Acıbadem Anaokulu İstanbul

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Acıbadem Anaokulu İstanbul konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Acıbadem Anaokulu Hakkında - Acıbadem Anaokulu Tanıtım - Acıbadem Anaokulu Resimleri - Acıbadem Anaokulu İletişim Bilgileri

  Acıbadem Anaokulu İstanbul Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Acıbadem Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Acıbadem Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Acıbadem Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: İSTANBUL / KADIKÖY

  Adı: ACIBADEM ANAOKULU

  Adresi: Kadıköy

  Telefon Numarası: 0216 5327 50 58

  Faks Numarası: 0216 327 72 28

  E-mail Adresi: 966598@meb.k12.tr

  Web Adresi:
  ACIBADEM ANAOKULU


  Okul öncesi eğitiminde:

  a) Çocukların bedensel, bilişsel, duygusal, sosyal, kültürel, dil ve hareket gibi çok yönlü gelişimlerini destekleyecek eğitim ortamı hazırlanır.
  b) Eğitim etkinlikleri düzenlenirken; çocukların yaşları, gelişim özellikleri, öğrenme hızları, ilgileri, gereksinimleri ile okulun ve çevrenin imkânları dikkate alınır.
  c) Çocukların; beslenme, uyku, öz bakım becerileri, doğru ve sağlıklı temel alışkanlıklar kazanmalarının yanında doğa sevgisiyle çevreye duyarlı olmaları da sağlanır.
  d) Eğitim etkinlikleri; çocukların, sevgi, saygı, iş birliği, katılımcılık, sorumluluk, yardımlaşma ve paylaşma duygularını geliştirici nitelikte olur.
  e) Eğitim, sevgi ve şefkat anlayışı içinde yürütülür. Çocuklara eşit davranılır ve bireysel özellikler göz önünde bulundurulur. Çocukların öz güvenlerini kazanmaları için ceza, baskı uygulanmaz ve kısıtlamalara yer verilmez.
  f) Eğitim etkinliklerinin değerlendirilmesinde belirlenen hedeflere ne ölçüde ulaşıldığı tespit edilir. Plânlama yapılırken bu sonuçlar dikkate alınır.
  g) Çocukların kendilerini ifade ederken; Türkçe'yi doğru ve güzel konuşmalarına öncelikle önem verilir.
  h) Şartları elverişsiz çevrelerden ve ailelerden gelen çocuklar için ortak bir yetişme ortamı hazırlanması için çaba gösterilir.
  i) Oyun, çocuklar için en uygun öğrenim yöntemi olarak uygulanır.
  j) Eğitim programı hazırlanırken ailelerin ve içinde bulunulan çevrenin özellikleri dikkate alınır, ailenin eğitime etkin katılımı sağlanır.
  k) Çocuğun gelişimi ve okul öncesi eğitim programı düzenli olarak değerlendirilir.  Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Acıbadem Anaokulu İstanbul Forum Tarih
Kolay Acıbadem Bisküvisi Tarifi Yapılışı Pasta ve Hamur İşleri 27 Kasım 2011
Acıbadem Kurabiyesi Tarifi Yapılışı Pasta ve Hamur İşleri 4 Nisan 2011
2010-2011 Acıbadem Üniversitesi Taban Puanları Üniversiteler 28 Ocak 2011
Acıbadem Pastası Tarifi Yapılışı Pasta ve Hamur İşleri 29 Aralık 2010
Acıbadem Üniversitesi Hakkında Bilgi Üniversiteler 27 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş