Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli Meslek Yüksekokulu

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli Meslek Yüksekokulu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli Meslek Yüksekokulu

  TARİHÇE

  Üniversiteler, gelişimin ve kalkınmanın planlandığı en önemli mekanlardır. Adnan Menderes Üniversitesine bağlı olarak Nazilli’de Meslek Yüksekokulu kurulması 2547 Sayılı Yasanın 2880 Sayılı Kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 05.03.2004 tarihli Genel Kurul toplantısında kabul edilmiştir.

  FİZİKİ MEKAN

  Nazilli Meslek Yüksekokulu, Nazilli-Bozdoğan karayolu üzerinde eski adıyla Sümerbank Fabrikası yeni adıyla Sümer Kampusunun içerisinde bulunmaktadır. Bina; iki katlı ve tek katlı olmak üzere iki bloktan oluşmaktadır. Bina içerisinde Akademik-İdari personel için 12 çalışma ofisi bulunmaktadır. Yüksekokulumuza ait 50’ şer öğrenci kapasiteli 9 derslik, bir Bilgisayar Labaratuvarı ile 120 öğrenci kapasiteli 2 anfi ve 70 Öğrenci kapasiteli 1 anfi mevcuttur. Bunun yanı sıra uygulama amaçlı olarak kullanılan 50 öğrenci kapasiteli Mobilya ve Dekorasyon atölyesi ve yine 50 öğrenci kapasiteli Makine atölyesi bulunmaktadır.

  Kampusümüz de bir yemekhane,450 m2 kullanım alanı olan bir öğrenci kafeteryası bulunmaktadır. Öğretim Elemanları ve idari personelin ofisleri dâhil olmak üzere bütün bilgisayarlar internete bağlıdır. Yüksekokul dersliklerinin ısıtılması kalorifer (fueloil) ile sağlanmaktadır. Kampusumuzda yapılandırma çalışmaları devam etmekte olup çalışmalar tamamlandığında kampus içerisinde 350 kişi kapasiteli çok amaçlı kullanılabilecek bir salon, personel için okuma ve dinlenme odaları ile bir lokal meydana gelecektir.

  ULAŞIM

  Sümer Kampusu şehir merkezine 3.5 km’dir. Şehir Merkezi ile Kampus arasında karşılıklı olarak 15 dakikada bir minibüs kalkmaktadır. Nazilli-Aydın arası 45 km olup her 6 dakikada bir karşılıklı minibüs seferleri vardır. Ayrıca hemen hemen 30 dakikada bir Nazilliden İzmir ve Denizli’ye otobüs seferi bulunmaktadır.

  BÖLÜM/PROĞRAM AÇILMASI

  Yüksekokul, İktisadi ve İdari Programlar ile Teknik Programlar olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. İktisadi ve İdari Programlar Bölümü de Dış Ticaret, Bankacılık, Menkul kıymetler ve bu programların II. Öğretimleri bulunmaktadır. Teknik Programlar Bölümün de ise Tekstil, Mobilya ve Makine programları bulunmaktadır. Bunlardan Tekstil programının II. Öğretimi mevcuttur.

  AMAÇ

  Yüksekokulumuz belirli mesleklere yönelik ara insan gücü yetiştirmeyi amaçlayan, dört yarıyıllık eğitim-öğretim sürdüren bir Yükseköğretim Kurumudur.


  İLETİŞİM
  TEL :0 256 3127465
  FAX :0 256 3123133
  ADRES : ADÜ Nazilli Meslek Yüksekokulu/ Sümer Kampüsü 09900 NAZİLLİ

  Adnan Menderes Üniversitesi - Nazilli Meslek Yüksekokulu
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Adnan Menderes Üniversitesi Forum Tarih
Adnan Menderes Üniversitesi - Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Üniversiteler 6 Ocak 2011
Adnan Menderes Üniversitesi Üniversiteler 8 Şubat 2010
2008- 2009 Öss Adnan Menderes Üniversitesi Taban Puanları Ve Tavan Puanları Üniversiteler 11 Temmuz 2009
Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Üniversiteler 15 Haziran 2009
Adnan Menderes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Üniversiteler 15 Haziran 2009

Bu Sayfayı Paylaş