Adıyaman - Merkez - Hüsnü M.Özyeğin Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 15 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Adıyaman - Merkez - Hüsnü M.Özyeğin Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hüsnü M.Özyeğin Lisesi - Adıyaman Hüsnü M.Özyeğin Lisesi

  Okulumuz ismini hayırsever işadamı Hüsnü M. Özyeğin Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Mustafa Özyeğin’den almıştır.2007 yılında Adıyaman Merkez Bahçecik Mahallesinde Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından 3.940 metrekarelik alanda 24 derslikli ilköğretim okulu olarak yaptırılmıştır. Ancak, bölgede lise olmaması nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığının onayı ile “Hüsnü M. Özyeğin Lisesi” adıyla Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı genel lise olarak 2007–2008 eğitim-öğretim yılında 25 öğretmen ve 350 öğrenciyle eğitime başlamıştır.

  Halen, okulumuzda 680 öğrencimiz öğrenim görmekte; 1 müdür, 3 müdür yardımcısı, 36 öğretmen ve 3 hizmetli görev yapmaktadır.

  Hizmet binamız 3 katlı olup bünyesinde 24 derslik, 1 anasınıfı, 1 Fen Laboratuarı, 2 Bilgi Teknolojisi sınıfı, 1 kütüphane, 1 konferans salonu, 1 öğretmenler odası,1 rehberlik odası, 1 kantin , 1 spor odası ve 3 idari bölüm bulunmaktadır.

  ..:: Vizyonumuz ::..

  Her alanda başarıyı hedefleyen, nitelikli insan gücü oluşturmada lider olan ve bu konuda ilimizde tercih edilen bir okul olmaktır.

  ..:: Misyonumuz ::..

  Öğrencilerimizi; Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı,
  vatan ve millet sevgisiyle dolu, aydınlık yarınların
  mimarı olacağının bilincinde, ahlaklı, bilgili,
  araştırmacı bireyler olarak yetiştirmektir
   

Bu Sayfayı Paylaş