Adnan Menderes Üniversitesi Atça Meslek Yüksekokulu

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Adnan Menderes Üniversitesi Atça Meslek Yüksekokulu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Adnan Menderes Üniversitesi Atça Meslek Yüksekokulu

  Genel Bilgiler

  Kuruluş :

  Adnan Menderes Üniversitesi Atça Meslek Yüksekokulu Aydın ili Atça Beldesinde 2008 - 2009 Egitim-Ögretim yılında hizmet vermeye baslamıştır.

  Yerleşim :

  Meslek Yüksekokulumuz Aydın Ilinin 35 km doğusunda 7660 nüfuslu ve ekonomisi tarıma dayalı Atça Beldesinde bulunmaktadır. Nazilli ilçesine 12 km mesafede bulunan Meslek Yüksekokulumuza ulaşım Aydin-Nazilli ve Atça-Nazilli hatlarında çalışan minibüslerle ve düzenli seferleri bulunan tren ile sağlanmaktadır.
  Atça Beldesi; Ege Bölgesinin Aydın ili Sultanhisar ilçesine bağlı, Aydın Denizli Karayolu üzerinde, kuzey ve batıda Sultanhisar, güneyde Yenipazar, doğuda İsabeyli ile sınır komşusudur. Atça’ya bağlı 5 adet köye ait 6721 hektar arazi ile birlikte toplam 11610 hektar arazisi ile tarımın ve hayvancılığın önemli yer tuttuğu bir beldedir.
  Belde kuzeyde dağlık bir arazi ile çevrili olup incir, üzüm, zeytin, elma, kestane, ceviz, vb. meyve tarımı ve bunun yanında fasulye, barbunya, vb. tarım üretimi yapılmaktadır. Güneyde Büyük Menderes Ovası ile kaplı olup, seracılık ve narenciye üretimi önemli bir yer tutmakta ve çilek, karpuz, şeftali, narenciye, mısır, karnabahar, pamuk, sebze, vb. ürünler yetiştirilmektedir. Beldede bunun yanında hayvancılık da gelişmiş durumda ve modern çiftlikler yer almaktadır. Atça’da doğal kaynak suyunun işlendiği bir adet su fabrikası da yer almaktadır. Beldede sinema ve tiyatro salonu ve konferans salonu olan Kültür Merkezi mevcuttur.

  Olanaklar :

  Meslek Yüksekokulumuzda tüm dersliklerde bilgisayar ve projeksiyon cihazı bulunmaktadır. Bu sayede derslerde görsel unsurlardan da yararlanılabilmektedir. Öğrencilerimizin hizmetine sunulmuş internet erişimli bilgisayar laboratuvarı, masa tenisi, basketbol ve voleybol sahası, kütüphane bulunmaktadır.
  Beldede Atça Belediyesine ait üniversite öğrencilerine yönelik toplam 200 kişilik bir adet erkek öğrenci yurdu ve bir adet kız öğrenci yurdu bulunmaktadır. Bunun haricinde beldede kiralanabilecek evler de mevcuttur. Özel yurt yapımı konusunda başvurular ve çalışmalar devam etmektedir. Ayrıca beldede bir adet de özel pansiyon bulunmaktadır.


  Adnan Menderes Üniversitesi - Atça Meslek Yüksekokulu
   

 2. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Adnan Menderes Üniversitesi Atça Meslek Yüksekokulu - Adnan Menderes Üniversitesi - Atça Meslek Yüksekokulu  Adnan Menderes Üniversitesi Atça Meslek Yüksekokulu Aydın ilinin Atça beldesinde Adnan Menderes Üniversitesi'ne bağlı bir meslek yüksekokuludur.

  Meslek yüksekokulu binası Atça'da Aydın-Denizli karayolu üzerinde bulunmaktadır. 2008-2009 eğitim-öğretim yılında Tarımsal İşletmecilik ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümleriyle eğitime başlamıştır. Meslek yüksekokulunun müdürü Yrd.Doç.Dr. Eyyüp Mennan Yıldırım'dır. 2010-2011 eğitim-öğretim yılı itibariyle Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ve Tarımsal İşletmecilik olmak üzere 3 adet akademik program uygulanmaktadır. Bu programlar hem birinci hem ikinci öğretim olarak 6 bölümde eğitim vermektedir.

  Akademik Programlar
  İktisadi ve İdari Programlar
  Büro Yönetimi ve Sekreterlik
  Halkla İlişkiler ve Tanıtım
  Tarımsal İşletmecilik


  Adres : Çelebioğlu Mah. Sanayi Girişi. SULTANHİSAR / ATÇA
  Tel : 0 (256) 356 37 40
  Fax : 0 (256) 356 37 41
  E-Posta :
  atcamyo@adu.edu.tr
  http://www.akademik.adu.edu.tr/myo/atca//
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Adnan Menderes Üniversitesi Forum Tarih
Adnan Menderes Üniversitesi - Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Üniversiteler 6 Ocak 2011
Adnan Menderes Üniversitesi Üniversiteler 8 Şubat 2010
2008- 2009 Öss Adnan Menderes Üniversitesi Taban Puanları Ve Tavan Puanları Üniversiteler 11 Temmuz 2009
Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Üniversiteler 15 Haziran 2009
Adnan Menderes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Üniversiteler 15 Haziran 2009

Bu Sayfayı Paylaş