösterilmiş ama asıl amaç tabi Google'ın satın aldığı DoubleClick reklamverenlerini adsense'in içine sokmak.

  Şu an üçüncü taraf reklamları sadece resim ve flash şeklinde olduğu için metin reklamlar yerine çıkmayacak ama resim reklamlarını kullanıyorsanız otomatik olarak bu seçeneği kullanıyor oluyorsunuz. Kaldırmak için reklam inceleme merkezinden istemediğiniz reklamları engelleyebileceğinizi söylüyorlar.

  Kişisel fikrim şu ki, açıklamada ne kadar yayıncılar için güzel birşey olduğunu söyleseler de, bu normal adwords reklamlarından daha kötü ve daha az kazandıracak, çünkü ana reklamveren kesecek, üstüne adsense de kesecek burdan yayıncıya ne kalıyor artık düşünün.

  Kaynak
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Adsense üçüncü parti Forum Tarih
Yeni adsense arayüzü geldi Webmaster Genel 8 Kasım 2010
Adsense Reklam kodunuzu uygulama Webmaster Genel 8 Kasım 2010
Adsense reklam alaka düzeyi ve hedefleme Webmaster Genel 8 Kasım 2010
Google Adsense En Etkili 5 Optimizasyon Yöntemi Webmaster Genel 22 Nisan 2010
AdSenseLog 6.1.1 Build 1 İndir A-B 11 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş