Adnan Menderes Üniversitesi Aydın Sağlık Yüksekokulu

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Adnan Menderes Üniversitesi Aydın Sağlık Yüksekokulu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Adnan Menderes Üniversitesi Aydın Sağlık Yüksekokulu

  KURULUŞ

  Yüksekokulumuz, 02 Kasım 1996 tarih ve 22805 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 96/8655 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuştur.

  Aydın Sağlık Yüksekokulu, Aydın Sağlık Merkezinde Üniversite Araştırma–Uygulama Hastanesi, Devlet Hastanesi ve Aydın Doğumevi Hastanesi fiziki mekanlarının bulunduğu Gençlik Caddesinde Sağlık Bakanlığından devredilen binasında eğitim-öğretim hizmetlerini sürdürmektedir. 1997-1998 Eğitim- Öğretim Yılında devraldığı 4 katlı 3500 m2 kapalı alana sahip binada Ebelik ve Hemşirelik Bölümlerine alınan öğrenciler ile öğretime başlamıştır.


  [​IMG]

  OLANAKLAR  Yüksekokulumuzun 1997-1998 Eğitim-Öğretim Yılında Sağlık Bakanlığı’ndan devraldığı 4 katlı 3500m2 kapalı alana sahip binasında, öğrencilerimizin teorik derslerinin görüldüğü 10 adet derslik, 1 adet bilgisayar laboratuarı, 2 adet klinik beceri laboratuarı, 1 adet mikrobiyoloji laboratuarı, 1 adet biyokimya laboratuarı , 1 adet Anatomi laboratuarı, 1 adet gebe eğitim odası ile öğrencilerimizin uygulama sahalarına giderken kullanabilmeleri için 2 adet giyinme odası bulunmaktadır.

  Ayrıca internet bağlantılı 4 adet bilgisayar bulunan Yüksekokulumuz kütüphanesi yapılan yeni düzenlemelerle çalışmalarını rahat bir şekilde sürdürebilmeleri için 08.00-17.00 saatleri arasında öğrencilerimizin hizmetindedir.

  Yemekhane-Kantin

  Öğrencilerimize istenilen düzeyde hizmet verebilen 100 kişilik yemekhane ve içerisinde öğrencilerin boş zamanlarında dinlenebilecekleri kantin bulunmaktadır. Ayrıca kantin içerisinde iki adet masa tenisi masası yer almaktadır.

  Barınma Olanakları

  Öğrenciler kredi ve yurtlar kurumuna başvurarak merkezde ve ilçelerde bulunan öğrenci yurtlarından faydalanabilirler. Bunun yanı sıra şehir merkezinde bulunan özel yurtlardan ya da konutlardan da yararlanabilmektedirler.

  Sağlık Hizmetleri

  Sosyal güvencesi olmayan öğrencilerimiz Üniversitemiz bünyesindeki Mediko Sosyal Merkezi tarafından verilen hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanabilmektedir.

  Kredi ve Burslar

  Uygun koşulları taşıyan Yüksekokulumuz öğrencileri Üniversitemiz Yardım Derneğinden Yemek Bursu, Kredi Yurtlar Kurumu, Başbakanlık vs. özel ve devlet burslarından faydalanabilmektedir.

  Danışmanlık Hizmetleri

  Öğrencilerimiz uygun zamanlarda akademik danışmanları ile ders veya ders dışı konularla ilgili problemlerini konuşma olanağına sahiptir.

  Yatay Geçişler

  Eşdeğer eğitim programları uygulayan Yükseköğretim Kurumları arasından koşulları yerine getiren öğrencilere yatay geçişle geliş ve gidiş imkanı sağlanmaktadır.


  http://www.akademik.adu.edu.tr/yo
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Adnan Menderes Üniversitesi Forum Tarih
Adnan Menderes Üniversitesi - Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Üniversiteler 6 Ocak 2011
Adnan Menderes Üniversitesi Üniversiteler 8 Şubat 2010
2008- 2009 Öss Adnan Menderes Üniversitesi Taban Puanları Ve Tavan Puanları Üniversiteler 11 Temmuz 2009
Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Üniversiteler 15 Haziran 2009
Adnan Menderes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Üniversiteler 15 Haziran 2009

Bu Sayfayı Paylaş