Adobe PhotoShop CS2 9.0 + Türkçe Yama + Plugins

'A-B' forumunda Asi_isyankar tarafından 6 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. Adobe PhotoShop CS2 9.0 + Türkçe Yama + Plugins konusu
  Adobe PhotoShop CS2 9.0


  [​IMG]

  Tanıtım:
  Adobe Photoshop CS güncellendi. Resim düzenleme yazılımları içinde bir endüstri standardı haline gelen Adobe Photoshop bu sürümünde fotoğrafçılık sektöründeki gelişmelere parelel yeni özelliklerle donatılmış.

  Adobe firması dijital fotoğrafçılığın gelişimini göz önünde bulundurarak Dijital fotoğraf düzenlemeleriyle ilgili seçenekleri eklemiş yazılıma.
  Önceki sürümlerinde file browser olarak bulunan seçenek Adobe Bridge adını almış.

  Görselliği ve işlevselliği geliştirilmiş. Resimleri toplu olarak küçük boyutlarıyla inceleyebileceğiniz bu menüde, resimleri yorum ekleme, dosya bilgilerini görme, etiket ekleme, slayt olarak izleme vb bir çok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Dijital fotoğraf makinelerinde noise (kirlilik) olarak adlandırılan olumsuzluk özellikle az ışıklı ortamlar ve gece çekimlerinde kaçınılmaz. Photoshop yeni sürümünde bunu da düşünmüş ve filtreler menüsünde bulunan noise filtresine “reduce noise” seçeneğini eklemiş.

  Bu seçeneği kullanarak fotoğrafınızdaki kirliliği en aza indirmeniz mümkün. Dijital fotoğraf makinenizin objelere odaklanma sorunları nedeniyle oluşan perspektif hataları ve fotoğraf bulanıklığıyla ilgili düzenlemeler içinde yine filtreler menüsünde bulunan “distort” filtresinden “lens correction” seçeneğini kullanabilirsiniz.

  Önceki sürümlerde “healing brush” adı verilen ve resim hatalarını gidermek için sıklıkla başvurduğumuz araca “spot healing brush” olarak daha etkili özelliklere sahip olan yeni bir seçenek eklenmiş. Resim düzenleme yazılımları içinde bir standart haline gelen kırmızı göz giderme aracı da Photoshop’un yeni sürümüne eklenmiş. Birkaç fare tıklamasıyla başarılı sonuçlar elde edebiliyorsunuz.

  Katmanlarda çoklu kontrol, clone aracı gibi çalışan fakat daha duyarlı özelliklere sahip olan “vanishing point” kolaylaştırılmış (“İmage warp”Bir resmi bir nesneye dolama örneğin bir vazoya) menüleri ve çalışma alanlarını özelleştirmede daha fazla seçenekler Photoshop’un yeni sürümünde karşımıza çıkan özellikler. Daha önceki sürümlerinde sıklıkla karşılaştığımız Türkçe yazı tipi desteği sıkıntısı da bu sürümde giderilmiş.

  Photoshop aracılığıyla yapabilecekleriniz hayal dünyanız ile sınırlı. Adobe Photoshop resim düzenleme yazılımları içindeki tartışmasız üstünlüğünü yeni sürümüyle birlikte pekiştirmiş görünüyor.

  DOWNLOAD 329 MB

  Türkçe Yama 804 KB

   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Adobe PhotoShop Türkçe Forum Tarih
Adobe Photoshop CS.4 OrJinal Turkce Photoshop Programları 8 Haziran 2009
Adobe Photoshop CS3 Extended 10.0 Orjinal Türkçe Kurulumsuz A-B 28 Kasım 2008
Adobe Photoshop CS3 Türkçe Görsel Eğitim Seti İndir Photoshop Programları 6 Kasım 2008
Adobe Photoshop CS2 %100 ü için Türkçe yama Türkçe Yama Arşivi 16 Ekim 2008
Adobe Photoshop CS2 Türkçe Yama İNDİR Photoshop Programları 14 Ağustos 2008

Bu Sayfayı Paylaş