Adana – Seyhan - Tepebağ Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 12 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Adana – Seyhan - Tepebağ Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tepebağ Lisesi Tarihi - Tepebağ Lisesi Tanıtımı
  [​IMG]

  Okulumuz Adana'nın en eski mahallelerinden olan Tepebağ Mahallesi üzerindedir.Görüldüğü gibi adını da burdan alır.1995 yılında Tepebağ Lisesi olarak hizmet vermeye başlamıştır aslında tarihi çok eskilere dayanır.İçinde toplam beş bina vardır; iki sınıfların ve yönetimin bulunduğu binalar, iki eski kullanılmayan binalar ve son olarak fizik ve fen labarotuvarının bulunduğu binadır.Adana'nın merkez konumunda sayılabilecek Cemal Gürsel Caddesi üzerindedir.Bu konumuyla adete bir sentez içindedir; bir yandan gelişmiş şehir hayatını yansıtan Çarşı bir yandan tarihi kültürü çok eski olan Tepebağ Mahallesi.Okulda okuyan öğrenciler şehrin çeşitli bölgelerinden kolay ulaşım ağı sayesinde okula gelir.Şu an müdür ve iki müdür yardımcısı ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir.
  Tepebağ Lisesi Adana Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Tepebağ Lisesi öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Tepebağ Lisesi resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Tepebağ Lisesi SBS taban puanları, Tepebağ Lisesi öğrencilerinin ÖSS sınav başarıları, futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Tepebağ Lisesi öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum:Milli Eğitim BakanlığıBulunduğu Yer:ADANA / SEYHANAdı:TEPEBAĞ LİSESİAdresi:Tepebağ Mah.Telefon Numarası:3223599177Faks Numarası:3223511749E-mail Adresi:Web Adresi:
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Adana Seyhan Tepebağ Forum Tarih
Yağ Camisi Hakkında Bilgi ve Resimleri Seyhan Adana Adana Tanıtımı 23 Ocak 2011
Ulu Cami Hakkında Bilgi ve Resimler Seyhan Adana Adana Tanıtımı 23 Ocak 2011
Taş Köprü (Eski Köprü) Hakkında Bilgi ve Resimler Seyhan Adana Adana Tanıtımı 23 Ocak 2011
Seyhan Otel Bilgileri ve Resimleri Adana Türkiye Tatil Yerleri Hoteller 2 Ağustos 2010
Ziyapaşa İlköğretim Okulu Adana Seyhan Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 21 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş