Acele İşe Şeytan Karışır Hikaye Örneği

'Masallar-Hikayeler-Destanlar' forumunda SeLeN tarafından 1 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Acele İşe Şeytan Karışır Hikaye Örneği konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Acele işe şeytan karışır ile ilgili kompozisyon hakkında bilgi kısaca,
  Acele işe şeytan karışır ile ilgili hikaye,

  Çok sıkışık bir zamanda hızlı ve telaşlı bir şekilde yapılan şeyler için bazı durumlar ters gidebilir. Telaş içinde yaptığımız şeyler dikkatsizlik sonucu kazaya sebebiyet verebilir, işimizin hallolması daha da zorlaşabilir. Bunun yerine daha düzenli yapılan işler daha verimli olacağı gibi daha olumlu sonuçlar ortaya çıkacaktır.

  İnsanlar günlük hayatlarında yapmaları gereken şeyleri unutabilir, sağlık problemlerinden dolayı sorumlu oldukları şeyleri erteleyebilir ya da zamanında yapılması gereken şeyleri tembelliği seçerek yapmayabilir. Bu nedenle yapılması gerekenler ve görevler aceleye gelebilir, bir an önce yapılması gereken bir durum oluşabilir. Ancak apar topar yapmaya çalıştığımız işlerimiz de telaş nedenli dikkatsiz davranışlarımız sonucu yapabileceğimiz kazalarla daha da içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Örneğin bir öğrenci okuldan sonra eve gelir ve televizyon izler. Birkaç gün sonraki ingilizce ödevini daha nasıl olsa çok var diyerek yapmaz ve televizyon izleyerek gününü geçirir. Ödevin yapılması gereken gün gelene kadar da ödevi yapmayı unutur. Ödevi vereceği günün sabahı kahvaltıda telaşla ödevi yapmaya çalışırken eli masaya çarpar ve çay defterinin üzerine dökülür. Annesi de ona acele işe şeytan karıştı der.

  Bu yüzden insanlar her zaman planlı programlı olmalı ve işlerini zamanında yapmalıdır. Aksi takdirde işler iyice sarpa sarar ve başarısızlıklar ortaya çıkar.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Acele İşe Şeytan Forum Tarih
Acele işe şeytan karışır. Atasözleri & Deyimler 28 Mart 2009
Acele bir ağaçtır meyvesi pişmanlık ile ilgili kompozisyon Eğitim Bilgileri 3 Mart 2014
İven (Acele Eden) Kız Ere Varmaz, Varsa Da Baht Bulmaz Atasözünün Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 9 Aralık 2011
Gülben Ergen Yok Acelem şarkısı sözleri Yerli şarkı sözleri 30 Ağustos 2011
Aceleye Getirmek (Dara Getirmek) Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 16 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş