Adana'ya iki özel üniversite

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 20 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Adana'ya iki özel üniversite konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ADANA (İHA) - Adana'da, ATO Vakıf Üniversitesi'nin yanı sıra ikinci bir özel üniversite daha kurulacak.

  ATO'nun merkez Seyhan ilçesi Şambayadı köyü mevkisinde kurmayı planladığı vakıf üniversitesinin, Döşeme Mahallesi'ndeki eski Milli Mensucat Fabrikası arazisinde kurulması yönünde çalışmalar yapılırken, Şambayadı köyündeki arazide ise bir başka özel üniversite kurulacağı açıklandı. Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin bugünkü oturumunda, Şambayadı mevkisindeki arazide "Özel üniversite alanı" oluşturulmasına yönelik hazırlanan imar plan tadilatına ait komisyon raporuna, Döşeme Mahallesi'ndeki 68 bin 530 metrekarelik eski Milli Mensucat Fabrikası arazisi de eklendi. Daha sonra oylanan her iki arazinin imar plan tadilatına ilişkin komisyon raporu oybirliğiyle kabul edildi.

  Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Mustafa Tuncel, Ticaret Odası'nın kasasında önemli bir kaynak bulunduğunu, bu kaynağı da üniversite kurarak değerlendirmek istediklerini belirterek, özel üniversiteler kurulmasının Adana için bir şans olduğunu söyledi. Meclis toplantısında daha sonra görüşülen 5 gündem maddesi komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Adana'ya özel üniversite Forum Tarih
Düzenli bir yerleşim alanı hangi özelliklere sahip olmalı? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Musevilik nedir özellikleri nelerdir kısaca Diğer Dinler İnançlar 15 Şubat 2017
Mustafa Kemal'in hangi özelliği savaşta askerlerinin başarılı olmasını sağladı kısaca Atatürk Hakkında Herşey 15 Şubat 2017
İkta sisteminin özellikleri nelerdir madde madde kısaca Tarihi Bilgiler 8 Şubat 2017
Dirlik sisteminin özellikleri nelerdir madde madde kısaca Tarihi Bilgiler 8 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş