Activision sahne sırasını DJ'lere veriyor

'Bilim & Teknoloji' forumunda Mavi_Sema tarafından 13 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Activision sahne sırasını DJ'lere veriyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Guitar Hero'yu 5'leyeceğini açıklayan Activision, iki de yeni oyunun müjdesini verdi; DJ Hero ve Band Hero


  [​IMG]


  Activision, Guitar Hero hayranlarına 5. oyunun piyasaya çıkmasına az kaldığını duyurdu. Milyonlarca satan, müzikle sosyalleşmenin yeni bir yolu olarak nitelendirilen oyun, bu yaz yeni ritimler ve yeni özeliklerle geri gelecek.
  Guitar Hero 5'in haricinde iki yeni oyun daha piyasaya çıkaracağını duyuran firma, müzik temasını iyice işlemeye karar vermiş gibi. Bu oyunlardan ilki DJ Hero. Adından anlaşılacağı üzere sevilen şarkıların yeniden düzenlenebiliyor ve dahi tanınmış DJ'lerin çalışmaları da çalınabiliyor. Oyunun nasıl kumanda edileceği sorunsalına ise "Guitar Hero'nun gitarı olur da, DJ Hero'nun pikapı olmaz mı?" diye yaklaşan Activison, cevabı da veriyor; "Olur."
  Yakında piyasada olacak diğer oyun ise Band Hero. 10 yaş ve üzeri kitle için uygun olacağı açıklanan bu oyun, 40 adet popüler şarkının, tüm aile tarafından çalınabilecek kolaylıkta düzenlendiği yeni bir tür. Bass gitar, gitar, davul ya da vokal rolünü seçecek grup üyeleri, henüz listesi açıklanmayan bu eserleri icra edecek.
  Guitar Hero 5'in , daha önceki 4 oyundan ne farkı olacağı konusuna dönersek ise, Activision bu oyunda daha serbest bir oynanış hedeflediğini görüyoruz. Yapımcıların söylediğine göre, performans esnasında zorluk seviyesi, şarkı, enstrüman hatta grup üyesi bile değiştirilebilecek bu yeni oyun, hayranlarına farklı bir tecrübe yaşatmayı hedefliyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş