Adana - Kozan - Kozan Bucak Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 14 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Adana - Kozan - Kozan Bucak Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kozan Bucak Lisesi Tarihi - Kozan Bucak Lisesi Tanıtımı  Okulumuz binası..1984 yılında Temel Eğitim Okulu planına Göre yapılmış,1984-1985 öğretim Yılında Bucak Ortaokulu taşınarak öğretime başlamıştır.Okulun açılış töreninde Alana Valisi Erdoğan Şahinoğlu ile İI Milli Eğitim Gençlik ve Spor Müdürü Sedat Şahin hazır bulunmuşlardır.1990-1991 öğretim Yılında Okul bünyesinde lise açılarak Bucak Lisesi,ortaokul ile birlikte öğretime devam etmiştir, 1991-1992 iğretim Yılında ortaokul kısmı Bucak Köyü İlkokuluna taşınmış ve Bucak Köyü İlköğretim Okulu bünyesinde eğitime devam etmiştir.
  Okulumuzda tek bir bina olup dört daireli bir bina halinde lojmanı mevcuttur.
  Okulumuzda Kozan ilçemizin köylerinden Bucak ,Acarmantaş, Ilıca, Ferhatlı, Çobanpınarı, Osmaniye ilinin Sumbas ilçesine bağlı Akçataş ve Köseli Köylerinin öğrencileri okumaktadır. Okulumuz 1998-1999 tarihinde Çok programlı Lise olarak Eğitim Öğretime başlamıştır. Her yıl yaklaşık 65 öğrenci mezun olmaktadır.
  Kozan Bucak Lisesi Adana Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kozan Bucak Lisesi öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kozan Bucak Lisesi resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kozan Bucak Lisesi SBS taban puanları, Kozan Bucak Lisesi öğrencilerinin ÖSS sınav başarıları, futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kozan Bucak Lisesi öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.


  Bağlı olduğu kurum:Milli Eğitim BakanlığıBulunduğu Yer:ADANA / KOZANAdı:KOZAN BUCAK LİSESİAdresi:BUCAK KÖYÜTelefon Numarası:3225343488Faks Numarası:3225343488E-mail Adresi:Web Adresi:
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Adana Kozan Kozan Forum Tarih
Yeni Işık Dershanesi Hakkında Bilgi Adana Kozan Dersaneler 3 Aralık 2012
Hoşkadem Cami Hakkında Bilgi ve Resimler Kozan Adana Adana Tanıtımı 23 Ocak 2011
Kozan (Sis) Kalesi Adana Adana Tanıtımı 17 Aralık 2010
Zerdalı Sakıztepe İlköğretim Okulu Kozan Adana Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 21 Temmuz 2010
Zerdalı İlköğretim Okulu Kozan Adana Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 21 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş