Acadia University(KANADA)

'Yurtdışında Yaşam ve Eğitim' forumunda sleza tarafından 11 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. sleza

  sleza Üye

  Acadia University(KANADA) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Acadia University

  1838 yılında kurulan ve ülkenin en eski üniversitelerinden biri olan Acadia Üniversitesi Kanada’nın yıllık üniversite sıralamalarından biri olan “ Maclean’s” de lisans eğitimi veren üniversiteler arasında birinci sırada yer almaktadır. Kanada’nın doğu kıyısında yer alan Nova Scotia eyaletinde 3800 nüfuslu Wolfville şehrinde yer alan okul küçük fakat güvenli bir şehirde eğitim vermektedir. Yoğunlukla lisans düzeyinde eğitim veren okulda 200 farklı bölümde eğitim sunulmaktadır. Her yıl 400 den fazla uluslararası öğrenci Acadia Üniversitesinde eğitim almaktadır. Toplam 3700 öğrenciye sahip okulda Kanadalı, Amerikalı ve 60 farklı ülkeden gelen uluslar arası öğrenci eğitim almaktadır.

  Acadia Üniversitesi lisans düzeyinde eğitim alan her öğrenciye, eğitimlerini daha sağlıklı sürdürebilmesi için Dell Latitute D 600 marka dizüstü bilgisayarı vermektedir. Okuldaki öğrenci /öğretim görevlisi oranı 1/15 dir. Acadia Üniversitesi kampüs içerisinde 1200 part-time iş ve eğitim programları süresince çok geniş bir alanda staj imkanı sunmaktadır.

  Lisans Düzeyinde Eğitim Programları

  Müzik, İngilizce, Tarih, Sosyoloji, Fransızca, Siyaset Bilimi, İspanyolca, Almanca, Psikoloji, Tiyatro, Bilgisayar Bilimi, İşletme, Kimya Çevre Bilimi, Matematik, Fizik, Biyoloji, Jeoloji.

  Lisansüstü Eğitim Programları

  -MR – Master of Recreation Management
  -MSC - Master of Science
  -MAT - Master of Arts in Theology
  -MDI - Master of Divinity
  -MTH - Master of Theology

  Eğitim Ücretleri (2 sömestr için)

  13.292 CAD - 13.728 CAD
  503 CAD Sağlık Sigortası(12 ay süreli)
  Lisans düzeyinde kabul şartları

  Lise mezunu olmak ve lise mezuniyet ortalamasının 4,0 sisteminde min 2,5 olması gerekmektedir( Her bölümün lise eğitiminde aradığı min ortalama farklı olacaktır). TOEFL'dan min 550 skor sağlamak gerekmektedir. En az üç yıl ingilizce eğitim veren bir okulda eğitim almış olmak bu şartı kaldırabilmektedir. İngilizcesi yetersiz öğrenciler için ayrıca hazırlık bölümü de mevcuttur.

  Burs İmkanları
  Sınırlı sayıda da olsa giriş bursu verilmektedir. Burs başvurusu için lise mezuniyet ortalamasının min %85'lik başarıda olması gerekmektedir. Burs başvurusu okul başvurusundan ayrı olarak yapılmaktadır.

  Konaklama İmkanlar
  Acadia Üniversitesinde yurtta ve aile yanında konaklama imkanı bulunmaktadır. Acadia Üniversitesi yurtları 1600 öğrenciyi barındıracak kapasitededir. Odaların büyük bir kısmı tek kişiktir. Dil eğitimi alan öğrenciler sadece yaz aylarında yurtta konaklayabilmektedir.

  Yurt Ücretleriı

  Tek kişilik 3680-5984 CAD
  Çift Kişilik 3194-4099 CAD

  Aile Yanı Konaklama Ücreti (aylık )

  590 CAD

  DİL EĞİTİMİ
  Acadia Üniversitesi farklı amaçlara uygun dil eğitim programları sunmaktadır Maksimum 15 kişilik sınıflarda, tamamı profesyonel eğitimciler eşliğinde dil eğitimi verilmektedir.

  Acadia Üniversitesine kabul edilmiş fakat TOEFL skoru olmayan öğrenciler "Üniversite Hazırlık İngilizce Programı" nı takip edebilir. Bu programda katılımcılar haftada 27 saat dil eğitimi alacaktır. Dil eğitimine Eylül, Ocak ,Nisan,Haziran,Temmuz ve Ağustos aylarında başlamak mümkündür. 12 hafta dil eğitimi 3400 CAD dır.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için teşekkürler
   

Bu Sayfayı Paylaş