Adnan Menderes Anaokulu Odunpazarı Eskişehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Adnan Menderes Anaokulu Odunpazarı Eskişehir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Adnan Menderes Anaokulu Hakkında - Adnan Menderes Anaokulu Tanıtım - Adnan Menderes Anaokulu Resimleri - Adnan Menderes Anaokulu İletişim  [​IMG]

  Okulumuz Sümer mahallesi Gürtekin sokak No:13 bulunmaktadır. DDY 3 No lu yapı kooperatifi adı ile kurulan 209 ortaklı kooperatif mesken yapımına başlamış ve 1962 yılı sonlarına doğru konutların yapımı tamamlanmıştır. Kooperatif üyeleri tarafından arsası bağışlanan okulumuz 26 Mayıs 1960 tarihinde zamanın başbakanı ADNAN MENDERES temel atma törenine katılmış ve aynı akşam 27 Mayıs ihtilali olmuştur. İhtilal nedeniyle okulun inşaatı yavaşlamış ve 30 Ocak 1963 tarihinde "BİRLİK İLKOKULU" adı ile yine zamanın Eskişehir valisi İhsan TEKİN tarafından Eğitim öğretime açılmıştır. Okulumuz daha sonra mahalle sakinlerinin isteği üzere 16/09/1996 yılında valilik onayı ile "ADNAN MENDERES İLKOKULU" adını almıştır. 1997 yılında zorunlu Eğitimin 8 Yıla çıkması nedeniyle okulumuzun adı "ADNAN MENDERES İLKÖĞRETİM OKULU" olarak değiştirilmiştir. Okulumuz öğrenci sayısının çok olması ve derslik sayımızın yeterli olmamasından dolayı valilik makamının 28.06.2005 tarih ve 18183 sayılı Onayları ile anaokuluna dönüştürülmüş ve Adı "ADNAN MENDERES ANAOKULU" olarak değiştirilmiştir. Okulumuzda 5 derslik 1 mutfak 1 yemekhane 1 müdür odası 1 müdür yard. odası 1 memur odası ve 1 çalışma odası mevcuttur. Öğrenci kapatisesi yaklaşık 175 öğrenciliktir. Okulumuzda tam gün ve yarım gün eğitim yapılmaktadır.


  Hakkımızda Bilmek istedikleriniz :  EĞİTİM
  OKULUMUZDA BİR GÜN
  - Okula Geliş ve Selamlaşma
  - Serbest Zaman Etkinlikleri
  -İlgi Köşelerinde Oyun
  - Evcilik Köşesi
  - Eğitici Masa Oyuncakları Köşesi
  - Kukla Kösesi
  - Müzik Köşesi
  - Fen Doğa ve Matematik Köşesi
  - Kitap Köşesi
  - Sabah Kahvaltısı
  - Sanat Etkinlikleri
  - Boya Çalışmaları
  - Kağıt Çalışmaları
  - Yoğurma Maddeleri ile Çalışma
  - Artık Materyallerle Çalışma
  - Türkçe Dil Etkinlikleri
  - Hikaye Öncesi Etkinlikler(Bilmece,Tekerleme,Şiir,Parmak Oyunu)
  - Hikaye
  - Hikaye Sonrası Etkinlikler(Dramatizisyon, Pandomim)
  - Drama Etkinliği
  - Oyun Etkinlikleri
  - Öğle Yemeği
  - Müzik Etkinliği
  - Okuma
  - Yazmaya Hazırlık Çalışmaları
  - Fen ve Doğa Çalışmaları
  - Eve Gitmeye Hazırlık
  - Vedalaşma

  İLGİ KÖŞELERİNDE OYUN
  Çocuklar bu köşelerde oyun oynarken; sosyal, duygusal, bilişsel, fiziksel ve dil gelişimleri olumlu yönde etkilenmektedir. Duygularını rahatlıkla ifade edebildiği ortamda çeşitli roller üstlenerek iç dünyasını dışa vurabilmekte, hayal dünyasını ve kelime dağarcığını geliştirebilmektedir.

  SANAT ETKİNLİĞİ
  Çocukların yaratıcılıklarını,el becerilerini,küçük kaslarını,zihinsel gelişimlerini desteklemek amacı ile yapılmaktadır. Çocuklar bu etkinlikleri yaparken kalem tutma, makas kullanabilme, fırça tutma vb. gibi becerileri gelişirken, aynı zamanda düşünürler, yeni buluşlar ortaya koyarlar ve kendilerine güvenleri artar. Bu etkinlik saatinde çocuklara çeşitli boya sulu,pastel,parmak,mum yağlı,guaj,vs. ,çeşitli yoğurma maddeleri oyun hamuru,talaş hamuru,tuz seramiği,kil, vs. ,çeşitli kağıt işleri,katlama çalışmaları,kesme çalışmaları,yırtma –yapıştırma Proje çalışmaları, artık materyallerle vs. çalışmalar yapılır.

  TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ
  Bu etkinlik; Hikaye öncesi, hikaye ve hikaye sonrasıdır.Bu etkinlikle amaç çocukların yeni kelimeler öğrenerek kelime dağarcığının gelişmesine, kelimeleri doğru ve yerinde kullanabilmelerine düşüncelerini dil aracılığı ile ifade edebilmelerine yardımcı olmaktır. Bu etkinlik çocuğun hayal gücünün gelişmesi,yaratıcı düşünmenin gelişmesi,gruba katılması,etkileşimde bulunması,çevresi ile ilgili birçok konudan haberdar olması ve bilgi kazanması mümkün olmaktadır. Aynı zamanda kitaplara olan ilgisinin ve sevgisinin geliştirilmesi de sağlanmış olur.

  OYUN ETKİNLİĞİ
  Bu etkinlikte sınıf içi oyunlar,bahçe oyunları ,şarkılı oyunlar yer almaktadır.Çocukların sosyal gelişimleri,psiko -motor gelişimleri başta olmak üzere en çok destekleyen etkinliklerden birisidir.Bu etkinlik çeşitli ront ve şarkılı oyunlarla gruba katılımı da desteklemektedir.

  MÜZİK ETKİNLİĞİ
  Müzik çocuğun yaşamında önemli bir yer tutar.Kişilik gelişiminde ve sosyalleşmesinde rol oynar.Bu etkinlikte çocuklara çeşitli ritim aletleri ile ritim çalışmaları yaptırılarak ve şarkılar dramatize edilerek kulaktan öğretilir.Aynı zamanda çeşitli doğa sesleri,kasetler,ve cd'lerden de yararlanılır.
  OKUMA-YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI
  Bu etkinlikte çocuklara çeşitli kavramlar verilir.Renk,sayı,eşleştirme,karşılaştırma,benzerl ik,farklılık,zıt kavramlar,artırma,eksiltme,ritmik sayma,vs. kavramları vererek zihinsel, dil gelişimleri desteklenmektedir.

  DRAMA ETKİNLİĞİ
  Yaratıcılığın gelişmesinde,dil gelişimi ve öz güvenin sağlanmasında dramatizasyonun çok etkin rolü vardır.Müzik,Türkçe Dil,oyun etkinliklerinden sonra onları desteklemek için en etkin yöntem drama yöntemidir.Köşelerde serbest oyunlarda da dramanın çok kullanıldığı gözlenmektedir.Çocukların sosyalleşmelerinde,kendine olan güvenlerinin artmasında önemli bir etkinliktir.

  FEN VE DOĞA ETKİNLİĞİ
  Bu etkinlikte çocuklar yaparak,yaşayarak merak ettikleri bazı konularda neden sonuç ilişkisi kurarak öğrenirler.Bu etkinlikle çocuklar bir obje ve uyarıcı üzerinde dikkatini toplayabilir,kendini ve çevresini algılayabilir,olaylar ve nesneler arasında ilişki kurabilir,akıl yürütebilir,problem çözme ve hedeflerine uygun davranışlar geliştirebilir.Yeni şeyler keşfetmek onları araştırmaya,düşünmeye sevk eder.Fen ve doğa etkinliğinde deney yapma,inceleme gezileri yapma,hayvan besleme,bitki yetiştirme,eğitici masa oyuncakları ile oynama,vs. yapılmaktadır.

  RUTİN ETKİNLİKLER
  Bir gün boyunca yapılması şart olan faaliyetlerdir.Temizlik,kahvaltı,öğle yemeği,dinlenme saati,okula geliş-eve dönüş hazırlıklarıdır.

  BÖLÜMLER
  Okulumuzda 4 yaş tam gün 5 yaş tam gün 6 yaş tam gün 5 yaş sabahçı 5 yaş öğleci 6 yaş sabahçı 6 yaş öğleci olmak üzere 7 sınıfımız mevcuttur.

  VİZYONUMUZ
  Çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak için her türlü gelişim ve yeniliğe açık olan,okul öncesi eğitim kurumları arasında cazip bir eğitim merkezi haline gelerek,çocukların gelişim alanlarındaki becerilerini en iyi şekilde kullanmalarını sağlayarak, topluma ve hayata hazırlamak.

  MİSYONUMUZ
  Sevgi ve huzur dolu ,kaliteli bir eğitim ortamında özgüvenini kazanmış,sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmek.

  Adnan Menderes Anaokulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Okulun Adı : ADNAN MENDERES ANAOKULU (ODUNPAZARI)
  Okulun Adresi : Sümer Mah. Gürtekin Sok. No:13 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR
  Okulun Tel & Fax : 02222256060 - 02222259290
  Okulun WebSitesi :
  www.adnanmenderesanaokulu.k12.tr/
  Okul Detayı : Okulda 5 derslik 1 mutfak 1 yemekhane 1 müdür odası 1 müdür yard. odası 1 memur odası ve 1 çalışma odası mevcuttur. Öğrenci kapatisesi yaklaşık 175 öğrenciliktir. Okulda tam gün ve yarım gün eğitim yapılmaktadır.Okulda 4 yaş tam gün 5 yaş tam gün 6 yaş tam gün 5 yaş sabahçı 5 yaş öğleci 6 yaş sabahçı 6 yaş öğleci olmak üzere 7 sınıf mevcuttur.

  Adnan Menderes Anaokulu Resimleri :

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Adnan Menderes Anaokulu Forum Tarih
Adnan Menderes İlköğretim Okulu Bilgileri Sincan Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 8 Aralık 2011
Adnan Menderes İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Kütahya Kütahya Tanıtımı 28 Eylül 2011
Adnan Menderes İlköğretim Okulu Bilgileri Nazilli Aydın Aydın Tanıtımı 2 Mart 2011
Adnan Menderes İlköğretim Okulu Köşk Aydın Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 9 Şubat 2011
Gölcükler Adnan Olcay İlköğretim Okulu Menderes İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 25 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş