Adnan Menderes Üniversitesi - Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 6 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Adnan Menderes Üniversitesi - Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu hakkında - Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu resimleri - Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu iletişim - meslek yüksekokulları


  [​IMG]


  Kuruluş :

  Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu,Yükseköğretim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı arasında 1992 yılında imzalanan protokol ile kurulmuştur.

  1993-1994 Eğtim-Öğretim yılında 30 kız öğrenci ile ön lisans eğitimine başlayan Meslek Yüksekokulumuz ilk mezunlarını ebelik programından "sağlık teknikeri" olarak vermiştir.

  Ebelik programının Sağlık Yüksekokullarının lisans düzeyine çıkarılmasın dan sonra Meslek Yüksekokulumuzda eğitim -öğretim 1997-1998 eğitim - öğretim yılında "Tıbbi Laboratuvar Önlisans Programı"nın açılmasıyla sürdürülmüştür. Meslek Yüksekokulumuzda 2000-2001 Eğitim-Öğretim yılında “Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Önlisans Programı" 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında da "Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği Önlisans Programı" ve "Çevre Önlisans Programı" açılmıştır. 2010-2011 Eğitim Öğretim Döneminde ise "Fizyoterapi Programı" açılmıştır. Yüksekokulumuzda halen 2 yıllık (4 yarıyıllık) "Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programı", “Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Önlisans Programı", "İlk ve Acil Yardım Önlisans Programı", "Çevre Sağlığı Önlisans Programı" ve "Fizyoterapi Ön Lisans Programı" eğitimleri sürdürülmektedir.

  Bu gün Meslek Yüksekokulumuzda beş program da eğitim öğretim verilmektedir.

  PROGRAMLARIMIZ:

  TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK

  TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ

  ÇEVRE SAĞLIĞI

  İLK VE ACİL YARDIM

  FİZYOTERAPİ

  Yerleşim :

  Meslek Yüksekokulumuzda dersler, Adnan Menderes Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Devlet Hastanesi ve Aydın Doğumevi Hastanesinin bulunduğu Gençlik Caddesinde Aydın Sağlık Yüksekokulu binasındaki derslik ve laboratuvarlarda yapılmaktadır.


  Olanaklar :

  Meslek Yüksekokulumuzda, öğrencilerin Aydın Sağlık Yüksekokulu ve Tıp Fakültesi öğrencileriyle birlikte kullandıkları 4 derslik, 1 kütüphane, 1 mikrobiyoloji, histoloji-embriyoloji ve tıbbi biyoloji-genetik laboratuvarı, 1 biyokimya ve fizyoloji laboratuvarı, 1 anatomi laboratuvarı, 2 klinik beceri laboratuvarı ayrıca 1 öğrenci yemekhanesi ve öğrenci kantini bulunmaktadır.

  Barınma Olankları:

  Yüksekokulumuz öğrencilerinin de faydalanabileceği Üniversitemiz Merkez Kampüsünde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumunca işletilen 444 kız ve 316 erkek olmak üzere 760 kapasiteli öğrenci yurdu, Koçarlı ilçesinde yer alan 250 kız, 250 erkek olmak üzere 500 kapasiteli öğrenci yurdu bulumaktadır. YURT-KUR AYDIN TELEFON: 0 256 213 00 18

  Sağlık Hizmetleri:

  Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz da eğitim-öğretim gören yasaların belirlediği koşulları taşıyan öğrencilerimiz sağlık sorunları için hizmet veren, Mediko-Sosyal Merkezimizden yararlanabilmektedirler. Sağlık güvencesi olmayan öğrencilerimiz Meslek Yüksekokulumuz Öğrenci İşlerinden temin edecekleri “Öğrenci Sağlık ve Tedavi Yardımı Beyannamesi” ni doldurarak teslim ettikten sonra kendilerine sağlık karnesi çıkartılır ve sağlık hizmetlerinden yararlanmaları sağlanır.

  kaynak:
  http://www.akademik.adu.edu.tr/myo/a....asp?path=3638
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Adnan Menderes Üniversitesi Forum Tarih
Adnan Menderes Üniversitesi Üniversiteler 8 Şubat 2010
2008- 2009 Öss Adnan Menderes Üniversitesi Taban Puanları Ve Tavan Puanları Üniversiteler 11 Temmuz 2009
Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Üniversiteler 15 Haziran 2009
Adnan Menderes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Üniversiteler 15 Haziran 2009
Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Üniversiteler 15 Haziran 2009

Bu Sayfayı Paylaş