Adnan Menderes Üniv. Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Adnan Menderes Üniv. Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Adnan Menderes Üniv. Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu

  Genel Bilgiler

  [​IMG]

  Kuruluş :

  Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu,Yükseköğretim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı arasında 1992 yılında imzalanan protokol ile kurulmuştur.

  1993-1994 Eğtim-Öğretim yılında 30 kız öğrenci ile ön lisans eğitimine başlayan Meslek Yüksekokulumuz ilk mezunlarını ebelik programından "sağlık teknikeri" olarak vermiştir.

  Ebelik programının Sağlık Yüksekokullarının lisans düzeyine çıkarılmasın dan sonra Meslek Yüksekokulumuzda eğitim -öğretim 1997-1998 eğitim - öğretim yılında "Tıbbi Laboratuvar Önlisans Programı"nın açılmasıyla sürdürülmüştür. Meslek Yüksekokulumuzda 2000-2001 Eğitim-Öğretim yılında “Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Önlisans Programı" 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında da "Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği Önlisans Programı" ve "Çevre Önlisans Programı" açılmıştır.ksekokulumuzda halen 2 yıllık (4 yarıyıllık) "Tıbbi Laboratuvar Önlisans Programı", “Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Önlisans Programı", "Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği Önlisans Programı" ve "Çevre Önlisans Programı" eğitimleri sürdürülmektedir.

  Bu gün Meslek Yüksekokulumuzda dört program da 280 öğrenciye eğitim öğretim verilmektedir.

  PROGRAMLARIMIZ:

  TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK PROGRAMI

  TIBBİ LABORATUVAR PROGRAMI

  ÇEVRE PROGRAMI


  http://www.akademik.adu.edu.tr/myo
   

Bu Sayfayı Paylaş