Adnan Menderes Üniv. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Adnan Menderes Üniv. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Adnan Menderes Üniv. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik

  [​IMG]

  TARİHÇE

  Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi’ne bağlı iki yıllık önlisans programıyla temelleri atılan Yüksekokulumuz, 1977 – 1978 öğretim yılında dört yıllık lisans programı haline gelmiştir. Daha sonra 1982 tarihinde yayınlanan Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı hakkındaki 41 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Yüksekokulumuz Dokuz Eylül Üniversitesi’ne Aydın Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu adıyla bağlanmıştır. Son olarak, 03.07.1992 tarihli 3837 Sayılı Kanunun ek 8/b maddesi ile adı bugünkü “Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu” olarak değiştirilerek yeni kurulan Adnan Menderes Üniversitesi’ne bağlanmıştır.  1996 – 1997 öğretim yılından itibaren kademeli olarak Kuşadası’na taşınmaya başlayan Yüksekokul Konaklama İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği, Turizm Rehberliği ve Yiyecek İçecek İşlemeciliği bölümleriyle 60 öğrenciyle öğretime başlamıştır. 2003- 2004 öğretim yılında hazırlık sınıfının açılmasıyla beraber öğretim süresi beş yıla çıkan Yüksekokulumuz, 2006 – 2007 öğretim yılında 850 öğrenciye Kuşadası ve Didim Yerleşkelerinde öğretim olanağı sağlamaktadır.  SOSYAL, SPORTİF VE DİĞER ETKİNLİKLER

  Yüksekokulumuzda kayıtlı olan değerli yönetici adaylarımız bugüne kadar spordan uluslararası organizasyonları düzenlemeye kadar bir çok konuda çok basarili ve bölgesel düzeyde ses getiren çalışmaları başlatmışlardır.

  Adaylarımız sadece bilimsel alanda değil ayni zamanda sosyal alanda ne derece kabiliyetli olduklarını çok değerli tiyatro gönüllüleri ile işbirliğine girerek seyircilerin ayakta alkışladığı tiyatro oyunları ortaya çıkarmaktadırlar.

  Yüksekokulumuz Bayan ve Bay Spor takımları su ana kadar girmiş oldukları tüm yarışmalarda dikkatleri üzerlerine toplamışlar ve güçlerini almış oldukları derecelerle ispatlamışlardır.

  Uluslararası alanda yurtdışında ve içinde birçok ofisi bulunan AEGEE Gençlik Forumu’nun Kuşadası şubesinin kurulması Yüksekokulumuzda öğrenimlerine devam eden; sosyal faaliyetlerini ve derslerle ilgili sorumluluklarını bir arada basari ile götürebilme yeteneğine sahip ve kendileri ile gurur duyduğumuz öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Yapılan basarili girişimleri sonunda birçok kişinin değişik ülkelerden katılacağı AEGEE Balkan Toplantısı Kuşadası’nda gerçekleştirilecektir.

  Adaylarımız ulusal ve uluslararası örgütlerin (TURSAB, ISSTE) düzenlemiş oldukları toplantı, seminer ve konferanslara katılabilmekte ve değişik kişilerle tanışabilmekte ve karşılıklı bilgi değişiminde bulunabilmektedirler.

  Bazen Yüksekokulumuzca, bazen de kendileri tarafından organize edilen geziler birçoğumuz için unutulmayacak paylaşımların yaşandığı, ve dostlukların ve takım ruhunun pekiştiği aktivitelerle hepimizin “tekrar ne zaman olacak” diye beklediğimiz etkinlikler arasındadır.

  Bu tür etkinliklerin içerisinde yer almak, yönetici adaylarımıza diğer kültürleri tanıma, anlama ve uzun süreli dostluklar kurma ve ayni zamanda is bulma konusunda önemli faydalar sağlamaktadır.

  İLETİŞİM

  Okulumuz adres, telefon, fax numaraları ve elektronik posta adresi aşağıdaki gibidir.

  Adnan Menderes Üniversitesi
  Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu

  Cumhuriyet Mah. Candan Tarhan Bulv. No:6
  09400 Kuşadası-AYDIN

  Tel: +90 256 6125503
  Fax: +90 256 6129842

  Elektronik Posta: turizm@adu.edu.tr  Adnan Menderes Üniversitesi - Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Adnan Menderes Üniv Forum Tarih
Adnan Menderes Üniversitesi - Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Üniversiteler 6 Ocak 2011
Adnan Menderes Üniversitesi Üniversiteler 8 Şubat 2010
2008- 2009 Öss Adnan Menderes Üniversitesi Taban Puanları Ve Tavan Puanları Üniversiteler 11 Temmuz 2009
Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Üniversiteler 15 Haziran 2009
Adnan Menderes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Üniversiteler 15 Haziran 2009

Bu Sayfayı Paylaş