Adana Hiltonsa'ya grev kararı asıldı

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 18 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Adana Hiltonsa'ya grev kararı asıldı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ADANA (İHA) - Adana HiltonSA Oteli'nde örgütlü DİSK'e bağlı Türkiye Otel, Lokanta ve Eğlence Yerleri İşçi Sendikaları (OLEYİS) üyesi çalışanlar, otelin personel girişine grev kararı astı.

  Otel bahçesinde toplanan yaklaşık 200 çalışan, sloganlar atarak HiltonSA giriş kapısına kadar yürüdü. Giriş kapısının önünde çalışanlar adına açıklama yapan OLEYİS Doğu Akdeniz Bölge Temsilcisi Ali İhsan Artut, Sabancı Holding'in sahibi olduğu Adana HiltonSA ile yürüttükleri toplu iş sözleşmesi sürecinin anlaşmazlıkla sonuçlandığını söyledi. Artut, hazırlanan toplu iş sözleşmesi taslağının 15 Mayıs 2008 tarihinde işveren tarafına iletildiğini, ancak bütün olumlu uzlaşmacı tavırlarına rağmen işverenin uzlaşmadan yana olmadığını savunarak, "Daha sonra görüşmeler tarafsız arabulucular nezaretinde devam etmiştir. Ancak yine de anlaşma sağlanamamış, grev aşamasına gelinmiştir" dedi.

  İşçilerin 7 yıldır güleryüzlü ve özverili hizmetine devam ettiğine dikkati çeken Artut, şunları kaydetti:

  "İşvereni, Adana HiltonSA çalışanlarının sendikal haklarına ve emeklerine saygı göstermeye davet ediyorum. Bu özverili çalışmanın sonucunda insanca yaşayacak bir ücret, insan onuruna yakışan iş güvenliği ve diğer sosyal hakları istiyoruz. Bizler Anayasa'nın ve yasaların bize verdiği hakkımızı kullanarak işverenle veya yasal temsilcileriyle müzakere edilerek imza altına alınacak bir toplu iş sözleşmesi yapmaya çalışıyoruz."

  Konuşmanın ardından sloganlar atarak personel girişine giden Artut ve çalışanlar, grev kararını personel girişine astı. Grev kararının asıldığı günden itibaren 60 gün içerisinde anlaşma sağlanamazsa HiltonSA çalışanları greve gidecek.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Adana Hiltonsa'ya grev Forum Tarih
2017 Adana nüfusu Adana Tanıtımı 31 Ocak 2017
2016 Adana nüfusu kaçtır? Adana Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Adana Nüfusu Adana Tanıtımı 30 Ocak 2014
2013 Adana Nüfusu Kaçtır? Adana Tanıtımı 29 Ocak 2013
Yeni Işık Dershanesi Hakkında Bilgi Adana Kozan Dersaneler 3 Aralık 2012

Bu Sayfayı Paylaş