Adnan Menderes Üniversitesi Didim Meslek Yüksekokulu

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Adnan Menderes Üniversitesi Didim Meslek Yüksekokulu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Adnan Menderes Üniversitesi Didim Meslek Yüksekokulu

  Yüksekokulumuzun Tarihçesi

  Adnan Menderes Üniversitesi Didim Meslek Yüksekokulu yasal kuruluş işlemleri 2005 yılında tamamlanmış ve 2005-2006 eğitim- öğretim yılında Aydın'ın Didim ilçesinde faaliyetine başlamıştır. Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat İşletmeciliği ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Programlarında eğitim ve öğretim vermektedir. Yüksekokulumuz, sunmuş olduğu kaliteli eğitim ve hizmetler sonucu, 2007 - 2008 yılları içerisinde sürdürülen başarılı çalışmalar sayesinde İSO 9001 belgesini almış bulunmaktadır

  Personel Sayısı
  Yüksekokulumuzda; 25 Akademik Personel, 12 İdari personel, 7 Sözleşmeli personel ve 5 adet de özel güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 49 personel görev yapmaktadır.

  Öğrenci Sayısı

  Yüksekokulumuzda;İngilizce hazırlık sınıfında 182, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünde 151, Turizm ve Seyahat İşletmeciliği Bölümünde 135 ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünde de 134 olmak üzere toplam 602 öğrenci öğrenim görmektedir.
  Yüksekokulumuzda 2 adet 24 terminalli Bilgisayar Laboratuvarı ile 1 adet Mutfak Uygulamaları Laboratuvarı,1 adet Yiyecek İçecek Servisi Uygulama Laboratuvarı 5 Adet Hazırlık Sınıfları dersliği ile, 22 Adet Derslik ve 1 adet kütüphane bulunmaktadır. 2 adet 150 kişilik, 1 adet 272 kişilik konferans salonumuz vardır.
  Bunların yanı sıra 7 blok 89 aparttan oluşan öğrenci yurdu - sosyal tesis ve 1 adet kantin - kafeterya binası bulunmaktadır.
  OLANAK VE İMKÂNLAR

  BARINMA
  Yüksekokulumuzun yerleşkesinde 7 blok 89 aparttan oluşan 240 kişi kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurtları bulunmaktadır. Odalarda klima, televizyon, sıcak su, mini buzdolabı, su ısıtıcısı ve kablosuz internet erişimi imkânları bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerimiz Didim ve okul çevresinde bulunan çeşitli otel, pansiyon ya da kiraladıkları evlerde barınma imkanlarına sahiptirler.
  Bunun yanı sıra 14 aparttan oluşan misafirhane personelimize hizmet vermektedir.

  ULAŞIM
  Yüksekokulumuza Didim ilçesinden, Didim Belediyesi tarafından her saat başı servis düzenlenmektedir; ayrıca Akbük – Didim dolmuşları ile ulaşım sağlanmaktadır. Yine yüksekokulumuzla Söke ilçesi arasında Akbük – Söke dolmuşları ulaşım sağlamaktadır.

  BESLENME
  Yüksekokulumuzda Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünün denetiminde, yurtta, misafirhanede kalanlar için sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, tüm öğrenci ve personelimiz için de öğle yemeği verilmektedir. Ayrıca kantin ve kafeterya bölümünde değişik yiyecek ve içecekler de bulunmaktadır.

  YURTDIŞI EĞİTİM İMKÂNLARI
  Ulusal Ajans tarafından desteklenen Avrupa Birliği Leonardo da Vinci programı kapsamında 2007 yılında 19 öğrencimiz Almanya Eckert Mesleki eğitim Merkezinde 9 hafta eğitim ve staj görmüş; yine aynı proje kapsamında 2009 yazında da 16 öğrencimiz Yunanistan’ın Kos adasında Magic Life Otelinde uygulamalı mesleki eğitim göreceklerdir.
  Ayrıca 20 öğrencimiz de ADUSA koordinatörlüğünde Amerika Birleşik Devletleri’nde 2008 yılı stajlarını tamamlamışlardır.

  STAJ İMKÂNLARI
  Öğrencilerimiz; Didim, Bodrum, Kuşadası ve Antalya gibi gelişmiş turizm bölgelerinde faaliyet gösteren seçkin otel ve seyahat acentelerinde staj yapma imkânına sahiptirler
  Yüksekokulumuzda, Tiyatro Tıpluluğu,Düşünce ve Tarih klubü, Sinema Topluluğu, Futbol Takımı, Basketbol Takımı, Genç Fenerbahçeliler Grubu, Ultraslan Grubu, Toplum Gönüllüleri Topluluğu olmak üzere çeşitli alanlarda faaliyet gösteren öğrenci toplululukları bulunmaktadır.
  Üç yıldır faaliyetlerini sürdüren tiyatro topluluğumuz "Gâvurun Kızı Cennet", "Ölümü Yaşamak" ve "Yalancı Aranıyor" gibi oyunları sergilemiştir. Okulumuzda her hafta film gösterimleri yapılmakta ve futbol ve basketbol takımlarımız da üniversite düzeyinde yapılan turnuvalarda yer almaktadırlar. diğer gruplarda gezi, konferans, yarışma vb. faaliyetlerini sürdürmektedirler.
  Ayrıca Gastronomi ve Mutfak Sanatları programı öğrencileri her yıl Başta İstanbul olmak üzere çeşitli yerlerde yapılan yarışmalara katılarak büyük başarılara imza atmışlardır. diğer yandan Turizm ve Seyahat İşletmeciliği öğrencilerimiz de
  Bodrum, Kapadokya, Pamukkale, Efes - Şirince gibi bir çok turizm bölgesine geziler düzenlemektedirler.
  Yüksekokulumuzda tüm bu faaliyetlerin yanı sıra çeşitli konularda yurtiçi ve yurtdışından gelen uzmanlar tarafından konferanslar düzenlenmektedir.

  Vizyonumuz

  "DMY markası yaratmak, 2009 ve takip eden yıllarda öğrenciler ve ilgili sektörlerdeki işverenler tarafından en çok tercih edilen yüksekokul olmak".  Misyonumuz

  "Adayları, geliştirilen öğretim araçları aracılığıyla en iyi olarak yetiştirerek, ilgili sektörün kalifiye insan gücüne katkıda bulunmak; MYO'nun uluslar arasılaşmasını sağlamak ve diğer MYO'ların dışa açılımlarında aracı olmak".

  Doç. Dr. Atila YÜKSEL -Başkan, Müdür.-

  Öğr. Gör. Naci ADAK -Üye, İkt. ve İd. Prog. Bl. Bşk., Md. Yrd.-

  Öğr. Gör. Gökhan AYAZLAR -Üye, Tek. Prog. Bl. Bşk,Md. Yrd.-

  Mustafa CANKURT -Raportör, Sekreter-


  Adnan Menderes Üniversitesi - Didim Meslek Yüksekokulu
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Adnan Menderes Üniversitesi Forum Tarih
Adnan Menderes Üniversitesi - Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Üniversiteler 6 Ocak 2011
Adnan Menderes Üniversitesi Üniversiteler 8 Şubat 2010
2008- 2009 Öss Adnan Menderes Üniversitesi Taban Puanları Ve Tavan Puanları Üniversiteler 11 Temmuz 2009
Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Üniversiteler 15 Haziran 2009
Adnan Menderes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Üniversiteler 15 Haziran 2009

Bu Sayfayı Paylaş