Adnan Menderes Üniversitesi Sultanhisar Meslek Yüksekokulu

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Adnan Menderes Üniversitesi Sultanhisar Meslek Yüksekokulu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Adnan Menderes Üniversitesi Sultanhisar Meslek Yüksekokulu

  Kuruluş :

  Adnan Menderes Üniversitesi, Sultanhisar Meslek Yüksekokulu Aydın ili Sultanhisar ilçesinde 1995-96 Egitim-Ögretim yılında hizmet vermeye baslamıştır.

  İlk yıllarda kendisine ait binası ve arazisi bulunmadığı için ilçe Milli Egitim Müdürlüğünün tahsis ettigi geçici binalarda egitim-ögretime baslayan yüksekokulumuz, 1998 yılında ilçede bulunan ve kullanılmayan Tekel bina ve deposunun arazisiyle birlikte satın alınmasıyla kendisine ait bina ve araziye kavuşmuş, tadilat ve onarım çalismalarının tamamlanmasıyla birlikte bir yüksekokulun bütün ihtiyaçlarını karşılayan modern laboratuvar, derslik, ve sosyal tesislere sahip olmuştur.

  Yerleşim :

  Meslek Yüksekokulumuz Aydın Ilinin 32 km doğusunda 5900 nüfuslu ve ekonomisi tarıma dayalı ve antik Nysa kentinin yer aldığı Sultanhisar ilçesinde bulunmaktadır. Nazilli ilçesine 15 km mesafede bulunan meslek yüksekokulumuza ulaşım Aydin-Nazilli ve Sultanhisar-Nazilli hatlarında çalışan minibüslerle ve düzenli seferleri bulunan tren ile sağlanmaktadır.

  Ilçemizden, ülkemizin Kuşadası, Pamukkale, Bodrum, Selçuk, Efes, Meryem Ana, Sirince gibi daha bir çok önemli turizm merkezlerine çok düsük ücret karsılığı ve kısa sürede ulasmak mümkündür. Nysa antik kentini gezmeye gelen yerli ve yabanci turistler için 4 yıldızlı ve yüzme havuzlu Nysa otel hizmet vermektedir.

  Ilçemiz sınırları içinde yeralan Yukarıkavaklı köyünde Kurtuluş savaşımızın önemli kahramanlarından Yörük Ali Efenin evi bulunmaktadır. Kültür Bakanlığı tarafından restore edilen ev ziyarete açılmıştır.

  Eşsiz doğal yapısı nedeniyle Dağcılık ve Trakking sporuyla ilgilenenlerin sık sık ziyaret ettiği ilçemizde ilgililerin jandarma kontrol bölgesinde çadır kurarak güvenli bir sekilde gecelemeleri mümkündür.

  Olanaklar :

  Meslek Yüksekokulumuzda tüm dersliklerde bilgisayar ve projeksiyon cihazı bulunmaktadır. Bu sayede derslerde görsel unsurlardan da yararlanılabilmektedir. Öğrencilerimizin hizmetine sunulmuş internet erişimli bilgisayar laboratuvarı, sinema salonu,bilardo masası, masa tenisi, basketbol ve voleybol sahası, fitness-center, duş olanakları bulunmaktadır.

  TEL: 0256 3512771

  FAX: 02563512744

  E-MAİL: bsezener@adu.edu.tr

  Adnan Menderes Üniversitesi - Sultanhisar Meslek Yüksekokulu
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Adnan Menderes Üniversitesi Forum Tarih
Adnan Menderes Üniversitesi - Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Üniversiteler 6 Ocak 2011
Adnan Menderes Üniversitesi Üniversiteler 8 Şubat 2010
2008- 2009 Öss Adnan Menderes Üniversitesi Taban Puanları Ve Tavan Puanları Üniversiteler 11 Temmuz 2009
Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Üniversiteler 15 Haziran 2009
Adnan Menderes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Üniversiteler 15 Haziran 2009

Bu Sayfayı Paylaş